Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Osobnosti žilinského športu sa tešia na Vianoce

Vianoce a Nový rok klopú na dvere. Nastáva čas bil

ancovania a hodnotenia. Končiaci sa rok 2003 bol vo svete športu úspešný najmä pre futbalistov, ktorí obhájili majstrovský titul. Aby sme sa dozvedeli, ako sú so svojím účinkovaním spokojní predstavitelia športu, ale aj to, ako budú tráviť Vianoce položili sme im štyri otázky.

1. Zhodnoťte končiaci sa rok 2003.

2. Čo si želáte v roku 2004?

3. Na čo sa na Vianoce najviac tešíte?

4. Kde ich strávite?

Jozef Antošík, výkonný prezident MŠK

Výkonný prezident MŠK Jozef Antošík a patrón futbalu pod Dubňom sa v roku 2003 výraznou mierou pričinil o zisk druhého titulu pre Žilinu. V krátkom rozhovore sme ho požiadali o zhodnotenie roka z pohľadu futbalu.

Skryť Vypnúť reklamu

Môžete zhodnotiť futbalový rok 2003?

Rok 2003 treba rozdeliť na dve časti. Sezóna 2002/2003 dopadla veľmi úspešne, pretože Žilina obhájila v lige titul. Na jeseň to bolo trošku v rozpore s očakávaniami. Najmä vypadnutie v Slovenskom pohári bolo veľkým negatívom, rovnako ako počet získaných bodov v jeseni. Zaznamenali sme veľa prehier a remíz na domácom ihrisku. Druhú polovicu by som skôr hodnotil ako neúspešnú. Čo sa týka druhej polovice sezóny 2003/2004, sú vytvorené všetky predpoklady, aby sme do tretice obhájili titul, a to je veľký sen funkcionárov, sponzorov a verím, že aj futbalistov. Ja som tomu veril aj v uplynulej sezóne a verím tomu aj teraz. Urobíme pre to všetko.

Chystajú sa v kádri aj ďalšie zmeny?

Zmeny chystáme, pracujeme na doplnení kádra. Pokiaľ sa všetko podarí, budú nasledovať aj ďalšie odchody, pretože hlavný dôvod poklesu výkonnosti mužstva vidím v tom, že veľa hráčov je tu dlho. Niektorí sú aj starší a nemajú dostatočnú motiváciu. Len motivácia v tom, že majú dobré podmienky a nemeškajú im výplaty, asi nie je dostačujúca. Futbalisti potrebujú aj vnútornú motiváciu a cieľ. Hráči nie sú zrejme vo vnútri uspokojení s tým, že už boli dvakrát majstri. Viacerí sú tu dlho, neboli nikde inde a pracuje u nich negatívna zotrvačnosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Chceli by ste niečo odkázať futbalovej verejnosti?

Fanúšikom by som sa chcel ospravedlniť za zmätky, ktoré vznikli v súvislosti so vstupenkami v zápase s Chelseou. Na druhej strane by som ich rád požiadal, aby mužstvu verili. Negatívom jesene bol totiž aj pokles návštevnosti. Určite v tom zohralo svoju úlohu aj to, že veľa zápasov bolo v priamom prenose v televízií. Avšak návštevnosť je previazaná na výkonnosť mužstva a na úspechy. Ja by som bol teda rád, keby žilinskí fanúšikovia verili v úspech a prišli mužstvo na štadión podporiť. Potom sa aj hráčom hrá lepšie. Hráčom by som chcel v prvom rade zaželať zdravie. Pre druhú polovicu sezóny je dôležité, aby sa upevnil kolektív, našli si medzi sebou lídra a ťahali za jeden koniec povrazu v príprave, aj v zápasoch. Myslím si totiž, že práve súdržnosť a kolektívny entuziazmus chýba najviac. Treba zahodiť osobné ambície a sústrediť sa na kolektívnu ambíciu. Futbal je totiž kolektívny šport a funkcionári ani tréneri to za nich neurobia. To musia urobiť hráči medzi sebou a pokiaľ to zvládnu, môže byť v slovenskej histórii Žilina prvá, ktorá získa titul trikrát za sebou.

Skryť Vypnúť reklamu

Kde a ako budete tráviť Vianoce?

Vianoce budem tráviť doma s rodinou. Ak bude sneh, pôjdem lyžovať do Vrátnej.

