Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Chlapci VKM prekvapili súperov na východe

Po dlhšom čase absolvovali žiaci volejbalového klu

bu mládeže (VKM) výborne obsadený medzinárodný turnaj. Do 300 kilometrov vzdialeného Svidníka družstvo cestovalo v piatok ráno 20. 2. 2004. Usporiadatelia vyšli VKM v ústrety, keď v rozlosovaní turnaja hrali Žilinčania až druhý zápas v skupine. Po 3,5-hodinovej ceste čakala družstvo prvá previerka, žiaci Vranova.

Turnaj sa hral v troch skupinách za účasti 12-tich družstiev zo Slovenska a Poľska. Usporiadatelia nasadzovali do skupín úspešné družstvá z minulého roka a VKM Žilina bola prilosovaná ako nováčik turnaja k Humennému „A“, Bialsko Bialej a Vranovu. Postupový kľúč zo skupiny bol mimoriadne náročný, keď len víťaz skupiny postupoval do bojov o prvenstvo v turnaji. Ďalšie skupiny tvorili: Svidník, VKP Bratislava, Kety (Poľsko), Iwonicz (Poľsko) a tretiu skupinu Myszkow (Poľsko), Poprad, Prešov a Humenné „B“. Domáci Svidník zorganizoval tento tradičný turnaj na perfektnej úrovni, skupiny sa hrali v troch kolách, v ktorých mali svojich priaznivcov najmä družstvá, ktoré už boli niekoľkonásobnými účastníkmi turnaja.

VKM vstúpil do turnaja hladkým víťazstvom s Vranovom a najmä tréneri poľských družstiev hneď oceňovali kvalitu družstva VKM. Náročnejšou bola previerka v druhom zápase proti družstvu Bialsko–Bialej. Žilina potvrdila lepšiu súhru a najmä tvrdosť a presnosť útoku hry, VKM dominovala. Finále celej skupiny bol zápas Žiliny s Humenným, v ktorom išlo nielen o finále, ale, samozrejme, aj o prestíž pred početnou diváckou kulisou. Výborné momenty sa striedali na oboch stranách siete. Žilina po prehratom sete hru spresnila, chlapci dokázali takticky eliminovať najlepšieho smečiara Humenného výborným blokom. Karta sa doslova obrátila, rozhodoval tretí set a v ňom po euforickom výkone Žilinčania postúpili do finále. Humenné ako favorit turnaja stroskotalo na nováčikovi. Toto čakali snáď len tréneri Žiliny. Východniari takúto možnosť ťažko pripúšťali. Finálovú sobotu začala súbojom s poľským Myszkowom, v ňom sa už hralo na tri vyhraté sety. Hladké víťazstvo 3:0 potvrdilo, že Žilina môže siahnuť na prvenstvo v celom turnaji. V druhom zápase nastúpil Myszkow proti VKP Bratislava a prekvapivo vyhral 3:0. Žilinčania čiastočne ovplyvnení týmto výsledkom do posledného zápasu vstúpili dosť ľahkovážne. Niekoľko útokov a podaní sa nepodarilo

a vysokí Bratislavčania sa zväzu ujali vedenia 2:0 na sety – chlapcom VKM akoby dochádzali sily. Po veľkom burcovaní však v hre družstva zabrali ťahúni, kŕč v hre sa uvoľnil, úspešné bloky, podania, najmä nekompromisný útok z okraja siete, znamenal výhru 3. aj 4. setu. O celkovom víťazovi rozhodol piaty set, v ktorom už VKM doslova ovládlo hru a vyhralo celý turnaj bez straty zápasu.

Po tomto úspešnom vystúpení sa hneď zo strany poľských družstiev len tak hrnuli pozvania na turnaje a návrhy na ďalšie vzájomné stretnutia. Absolvovať tento turnaj bolo mimoriadne prospešné, súperi odhalili slabé miesta v hre VKM, hráči aj tréneri získali cenné poznatky a skúsenosti. Domáci sa lúčili so Žilinčanmi s prianím, že sa tešia na budúci rok, v ktorom príde VKM obhajovať prvenstvo.(rdv)

1. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.