Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Vo Zvolene i v Trenčíne tesné prehry, doma jasné víťazstvo

HKm Zvolen - MsHK Žilina 4:3 po predĺžení (0:0, 1:

2, 2:1 - 1:0).

Góly: 23. Šechný (Bartek), 43. Škuta (Rajčák, Mráz), 46. Majeský (Čierny), 65. Cibuľa (Harabín) - 35. Hanes (Voskár), 38. Plch (Krajči, Hreus), 44. Hreus (Krajči). Vylúčení: 7:6, Klouda 10 + 10 + DKZ za dva osobné tresty. Presilovky: 1:0,

oslabenia: 0:0. R: Müller. 2 532 divákov.

HKm: Križan - Harabin, Jakeš, Klepáč, Štork, Škuta, Mráz - Bartek, Šechný, Cibuľa - Pohorelec, Klouda, I. Majeský - J. Čierny, Mahdalík, Paciga - Škvaridlo, Filo, A. Rajčák. MsHK: Laco - Augusta, Senko, Kusovský, Škorvánek, Koľba, Nikišov - Plch, Hreus, Oravec - Török, Voskár, Kontšek - Šafárik, Gálik, Rehák.

V prvej dvadsaťminútovke sa diváci gólu nedočkali. Hra bola pomalá, žilinskí vlci nevyužili viacero presiloviek. Ako sa to má robiť, ukázali domáci, ktorí otvorili skóre v presilovke zásluhou Šechného. V 35. min sa o vyrovnanie postaral Hanes, ktorý premenil prihrávku Voskára. O tri minúty pridal druhý gól Žiliny Plch, ktorý ideálne usmernil prihrávku Krajčiho za chrbát Križana. V záverečnej tretine sa tempo zvýšilo. Na začiatku vyrovnal Škuta, ale už o pár sekúnd dokázal strhnúť vedenie na žilinskú stranu Krajči. Majeský vyrovnal v 46. min. a víťazný gól strelil 40. s pred koncom predĺženia Cibuľa.

Štefan Blaho, MsHK Žilina: „Zranili sa nám dnes dvaja hráči - v 1. min. Oravec a v 11. min. Torok. Myslím si, že ani brankár nebol vo svojej koži, aj keď podal spoľahlivý výkon. Myslím si, že remízu by sme si zaslúžili.“ Ján Jaško, Zvolen: „Dnes to bolo šťastné víťazstvo. Dali sme šťastné góly, ale taký je hokej. V predĺžení to už bola lotéria. Som spokojný s víťazstvom, i keď výkon nebol ideálny.“

MsHK Žilina - Poprad 5:2 (0:0, 2:2,

3:0).

Góly: 25. Voskár (Kusovský, Rehák), 33. Plch (Krajči), 45. Voskár (Kontšek, Rehák), 53. Krajči (Plch, Hreus), 60. Kontšek (Gálik, Šafárik) - 25. Dian (Polomský), 25. Jurinyi (Valigura).

Vylúčení: 5:3 + Schneider 10 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. R: Drugan, 1 806 divákov.

MsHK: Šimonovič (47. Laco, 51. Šimonovič) - Senko, Augusta, Kusovský, Škorvánek, Schneider, Koľba, od 25 - 40. Nikišov - Plch, Hreus, Krajči - Kontšek, Voskár, Rehák - Šafárik, Gálik, Hanes. Poprad: Kožuch - Gavalier, Klement, Turan, Kubat, Rusnák st., Jurčo, M. Tomas, Hrubý - Hvila, Palovčík, R. Tomas - Dian, Saluga, Polomský - Jurinyi, Slaninák, Valigura - Misál, Rusnák ml., Bonda.

Prvá tretina sa niesla v znamení vlažného hokeja. V 1. min. zdvihnutý puk z hokejky R. Tomasa skončil nad bránou. V 10. min. najprv vystrelil Kusovský a odrazený puk potom Šafárik nepretlačil za Kožucha. Po zmene strán sa Poprad ujal vedenia dvoma zlepenými gólmi z hokejok Diana a Jurinyiho v 25. min. Ešte v tej istej minúte však znížil Kontšek a Žilina prepla na vyšší rýchlostný stupeň. O logické vyrovnanie sa po dorážke v 33. min. postaral Plch. Štyri minúty po druhej prestávke našiel Kontšek voľného Voskára a ten od žrde pridal tretí gól domácich vlkov. V 53. min. chytil Šimonovič nemožné a z následného protiútoku po spolupráci Hreus, Plch, Krajči posledne menovaný zvýšil na 4:2. 40 sekúnd pred koncom ešte Kontšek z veľkého uhla od mantinela prestrelil Kožucha a upravil na konečných 5:2.

Štefan Blaho, Žilina: „Boli sme odhodlaní, že musíme vyhrať. Prvá tretina sa nám nevydarila, ale chlapci vstúpili do seba a vlastnou bojovnosťou dokázali zápas doviesť do víťazného konca.“ Milan Skokan, Poprad: „Domácim sme dopomohli k tomu, aby dostali krídla vlastnými chybami. Troška vyzretejšie mužstvo by dokázalo udržať dvojgólové vedenie dlhšie, ako my dnes. Po vyrovnaní nás už súper čoraz viac prečísloval a v závere sme dostali lacné góly.“

Dukla Trenčín – MsHK Žilina 2:1 (1:1, 1:0, 0:0).

Góly: 14. Heš (Bombic, Opatovský), 29. Kóňa (Šmidriak, V. Král) – 12. Kusovský (Voskár, Kontšek).

Vylúčení: 7:10, presilovky: 2:0, oslabenia 0:0. R Lauff, 3 658 divákov.

Dukla: Hála – Bombic, Heš, Janík, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Homér, Meszároš – Fabuš, Lezo, Opatovský – Kukumberg, Mravík, M. Kováčik – Melichárek, Kóňa, Král – Sivák, Koložváry, Kristín. MsHK: Šimonovič – Augusta, Senko, Kusovský, Škorvánek, Schneider, Kolba – Plch, Hreus, Krajči – Voskár, Rehák, Kontšek – Hanes, Gálik, Šafárik.

Po vyrovnanom úvode sa jako prvý trafili Žilinčania. V 12. min. bol od modrej čiary úspešný Kusovský. Potom však prebrali iniciatívu domáci vojaci. Už o dve minúty vyrovnával v presilovke Kóňa a víťazný gól Dukly vsietil po peknej kombinácii so Šmidriakom a Králom v 29. min. Kóňa. V záverečnej tretine mohol ešte vyrovnať Ján Plch, keď zahodil dve čisté príležitosti, ale keďže Hálu v domácej bráne neprekonal, Žilina si z Trenčína odviezla tesnú prehru v pomere 2:1.

10. Nitra 18 4 0 2 0 12 30:68 14

Na budúci týždeň zohrajú žilinskí hokejisti dve stretnutia. Vo štvrtok 30. októbra nastúpia v Liptovskom Mikuláši a v nedeľu 2. novembra privítajú na svojom štadióne Skalicu.

Michal Filek

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?