Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

V susedskom derby deľba bodov

S vedúcim Trenčínom v sobotu pred televíznymi kame

rami

Žilina – Hokejisti Mestského hokejového klubu ŠKP Žilina odohrali v uplynulom týždni dva zápasy proti mužstvám z nižších miest tabuľky. V susedskom derby proti Martinu sa zrodila zmierlivá remíza, v nedeľu si pripísali vlci dva body proti nováčikovi z Nitry. V tomto týždni sú na programe tri kompletné kolá, v ktorých Žilinčanov čakajú neľahkí súperi. Vari tým najťažším bude vedúci Trenčín, s ktorým si zmerajú sily v sobotu 25. októbra pred televíznymi kamerami.

PETRÍK VYCHYTAL BOD

Susedské derby zápasy s Martinom majú vždy zvláštny náboj. A to nielen na klzisku, ale aj v hľadisku. Nebolo tomu inak ani v piatkovom zápase 14. kola. V druhej tretine sa dokonca na ľadovej ploche iskrilo viacej a diváci videli aj pästný súboj. Stretnutie sa v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne a ani predĺženie nenaklonilo misku váh v prospech toho – ktorého mužstva.

Žilina – Martin 1:1 (0:0, 1:1, 0:0

– 0:0), 40. Krajči (Gálik, Šafárik) – 30. Rešetka.

Žilina: Šimonovič – Schneider, Augusta, Kusovský, Škorvánek, Senko, Kolba (Pavlusík, B. Majeský) – Plch, Hreus, Oravec – Török, Voskár, Konštek – Šafárik, Gálik, Rehák. Rozhodovali: Beniač – Gajan, P. Grečko, vylúčení – 11:12 na 2 min. Konštek 5 + DKZ, Voskár 10 + DKZ, presilovky – 0:0, oslabenia – 0:0, 1940.

Domáci začali stretnutie lepšie. Príležitosti na vsietenie úvodného gólu mali Gálik a Voskár, ktorý bol v samostatnom nájazde. Petrík však bol na mieste. Nebolo tomu inak ani pri príležitosti Hreusa. Vedúci gól mohol dať Voskár na jednej strane, ale aj hostia mohli ísť z hokejky Pokrivčáka do vedenia. V druhej tretine sa hra vyrovnala. Martinčania pozorne bránili, ale vyrážali do rýchlych protiútokov. V 30. min. sa potvrdilo známe nedáš – dostaneš. Voskár netrafil prázdnu bránku a vzápätí Rešetka od modrej prekonal Šimonoviča. Záver druhej časti bol v znamení častých vylúčení, ale i vyrovnávajúceho gólu, keď striedajúci Krajčí prepasíroval puk za chrbát Petríka. V 51. min. bol v gólovom nájazde Hreus, ale nedal. Martinčania odpovedali príležitosťami Hovorku a Bokroša. V 55. min. mohol dostať domácich do vedenia Plch, ale svoju individuálnu akciu nezakončil presne. V závere sa domáci snažili zvrátiť výsledok vo svoj prospech, ale ani v riadnom hracom čase, ani v predĺžení sa im to nepodarilo.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Vedeli sme, že v domácom prostredí musíme vyhrávať. Súper však hral dobrú defenzívu podloženú dobrým výkonom brankára Petríka. My sme nepremenili viaceré šance a to rozhodlo.“

Nitranom sa podarilo proti Liptákom v domácom prostredí vybojovať dva cenné body.

Výsledky 14. kola: Nitra – Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0, 3:1,0:1), Trenčín – Skalica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), Poprad – Slovan Bratislava 3:5 (1:2, 0:0, 2:3), Zvolen – Košice 6:2 (3:0, 2:1, 1:1).

S NOVÁČIKOM O TRI

V nedeľu hokejisti urobili výnimku pre futbalistov. Vzhľadom na televízny prenos sa začiatok stretnutia s nováčikom posunul z 17.00 h na 15.30 h. Na súboj s poslednou Nitrou bolo zvedavých niečo vyše tisícky divákov.

Žilina – Nitra 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), 11. Konštek (Török, Schneider), 33. Škorvánek (Gálik), 51. Gálik (Krajči, Senko), 56. Hreus (Plch) – 58. Zajac (Pukalovič).