Anna Tomkowa, riaditeľka MsHK Žilina

1. V roku 2003 sa nám predsavzatia vo veľkej miere podarilo naplniť i keď sme ciele mali predsa len trošku vyššie. Pokiaľ ide o výsledky družstiev mimo A-mužstva, myslím si, že sa nám tiež podarilo predsavzatia splniť. Chceli sme a robili sme všetko pre to, aby sa nám začala výstavba novej tréningovej haly. To sa aj podarilo, takže sme spokojní. Ja osobne som trošku nespokojná so spoluprácou v klube. To sa nepodarilo celkom tak, aká bola moja predstava a predstava vedenia klubu. Spolupráca predstavenstva, dozornej rady a prezidenta bola na vysokej úrovni.

2. Veľmi ťažké je presadiť cieľ, ktorý sme si dali, to znamená, aby A-mužstvo skončilo na štvrtom-piatom mieste. Želala by som si, aby sme v roku 2004 tento cieľ splnili. Priala by som si, aby spolupráca v klube bola na vyššej úrovni. Samozrejme by som chcela, aby som bola zdravá ja, moja najbližšia rodina, moji blízki a všetci, ktorí majú niečo spoločné s klubom.

3. Pre mňa sú Vianoce posvätným sviatkom, kedy si ľudia uvedomia aj to, čo si za bežný rok nestihnú uvedomiť. Mali by mať k sebe bližšie, mali by si uvedomiť, čo je ľudská dobrota. Vianoce sa mi spájajú so sviatkom pokoja a voľného času pre každého.

4. Vzhľadom na to, že hrávame zápasy aj cez Vianoce, nemôžem počítať s tým, že by som išla na dovolenku. Strávim ich v Žiline a budem sa snažiť, aby som mala aspoň 2-3 dni voľna.

Ivana Matúšková, majsterka Slovenska vo fitnes

1. Mala som pauzu počas jesennej sezóny a oddýchla som si. Jar nebola podľa mojich predstáv. Minulý rok som vyhrala majstrovstvá Slovenska, ale tento rok som skončila tretia. Rovnako na majstrovstvách Európy som bola štvrtá a mala som vyššie ambície. Zle som si načasovala formu. Tento rok pre mňa nebol až taký úspešný.

2. Zatiaľ ešte neviem, či sa budem pripravovať na súťaž. Záleží to od financií. Ak áno, chcela by som sa nominovať na majstrovstvá Európy. Chcela by som sa dostať do životnej formy a vydať zo seba maximum.

3. Teším sa na vianočnú pohodu, na to, že sa všetci stretneme a zabudneme na starosti a problémy. Mojím najkrajším darčekom je vytvorenie vlastnej web-stránky, za čo by som sa chcela poďakovať pánovi Michalovi Humeníkovi a jeho bratovi.

4. Ešte neviem, či budem na Vianoce s priateľmi alebo s rodičmi.

Karol Mihok, podpredseda Slovenského paralympijského výboru

1. V rámci letných športov to bola predparalympijská sezóna. Viacero športovcov malo možnosť potvrdiť na nominačných pretekoch štart v Aténach. Som rád, že aj z klubu sa niektorí do nominácie dostali. V rámci zimných športov pokračovala príprava na MS, ktoré budú v januári. Chcem sa poďakovať partnerom za spoluprácu a športovcom za výsledky.

2. Radi by sme pokračovali v rámci prípravy v spolupráci so strediskom Vrátna.

3. Vianoce strávim doma s rodinou. Ak budú snehové podmienky, budem lyžovať niekde v okolí.

Laco Németh, tréner futbalistiek VIX Žilina

1. Účinkovanie v roku 2003 by som rozložil do dvoch častí. V jarnej časti predchádzajúcej sezóny sme skončili pre nás relatívne neúspešne, aj keď si myslím, že piate miesto je stále dosť dobré. Od leta sme vstúpili do prelomového obdobia, kedy sa schválila celoštátna liga so štrnástimi účastníkmi. Trošku sa trápime finančne, ale elán, ktorý prišiel s celoštátnou ligou a priniesol očakávanú kvalitu, zohral svoje, a preto sme hrali relatívne dobre. Nevyhli sme sa asi len dvom zaváhaniam, to však môže prísť na každý mančaft. Teší ma, že sme v čelnej štvorke a trápime favoritov, veľmi dobre finančne zabezpečených. Rok teda považujem za úspešný. Dievčatá sa presadzovali najmä v juniorskej reprezentácii, ktorá vybojovala postup do záverečnej fázy o postup na majstrovstvá Európy. Pochopili, že toto je pre ne motivácia a môžu vidieť aspoň kus sveta. Mohlo by to byť odrazom aj k tomu, že jedna-dve sa dostanú aj do jedenástky roka.

