Po siedmich zápasoch Šošoni konečne zvíťazili

Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:0. ŽK: Jaku

Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:0.

ŽK: Jakubko – Doležaj, Vomáčka. Rozhodoval: Šuniar, 7618 divákov.

Dukla: Zajac – Vyskoč, Veselý, Dzúrik, Pančík ml. (76. Vaculčiak), Penov (66. Pečovský), Kulík, Svintek, Urgela, Semeník (66. Bartoš), Jakubko. MŠK: Trabalík – Zábavník, Vomáčka, Labant, Drahno, Barčík, Bažík (87. Kosmeľ), Doležaj, Aderaldo (56. Ďurica), Fabuš, Šesták (84. Štrba).

V dohrávanom stretnutí sa od začiatku hral opatrný futbal. Žilinčania, ak chceli pomýšľať na zisk bodov, nemohli hrať pasívne. Už v 5. min. vystrelil tvrdo Drahno, jeho strelu však Zajac zneškodnil. O desať minút zase nedotiahol sľubnú akciu Fabuš a lopta z jeho kopačky minula bránu domácich. Na druhej strane mohol skórovať Urgela, ale na Svintekovu prihrávku nedočiahol. Po zmene strán prebrali iniciatívu vojaci. Rozhodujúci gól mohol dať 5 minút pred koncom Svintek, ale z piatich metrov prekopol Trabalíkovu bránu. Žlto-zelení si tak spod Urpína priviezli cenný bod.

Juraj Šimurka, MŠK Žilina: „Po nevydarenom zápase v Trnave sme išli do Bystrice s cieľom hrať aktívne. Vedeli sme, že ak necháme Bystricu hrať, vie si vytvoriť veľa štandardných situácií a tomu sme sa chceli vyhnúť. Celý zápas sa nám to relatívne darilo, v závere sme sa však dostali pod tlak, z ktorého si súper vypracoval gólové šance. Bystrica si vypracovala viac šancí ako my, preto by bolo klamstvo hovoriť, že remíza je spravodlivá.“

MŠK Žilina – Inter Bratislava 2:1

(1:0).

Góly: 45. Bažík, 85. Sninský – 73. Lembakoali (11 m). ŽK: Doležaj, Trabalík, Sninský – Paulík, Halenár, Lembakoali, Čišovský. Rozhodoval: Stredák, 3 835 divákov.

MŠK: Trabalík – Zábavník, Vomáčka, Labant, Drahno (81. Sninský), Kosmeľ (63. Barčík), Doležaj, Bažík, Ďurica, Šesták (90. Štrba), Fabuš. Inter: Hýll – Čišovský, Barmoš, Šedivý, Petráš (11. Tomčák), Burza, Mráz (90+ Horváth), Paulík, Halenár, Šebo (80. Brezík), Lembakoali.

Na začiatku napínavého stretnutia unikol Kosmeľ, ale jeho tvrdú strelu zastavila žrď. Pre žlto-zelených to však bol povel do útoku, keď prvý polčas bol jasne v ich réžii. Aktivitou hýril najmä nováčik Stanislav Šesták. V 9. min. jeho teč skončil len tesne nad brvnom Hýllovej brány. Ten istý hráč v 22. min. unikol obrane súpera, jeho center však Ďurica v páde dobre netrafil. O minútu unikol Zábavník a z jeho centrom mal zase problémy bratislavský brankár Miroslav Hýll. V 28. min. hlavičkoval Šesták len do stredu brány. Na druhej strane sa o minútu naskytla príležitosť Halenárovi. Jeho delovka z 30 metrov však len lízala brvno Trabalíkovej brány. Skórovať mohol ako prvý Ďurica. Pred prázdnu bránu mu prihral Kosmeľ a keď už sa zdalo, že je Hýll prekonaný, vykopol loptu z bránkovej čiary Čišovský. V 42. min. vystrelil, ešte Paulík tvrdo nad. Gólu sa však diváci predsa len dočkali v poslednej minúte prvého polčasu. Svoj deviaty presný zásah sezóny pridal netradične hlavou, po Fabušovej vyrazenej strele, Marek Bažík. V druhom polčase žlto-zelení, tak, ako je to pod Dubňom zvykom, nepochopiteľne ubrali z plynu a začali brániť najtesnejšie víťazstvo. V 53. min. unikol po pravej strane Šebo a s jeho prízemnou strelou mal Trabalík problémy a v 66. min. ten istý hráč zle trafil loptu po Burzovom centri. O minútu odpovedal Šesták, keď jeho oblúčik len tesne lízal brvno. Trest za pasivitu Šošonov prišiel v 72. min. Trabalík v pokutovom území stiahol prenikajúceho Šeba a Lembakoali rutinérsky penaltu premenil. Tentoraz sa však pre domácich všetko dobre skončilo, pretože 4 minúty pred koncom striedajúci Sninský tvrdou strelou k pravej žrdi strelil víťazný gól. Symbolický rachot kameňa, ktorý spadol zo srdca domácich však bolo počuť v širokom okolí.

Juraj Šimurka, MŠK: „Tento zápas mal taký istý scénar, ako sme zohrali my na Interi. Prvý polčas sme boli jasne lepší a v druhom polčase bol lepší súper. Súper nám dal vtedy gól v predĺžení a dnes sme rozhodli my až na konci zápasu. Prvý polčas sme boli aktívnejší, mali sme šance a mohli sme skórovať. Gól sme však dali až na konci prvého polčasu. V druhom polčase sa už prejavila obava o výsledok, pretože sme tu viackrát po sebe remizovali zápasy, v ktorých sme viedli. Naše víťazstvo však považujem za zaslúžené.“

Ostatné výsledky 22. kola: Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:2 (1:0). 25. Bukvič – 49. Pospíšil, 78. Sapara. Dukla Banská Bystrica – Artmedia Petržalka 1:0 (0:0). 88. Pečovský. Matador Púchov – AS Trenčín 1:0 (1:0). 31. Belák. ZŤS Dubnica – Spartak Trnava 1:0 (1:0). 34. A. Nemec.

Program: V sobotu 27. marca nastúpia futbalisti MŠK Žilina o 15.00 h. v Trenčíne. Michal Filek

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Putovanie plagátmi Jana Rajlicha ml

Výstava bude prístupná verejnosti aj v novembri.

Pätnásťgólový Jakub Baranovič ťahá Hôrky za postupom

Hoci počas jesene strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva, za ťahúňa sa nepovažuje. Vyzdvihuje snahu a bojovnosť svojich spoluhráčov a prezrádza, že v kabíne občas zaznie aj slovíčko postup.