Žilina: Šimonovič – Augusta, Schneider, Škorvánek, Kusovský, Nikišov, Kolba, Senko – Plch, Hreus, Oravec – Török, Voskár, Konštek – Šafárik, Gálik, Rehák. Rozhodovali: Ország – M. Novák, Bulko, vylúčení – 7:10, Šafárik, Šimonovič 10 min. za nešportové správanie, presilovky – 1:0, oslabenia 0:0, 1 146.

Úvod zápasu bol vyrovnaný. Prvé príležitosti spálili Poljaček na strane Nitry a Gálik za domácich. V 11. min. Konštek prestrelil Račka a bolo 1:0. Kolník svoju príležitosť nepremenil a potom hra upadla do priemeru. V polovici zápasu mali domáci výhodu presilovej hry 5:3, ale bez gólového efektu. Druhý gól vlkov padol po strele Škorvánka, keď ju tečoval obranca Saliji. V poslednej tretine domáci pridali, zatlačili súpera, ale góly padali až v poslednej desaťminútovke. Gálik s Hreusom pridali dva góly a hostia korigovali v závere. Zajac z diaľky vymietol pavučinu v hornom rohu Šimonovičovej bránky.

V ostatných zápasoch sa pozornosť sústredila do Bratislavy. Slovanu sa podarilo prerušiť šnúru Trenčína bez víťazstva, aj keď len za cenu chudobného víťazstva. Výsledky 15. kola:

Martin – Zvolen 0:2 (0:0, 0:1, 0:1),

Košice – Poprad 4:2 (2:0, 2:1, 2:1), Slovan Bratislava – Trenčín 1:0 (0:0, 0:0,

1:0), Skalica – Liptovský Mikuláš 2:3 (1:0, 0:1, 1:2).

10. Nitra 14 3 0 1 0 11 22:60 10

* Zápasy – výhry (3 body) – výhry po predĺžení (2 body) – remízy (1 bod) – prehry po predĺžení (0 bodov) – prehry – skóre – body.

Kanadské bodovanie

Útočníci

Hreus – 11 -6 - 2 - 3, Voskár – 10 – 3 – 3 – 4, Gálik – 9 – 2 – 7 – 0, Török – 8 – 4 – 3 – 1, Konštek – 5 – 3 – 1 – 1, Plch – 5 – 4 – 1 – 0, Krajčí – 5 – 4 – 1 – 0, Beran – 4 – 0 – 2 – 2, Šafarik – 4 – 1 – 2 – 1, Oravec – 3 – 3 – 0 – 0, Huževka – 2 – 0 – 2 – 0, Rehák – 2 – 1 – 0 – 1

Hanes, Melicherčík, Groma, Minčák, Löffler sú bez zisku bodu.

Obrancovia

Škorvánek – 5 – 3 – 2 – 0, Augusta – 5 - 1 – 3 – 1, Kusovský – 4 – 2 - 0 – 2, Pozník – 1 – 1 – 0 – 0, Nikišov – 1 – 0 - 1 – 0, Kolba – 1 – 0 – 0 – 1, Schneder – 1 – 0 – 0 – 1, Senko – 1 – 1 – 0 – 1, Pavlusík, B. Majeský sú bez zisku bodu.

* Priezvisko hráča – celkový počet bodov – góly – 1. asistencia – 2. asistencia.

Program – 16. kolo – utorok 21. októbra: Nitra – Skalica, Liptovský Mikuláš – Slovan Bratislava, Trenčín – Košice, Poprad – Martin, Zvolen – Žilina, piatok 24. októbra. Zvolen – Nitra, Žilina – Poprad (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h), rozhodujú: Druga – Müllner, S. Novák), Martin – Trenčín, Košice – Liptovský Mikuláš, Slovan Bratislava – Skalica, 18. kolo – sobota 25. októbra: Trenčín – Žilina (TV), nedeľa 26. októbra: Nitra – Slovan Bratislava, Skalica – Košice, Liptovský Mikuláš – Martin, Poprad – Zvolen. V 19. kole vo štvrtok 30. októbra cestujú Žilinčania do Liptovského Mikuláša.Ladislav Hulin