2. Želal by som si, aby ženský futbal našiel adekvátnejšie ocenenie v očiach potenciálnych patrónov a sponzorov. Myslím si, že pozíciu sme si vybudovali a ženský futbal sa po pozornosti dostáva stále výraznejšie. Želal by som si, aby sa aj u nás pozdvihol tak, ako v zahraničí. Robím všetko pre to, aby sme ho spropagovali.

3. Teším sa na totálny oddych, ale len 3 dni. Celý môj život venujem futbalu a aj teraz, po sezóne, stále niečo robíme a organizujeme.

4. Strávim ich vyslovene doma v rodinnom kruhu. Dávam prednosť pohodičke domova. Ak to dovolia podmienky, vybehnem s deťmi niekam na sánkovačku.

Jozef Michalko, generálny manažér basketbalistov Váhostavu SK

1. Bol to ťažký a komplikovaný rok. Posledné roky stále bojujeme o záchranu basketbalu v Žiline. Stále tvrdím, že by sme si mali ctiť tradície. Basketbal je šport, ktorý pre Žilinu urobil veľa, hralo tu množstvo kvalitných hráčov, ktorí reprezentovali mesto na majstrovstvách Európy, takže si myslím, že treba urobiť všetko pre to, aby sa basketbal v meste udržal. Je tu široká mládežnícka základňa, 11 mládežníckych družstiev, 200 detí, ktoré nechodia po krčmách, nedrogujú, ale venujú sa športu. Snažíme sa dostať zo zložitej situácie. Som optimista a verím, že aj tento rok ligu zachránime a začneme 26. prvoligovú sezónu.

2. Chceli by sme predovšetkým stabilizovať káder, aby nám hráči stále neodchádzali. Chceme im vytvoriť podmienky, aby mohli hrať basketbal na vrcholovej úrovni. Odvíjať sa to bude, samozrejme, od financií. Ak ich zoženieme, dostaneme ho na úroveň, aká tu bola v rokoch osemdesiatych, kedy na basketbal a volejbal chodilo 2,5 tisíca divákov. Ľudia sa do haly vrátia, len im musíme ponúknuť kvalitu a za tú sa platí.

3. Teším sa na to, že si konečne oddýchnem, pretože ma to stojí množstvo psychických síl. Budem v rodinnom kruhu a vypustím basketbal z hlavy.

4. Budem v Žiline s rodinou. Na hory sa nechystáme, budeme v rodinnom kruhu aj s malým psíkom.

Jaroslav Koválik, prezident a tréner volejbalistiek Seta Tehelne Žilina ŽU

1. V minulej sezóne sme skončili na štvrtom mieste a podarilo sa nám stabilizovať družstvo. Do novej sezóny sme šli s cieľom hrať finále. Zatiaľ sa nám to darí a sme úspešní aj v získavaní finančných prostriedkov na to, aby sme mohli naše ciele napĺňať. Spokojnosť tu teda je. Výsledky, ktoré dosahujeme sú plánované a dievčatá nám robia radosť vo všetkých kategóriách.

2. Želal by som si, aby sa náš sponzor pochlapil a aby sa stabilizovala hráčska situácia v klube. Chceli by sme, aby nám odchádzalo čo najmenej dievčat do zahraničia vo veku, keď ešte môžu hrať za nás, aby sme boli čo najmenej zranení a aby sme splnili cieľ byť vo finále majstrovstiev Slovenska v ženách i juniorkách.

3. Na pokoj. Spájam dve funkcie, a to prezidenta klubu, ktorý zháňa peniaze a funkciu trénera. Musím povedať, že je to vyčerpávajúce. Bez pomoci manželky by som to asi nezvládal.

4. Teším sa na to, že vypadneme do hôr, kde budeme s našimi priateľmi a budeme sa baviť o všetkých iných veciach, len nie o volejbale. Ideme do Západných Tatier na Zuberec. Dúfam, že prejdeme aj nejaké tie hory a niektorí si aj polyžujú. Ja už nelyžujem asi 13 rokov, pretože som si zranil krížne väzy.

