BK Váhostav SK Žilina – BK AC LB Spišská Nová Ves 88:69 (46:34).

Body Žiliny: Dlábik 19, Tilandy 16, Závodný 13, Hroza 11, Filo 9, Tabačár a Bros po 7, Rener a Januš po 3.

BK Váhostav SK Žilina – BKM Svit 71:84 (34:41).

Body Žiliny: Dlábik 27, Bros 16, Tilandy 9, Závodná a Filo po 8, Tabačár 3.

Bilancia Žiliny: 6 víťazstiev, 4 prehry, skóre 872:724 a 14 bodov. V tabuľke jej patrí 6-7 miesto. V súťaži je 15 tímov.

Majstrovstvá oblasti krajov

Banská Bystrica, Trenčín, Žilina

Kadeti – finálová skupina o postup do 1. ligy, 7. – 8. kolo, predohrávka 9. kola

MBK Tauros ŠG Žilina – Eso Lučenec 97:47 (55:17). Body Žiliny: Kosa 20, Antoš 16, Sirotský 15, Nižný 12, Podhorský 11, Papík 10, Horniaček 5, Chrenák 4, Závodný a Milo po 2.

Baník Handlová – MBK Tauros ŠG Žilina 71:72 (41:31). Body Žiliny: Kosa 25, Padych 14, Sirotský a Horniaček 8, Závodný 7, Antoš 6, Nižný a Chrenák po 2.

AGM Banská Bystrica – MBK Tauros ŠG Žilina 76:110 (38:58). Body Žiliny: Padych 25, Kosa a Antoš po 23, Nižný 17, Schmida 10, Jáger 6, Podhorský 4, Šebesta 2.

Mladší žiaci – 5. dvojkolo

BK Fatran Žilina – INC Slovakia Považská Bystrica 107:20 (60:4) a 66:28 (32:15).

Body Fatrana: Káčer 23+15, Mičian 14+12, Haliar 19+1, Mravec 16+11, Faith 16+5, Moravčík 11+8, Chodelka 6+10, Vavrík 2+0, Melocik 0+4.

AGM Banská Bystrica – NBK ZŠ Limbová Žilina 26:50 (11:24) a 21:62 (11:39). Body NBK: Matiaška 10+16, Hájek 10+2, Holiš 6+10, Beňadik 6+2, Perar 6+0, Mihal 4+4, Paďour 2+3, Bronček 2+1, Šenkár 2+2, Lehotský 2+0, Michalko 0+8, Hanuliak 0+6, Ondák 0+4, Zorec 0+2, Kuba 0+2.

Starší žiaci – finálová skupina o 1.-6. miesto (o postup do prvej ligy), 6. – 7. kolo

NBK ZŠ Limbová Žilina A – Eso Lučenec 101:43 (54:15). Body Žiliny: Hoverica 33, Vavrík 15, Mráz a Uhrina 10, Dlábik 9, Vistár 8, Česák 6, Žiačik 4, Vorvath, Slezáček a Bublik 2.

ZSNP Žiar nad Hronom A – NBK ZŠ Limbova A 75:49 (30:33). Body Žiliny: Mráz 18, Bistár 7, Uhrina 6, Vavrík, Dlábik, Bublík a Hoferica 4, Slezáček 2.

Žilinčania majú v súťaži 3 víťazstvá, 4 prehry, skóre 435:413, 10 bodov a v tabuľke sú štvrtí.

Staršie minibasketbalistky

– 5. dvojkolo

Loko LPS Teplička nad Váhom – UMB Banská Bystrica 44:12 (18:5)

a 57:19 (26:13). Body Tepličky: Cesneková 14+8, Ďungelová 7+10, Martinčeková 2+14, Hudeková 3+10, Gapová 8+3, Súlovcová 6+4, Poliaková 2+2, Nemčeková 2+0, Šeligová 0+4, Káčerová 0+2.

Horná polovica tabuľky (v súťaži je 10 tímov, prvé dva postúpia na Majstrovstvá SR):

1. Lokomotíva Žil. 10 9 1 534.179 19

2. Loko Teplička 10 9 1 425:165 19

3. NBK Ružomberok 10 8 2 513:206 18

4. AGM B. Bystrica A 10 8 2 411:130 18

5. MRM Žilina 10 4 6 202:365 14

Mladší minibasketbalisti

AGM Banská Bystrica – MBK Žilina 13:55 (9:28) a 21:44 (14:20). Body Žiliny: Brezáni 14+2, Jáger 9+14, Zeman 8+6, Čimbora 6+0, Turček 4+2, Mesiarik 4+6, Šinko 4+2, Pagáč 2+2, Turjak 2+0, Portašík 2+0, Oravec 0+6, Wtorek 0+4, Brezáni 0+2.

Žilinčania majú v súžaži 7 víťazstiev, 3 prehry, skóre 448:198, 17 bodov a v tabuľke sú tretí. (jh)

Volejbal kadeti

- oblasť Stred

Žilina - Kadeti Volejbalového klubu mládeže Žilina hostili na svojej palubovke v hale na Tajovského ulici (bývalý Stavbár) doposiaľ neporazenú Prievidzu. Kadeti v úvodnom zápase súpera prevýšili vo všetkých činnostiach, ale v odvete húževnatí Prievidžania prehru domácim vrátili.

VKM Žilina - Stavbár Prievidza 3:0

(19, 19, 20).

VKM Žilina - Stavbár Prievidza 1:3 (22, - 15, - 22, - 23).

