Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Zo štyroch striel padli štyri góly

V. futbalová liga skupina A Žilina – Lekciu z efe

V. futbalová liga skupina A

Žilina – Lekciu z efektivity dali v susedskom derby futbalisti Tepličky nad Váhom v Belej, keď po štyroch strelách medzi tyče dali štyri góly. Toto víťazstvo ich vynieslo na prvé miesto aktuálnej tabuľky.

Lietavská Lúčka – Skalité 2:0 (1:0),

Kudla, Šupina.

Čierne – Varín 1:0 (0:0), Bocko. Varín: Fogada – Repkovský, Tichák, Michal Zimen, Prekop, Michulek, Trnovec, Róbert Zimen, Hubočan, Brežný, Kuchar, striedali – Gazdík, Cipko, Repáň. Rozhodovali: Holub – V. Šalata, Ľ. Šalata, ŽK Varína – R. Zimen, Hubočan, Gazdík, Trnovec, 150. Varínu zápas nevyšiel. Vytvoril si síce tri šance, ale tie nepremenil. Navyše im hlavný rozhodca neuznal gól v nadstavenom čase.

Stará Bystrica – Kysucké Nové Mesto B-Povina 3:0 (0:0), Mravec 2, Štrba.

Makov – Raková 0:0.

Predmier – Strečno 1:0 (1:0), Čička. Strečno: Klocaň – F. Oberta, P. Oberta, Fraško, Gašper, Kadaši, Muráň, Praták, Hanuliak, R. Sokolovský, Kan, streidania – J. Oberta, Tavač. Rozhodovali: Žuffa – Močiliak, Perašín, ŽK Strečna – R. Sokolovský, Praták, Hanuliak, 50.

Futbal slabej úrovne. Domáci boli aktívnejší a jediný gól z 25 metrov vsietil Čička. Druhý polčas sa hral prakticky bez šancí na obidvoch stranách.

Rosina – Rajec 4:1 (3:1), Marek Kopač, Haiser, Rác, Marián Kopač – Eloga. Rosina: Holiš – Hodas, Smieško, Timkanič, Barčiak, Ondák, Mario Kopáč, Turský, Marek Kopáč, Rác, Haviar, striedanie – Vanoch, Lysík, Tomášik. Rajec: Petráš – Šimkulič, Jakubes, Vojtek, Eloga, Biely, Paulíny, Pekara, Baďura, Miškovský, Michalides, striedanie – Veselý, Bujný.

Rozhodovali: Staník – Capko, Ligas, ŽK: Barčiak – Eloga, Petráš, Paulíny, ČK. Šimkulič, 400. V úvodnej desaťminútovke boli aktívnejší hostia. Potom domáci prebrali iniciatívu a po viacerých príležitostiach išli do vedenia 2:0. V poslednej minúte 1. polčasu dali hostia kontaktný gól a zdalo sa, že zápas bude mať dramatický priebeh. Hneď z rozohrávky však domáci zvýšili na 3:1. Tri minúty pred koncom pečatil víťazstvo Marek Kopáš. Hostia hrali pomerne nervózne, za čo doplatili žltými i červenou kartou.

Belá – Teplička nad Váhom 1:4 (1:2),

Cabadaj – Valášek 2, Belák 2. Belá: Mahút – Seduch, Boháč, Ševčík, Ondráš, Hazda, Laštiak, Šugár, Cabadaj, Peťko, Cingel, striedanie – Mihalčatin, Marián Seduch. Teplička nad Váhom: Majerčík – Hruška, Králik, Janiš, Lisko, Slota, Mintál, Kysela, Belák, Valášek, Kozák, striedanie – Poliak, Adamus. Rozhodovali: Mihálka – Kapusta, Švorčík, ŽK: Boháč (Belá), 250. Domáci začali stretnutie náporom. Už v 2. min sa ujali vedenia Cabadajovým gólom. Tým akosi urazili šťastenu. V 9. min. Cingel prestrelil prázdnu bránku, v 19. min. Hazda z troch metrov prestrelil. O minútu bol sám pred brankárom hostí Ondráš, ale nedal. V 30. min. hostia po prvýkrát vystrelili na bránku domácich a vyrovnali. V 32. min. Šugár obišiel aj brankára hostí, ale trafil len tyčku. V 38. min. domáci zle reagovali na nakopnutú loptu a bol z toho druhý gól. Začiatok druhej polovice začal pre domácich nedobre. Hostia pridali po náhodnej strele tretí úspech. Príležitosti na skorigovanie mali domáci Boháč a Šugár, ale aj posledný gól vsietili hostia.

14. Čierne 11 1 3 7 10:25 6

* Strelci - Teplička nad Váhom – 6 gólov: Mintál, Kozák, 5 gólov: Kysela, 3 góly: Valášek, Belák1 gól: Bielik, Králik, Adamus, Hruška. Rajec – 7 gólov: Eloga, 2 góly: Šimkulič, Baďura, 1 gól: Pekara, Veselý, Paulíny. Belá – 9 gólov: Cabadaj, 5 gólov: Šugár, 4 góly: Hazda, 2 góly: Peťko, 1 gól: Ondráš, Horecký, Ševčík, Cingel, Laštiak. Rosina – 5 gólov: Rác, Haiser, 3 góly: Marek Kopáč, 2 góly: Rostáš, 1 gól: D. Vanoch, Marián Kopáč. Strečno – 5 gólov: Sokolovský, 4 góly: Kán, 2 góly: Cigánik, 1 gól: Trhančík, Muráň, Kadaši, Hanuliak, Mahút, Židek, vlastný. Varín – 6 gólov: Kuchar, 4 góly: Trnovec, 3 góly: Gazdík, Lopušan 1 gól: Tichák, Brežný, Michulek. Lietavská Lúčka – 8 gólov: Kudla, 3 góly: Šupina, 2 góly: Turian, Poláček, Kodaj, 1 gól: Košša, Benko, Dančík, Kodaj, Majdák. Predmier – 4 góly: Turský, Bednár, 2 góly: Chválnik, 1 gól: J. Danížek, Šimoník, Kopásek, Chlebek, Tomaník, Čička.

Program 12. kola – sobota 18. októbra o 14. 00 h: Kysucké Nové Mesto B-Povina – Makov (Perašín), nedeľa 19. októbra o 14. 00 h: Skalité – Teplička nad Váhom (Močiliak), Rajec – Belá (Hnilica), Strečno – Rosina (Farský), Raková – Predmier (Rohoň), Varín – Stará Bystrica (Beňo), Lietavská Lúčka – Čierne (Kuteľ).