Rastislav Chudík, tréner volejbalistov VKM Žilina

1. Sezóna 2002/2003 sa vyvíjala veľmi dobre. Finančné problémy však vážne narušili chod klubu v prvej polovici a v závere sezóny. Nakoniec sme boli radi, že sme skončili na 6. mieste a vyhli sa tak bojom o záchranu. Letná príprava v období, kedy sa mal konsolidovať káder, totálne vybuchla. Problém bol zohnať financie na pokrytie podlžností z minulého obdobia. Klobúk dole pred všetkými funkcionármi, ktorí volejbal zachránili. V tomto novom ligovom ročníku prešiel klub prestavbou. Vytvoril sa Volejbalový klub mládeže a ŠK Stavbár ukončil svoju činnosť. Vďaka obetavosti niektorých ľudí sa podarilo klub sfunkčniť a o 5 minút dvanásť sa prihlásiť do extraligy a mládežníckych súťaží. Máme skoro 300 detí, mládežnícka liaheň je tu veľmi dobrá a bolo by zlé, keby sa vedeniu aj za pomoci mesta nepodarilo udržať volejbal v Žiline. Po hernej stránke sme vstúpili do súťaže s cieľom udržať sa. Niektoré zápasy sa nám podarilo nečakane vyhrať, čo nás držalo na popredných miestach tabuľky. Je, samozrejme, veľmi náročné túto pozíciu udržať. Chceme dať priestor i mladším hráčom.

2. Hlavne stabilizovať situáciu v klube. Ako finančnú, tak aj kádrovú, aby práca bola tímová a s problémami sa neobracalo len na jednotlivcov. Všetkým veľa trpezlivosti a zdravia. Verím, že keď sa dajú tieto veci dohromady podarí sa volejbal udržať a Žilina sa vráti tam, kde kedysi bola.

3. Na to, že ich prežijem v rodinnom kruhu. Na zdravie, pohodu, pokoj. Rovnako to prajem všetkým ľuďom v klube, aj v Žiline.

4. Doma. Nemám na to, aby som mohol ísť na dovolenku.

Dana Vaneková, predsedníčka Žilinského krajského šachového zväzu

1. Uplynulý rok bol pre šachový oddiel Mladosť úspešný. Podarilo sa nám postúpiť do prvej ligy. Z jednotlivcov nás najviac potešila Saška Zvaríková, ktorá získala titul majsterky Slovenska do 12 rokov a zabezpečila si postup na majstrovstvá sveta. V rapid šachu sme získali v rámci Slovenska tri dobré umiestnenia. Zaslúžili sa o ne Martin Zvarík v kategórii do 16 rokov, do 14 rokov Janko Koreň a do 12 rokov Saška Zvaríková.

2. Rovnako, ako všetky šachové kluby, tlačia nás najmä finančné problémy. Cestovné sa dvíha, dotácie nemáme žiadne a sme závislí len od sponzorov. Potrebovali by sme získať viac peňazí a tým pádom sa viac venovať i deťom. Sme najväčší klub venujúci sa deťom.

3. Konečne trochu ustanú súťaže, človek si trochu oddýchne. Urobíme si len klubové prebory, aby sme sa nezáväzne porozprávali.

4. Tento rok budem opäť doma pri televízore.

Peter Minarčík, predseda kolkárskeho oddielu MŠK Žilina

1. Koniec sezóny 2002-03 bol pre náš oddiel pomerne úspešný a to z toho dôvodu, že ako nováčik 1. ligy sme sa v súťaži zachránili. V uplynulom ročníku podávali veľmi dobré výkony Štefan Kováčik a Jozef Kupčák. Spoľahnúť sa dalo aj na výkony Jozefa Frančeka, Jozefa Guláša, Miroslava Ondrichu, Petra Minarčíka, Jaroslava Kocúra a aj na náhradníka Jozefa Macáka. V novom ročníku 2003-04 sa kolkárom už tak nedarí, keď z desiatich zápasov majú iba dve výhry

a 8 prehier. V tejto sezóne nám veľmi chýba dlhodobo zranený Štefan Kováčik. Celé mužstvo podáva dobré výkony, ktoré sa však striedajú so slabšími.

2. Jediným a vrúcnym želaním kolkárov MŠK Žilina je, aby nám nezbúrali jedinú štvordráhovú kolkáreň v meste, ktorá bola prvou na Slovensku. To by bol koniec kolkárskeho športu v Žiline aj napriek jeho dlhoročnej tradícii.