Žilina hrala v zostave: Chudík, Stuchlý, Šaling, Krochmaľ, Svetko, Prokop, libero Kriváň (Chovančík, Andráš, Greč, Korbaš). V oboch stretnutiach hrala rovnaká základná zostava. Nevysokí hostia hrali s veľkou chuťou a odvážne útočili proti žilinským blokom. Prvý zápas boli v koncovkách lepší domáci, ale v odvete postupne Žilina strácala istotu a razanciu útoku. Družstvo v odvete zahralo pod svoje možnosti, hra sa nedarila ani striedajúcim hráčom. S nadšením hrajúca Prievidza zaknihovala cenné víťazstvo.

I. liga juniori

Straší juniori VKM Žilina cestovali v sobotu do Nitry. Domáci boli favoritmi (Žilina doposiaľ 8 víťazstiev, Nitra 4 víťazstvá) viac ako zdatným súperom. V úvodnom zápase domáci zvíťazili 3:2, v druhom Žilina zabojovala a vyhrala 3:2. Body si súperi rozdelili.

Nitra - Žilina 3:2 (21, - 14, - 28, 31, 11).

Nitra - Žilina 2:3 (23, 24, - 24, - 20, -12).

Zostava Žilina: Masný, Stuchlý, Prokop, Sibyla, Svetko, Kavecký, libero Klimo (Krochmaľ, Nociar, Greč). Domáci sa Žiliny absolútne nezľakli, od začiatku hrali presne v medzihre a plachtiacim podaním z diaľky získavali ľahké body. Žiline chýbala presnosť a prehľad. Najmä v druhej časti zápasu sa ťažko presadzovali strední blokári Žiliny. Ani vedenie 2:1 na sety pre VKM nestačilo. Domáci hrali trpezlivo a doslova otočili priebeh štvrtého setu. Žilina viedla 23:19, ale Nitra využila nepresný príjem a útok hostí. Dramatický set vyhrala 33:31 a vyrovnala na 2:2. Posledný set mali už v rukách domáci. Odveta bola od začiatku mimoriadne vyrovnaná. Bojazlivo hrané koncovky setov a neúčinné podanie vždy naklonili víťazstvo tesne na domácu stranu. Nepriaznivý vývoj vyburcoval Žilinu až v treťom sete, otočila zo 14:18 na 19:19 a celkovo set získala 26:24. Žilinčania postupne získali prevahu a na ruky útočníkov sa vrátila presnosť. Družstvo doslova ťahal výkonom Stuchlý. Vyrovnanie na 2:2 na sety však znamenalo odstúpenie z hry Stuchlého, ktorému súper bolestivo narazil pri prešľape koleno. Na ihrisku ho mimoriadne úspešne nahradil Kavecký a doslova stratený zápas získali juniori pre seba. V tabuľke si družstvo udržalo postupové tretie miesto. V sobotu hostí Žilina doma Nové Mesto nad Váhom o 11.00 h v hale Realtrade na Tajovského ul. 5.

Žiaci na turnaji v Dubovej

V nedeľu absolvovali ďalší turnaj žiaci VKM Žilina. Dve družstvá Žiliny bojovali proti domácej Dubovej a Púchovu. Turnaj vyhral VKM Žilina a potvrdil 1. miesto v tabuľke. Výsledky: VKM Žilina - Púchov 2:0 (7, 8), VKM Žilina - Dubová 2:0 (11, 16), VKM Žilina - VKM ZŠ Martinská Žilina 2:0 (17, 15), ZŠ Martinská - Dubová 1:2 (23, - 25, -10), ZŠ Martinská - Púchov 2:0 (16, 19). Po troch turnajoch tabuľku jasne vedie VKM Žilina bez prehry.(rdv)

Mládežnícka hádzaná

Dorastenky

Bytča – ŠKP Topľčany 32:29

(16:17).

Bytča: Raždíková, Múdra 10, Gärtnerová 7, Gališová 6, Janišová 5, Slaninková 2, Melocíková 2.

Proti lídrovi súťaže sa Bytčianky vytiahli, príkladne bojovali a v oslabenej zostave nakoniec prekvapujúco zvíťazili.

Jednota Sokol Bánovce – TZO Bytča 18:17 (8:6).

Bytča: Raždíková, Múdra 6, Janišová 4, Melocíková 3, Rakovanová 3, Gärtnerová 1, Gališová, Hrabovská.

Bytčanky boli oslabené pre zranenia a chorobu. V prvom polčase podali slabší výkon, v druhom sa zlepšili. 10 minút pred koncom viedli o tri góly a nepochopiteľnými chybami doslova darovali domácim víťazstvo, keď víťazný gól domáce dosiahli v poslednej minúte.

Hokej mladých

1. liga juniori

Žilina – Považská Bystrica 4:3 (2:1,

1:1, 1:1).

Góly Žiliny: 7. Melicherčík, 12. Uram, 39. Uram, 60. Melicherčík.

Dorast 1. liga

Levice – Žilina 1:12

Starší žiaci

Banská Bystrica – Žilina 6:3 (3:2, 3:0, 0:1).

Góly Žiliny: 6. Jurga, 20. Jurga, 59. Maťus.

Mladší žiaci

Žilina – Banská Bystrica 7:1 (2:0, 3:1, 2:0).

6. hokejová trieda

Martin – Žilina 2:0 (1:0, 1:0,

0:0).

Žilina: Franček, Tichý – Grill, Loydl, Niník, Akantis, Buček, Ševčík, Vavro, Marienka – Konštiak, Hrivík, Rendek – Cingel, Ďurina, Dendis – Jaráb, Ďurica, Chovanec – Klosík, Vrábel, Peterka. (mif)

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?