3. Na to, že ich strávim v rodinnom kruhu.

Jozef Hazucha, predseda Výkonného výboru Slovenského futsalu v Žiline

1. Tento rok bol pre futsal prelomový. Došlo k zlúčeniu malého futbalu a sálového futbalu do futsalu, ktorý sa už vo svete ujal. Na tejto báze pokračujeme i na Slovensku. V rámci regiónov došlo k reorganizácii, zlúčili sa súťaže druhej celoštátnej ligy malého a sálového futbalu a vytvorila sa jedna súťaž. Predpokladáme, že sa do nej v budúcnosti zapoja i mužstvá z iných regiónov.

2. Predsavzatí do nového roku by bolo viac. Želal by som si, aby sa nám futsal omnoho viac darilo rozvíjať v rámci regiónu a aby aj účinkovanie v rámci Slovenska bolo omnoho kvalitnejšie, pretože v prvej lige sa VIX-u veľmi nedarí a aj druholigový Makro Team je na tom podobne. Je to však len otázka času.

3. V prvom rade sa teším na to, že si konečne oddýchnem. Rok bol dosť náročný. Budem mať viac času na rodinu, zotavenie. Do nového roku potom chcem pokračovať tak, aby sa mi podarilo predsavzatia napĺňať.

4. Vianoce zvyknem tráviť v domácom prostredí. Chodievam na chalupu, zalyžovať si.

Miro Minarčík, prvoligový futbalový rozhodca

1. V jarnej časti som sa dostal na listinu Top rozhodcov a celý rok 2003 som rozhodoval prvú ligu. Z tohto hľadiska som teda spokojný. Zápasy, ktoré som rozhodoval, boli bez sporných situácií. Je to pre mňa potešenie.

2. Hlavne by som si prial pevné zdravie, troška šťastia na športovom poli a rodinnú pohodu. Samozrejme aj to, aby sa mi predsavzatia splnili.

3. Teším sa na chvíle oddychu, pokoj a vianočnú pohodu. Po pracovných a športových povinnostiach, ktoré som za celý rok absolvoval mi oddych veľmi dobre padne.

4. Vianoce strávim doma v rodinnom kruhu. Teším sa aj na stretnutia s priateľmi, na ktorých som nemal čas počas roka.

Peter Bologa, organizátor MLMF Bytča

1. Sme spokojní s počtom účastníkov a s tým, že v lige si celkovo zahralo viac ako 200 hráčov. Nečakali sme, že sa v súťaži zúčastní 14 tímov, ktoré odohrajú dovedna až 182 zápasov.

2. Snáď sa nám ligu podarí udržať a vyriešiť problémy, ktoré sa tento rok vyskytli. Chceli by sme udržať slušnú úroveň. Ešte nevieme systém, akým sa bude v novej sezóne hrať, ale všetkých môžeme uistiť, že súťaž bude pokračovať v rovnakej, ak nie lepšej kvalite.

3. Na to, že si oddýchnem od práce, na dobré jedlo a na to, že sa stretnem so všetkými známymi, na ktorých som nemal celý rok čas.

4. Rôzne. Väčšinou doma s rodinou.

Vladiním Labant, futbalista A.C. Sparta Praha

Ja budem určite doma v rodinnom kruhu. Základ je, aby sme boli všetci spolu ako každý rok. Na dva alebo tri dni by som sa chcel vybrať do Tatier, alebo inde do hôr. Väčšinu Vianoc strávim ale v Žiline a doma. Chcel by som si aj trošku zalyžovať, musí však napadnúť sneh. Prípravu na novú sezónu začíname 5. januára. V Prahe budeme 2–3 dni a odchádzame na sústredenie na Kanárske ostrovy. Zohráme tam turnaj a dva priateľské zápasy.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 7. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 17 066
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 14 865
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 035
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 016
 5. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 871
 6. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 10 787
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 402
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 669
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 572
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 538
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Žilinská nemocnica hlási už 84 nakazených pracovníkov

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 10 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Dobre poskladané varínske puzzle

Futbalisti TJ Fatran Varín obsadili v minulej, nedokončenej sezóne v V. lige štrnáste miesto. Následne prišli zmeny a aktuálne po jedenástich zápasoch jesene okupujú siedmu priečku.

Mužstvo Varína si na svoje konto počas jesene pripísalo päť výhier.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na Liptove pribudol v piatok dosiaľ najvyšší počet infikovaných

Situácia sa začína zhoršovať už aj v okrese Ružomberok.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Už ste čítali?