Na ihriskách boli úspešnejší hostia

I. trieda Futbalisti prvej triedy si počkali na

Futbalisti prvej triedy si počkali na pekné počasie a začali rovno druhým kolom jarnej časti súťaže, pretože prvé predohrali ešte na jeseň. Na troch ihriskách videli fanúšikovia prehru domácich, na dvoch skončili zápasy remízou. Doma vyhralo len Hrabové a Nezbudská Lúčka.

Hrabové – Zbyňov 3:2 (1:2). Rástočný, Hrobárik 2 - Nikodém Jánošík 2.

Futbal typický pre začiatok jarnej časti. Hostia využili dve chyby v domácej obrane a dokázali ich zužitkovať. Domáci po priamom kope doklepli do brány odrazenú loptu, polčas skončil 1:2. V druhom polčase sa hra nezmenila, domáci však mali väčšiu vôľu zvíťaziť. ŽK: Rástočný - Bielik. Rozhodoval Oravec.

HRABOVÉ: Bunta - Remeš, Hrabovský, Rybárik, Rasrislav Gajdoišík, Ján Sedlák, Michal Rástočný, Sedliak, Riljak, Čička, Jozef Gajdošík, striedali Martin Sedlák, Hrobárik. Zbyňov: Stráňanek - Roman Urík , Sandanus, Miškovský, Milan Urík, Pavol Jánošík, Martin Mišiak, Miloš Mišiak, Gažúr. Babčan, Nikodém Jánošík, striedali Bariak, Bielik, Barčiak.

Kotešová – Višňové 1:1 (0:0). Hranica - Michal Stromček.

Domáci mali územnú prevahu, ale nedokázali z nej vyťažiť. Gól dali až v 5. minúte druhého polčasu. Hostia sa zamerali na brejkové výpady, ktoré boli dosť nebezpečné, najmä od bratov Stromčekovcov. Najlepší hráč na ihrisku bol do zranenia Peter Stromček. ŽK: Puchoň - Husárik, Strelička, Majtaník, Laš. Rozhodoval Bugala, 150 divákov.

KOTEŠOVÁ: Bičánek - Žiak, Lacek, Galovič, Milan Bujný, Košík, Puchoň, Braňo Bujný, Mikulík, Hranica, Žilinčár, Kendy, striedali Adamík, Urban, Tomaník. Višňové: Majtaník - Husárik, Labuda, Hruboš, Laš, Pivko, Peter Stromček, Šupej, Franček, Strelička, Michal Stromček, striedali Gergel, Žentek.

Bytča B-Hliník – Trnové 0:2

(0:1).

Trnové prišlo do Bytče s lepšou kondičkou, jeho hráči skórovali hneď v prvom polčase, Bytča dokázala odpovedať pred koncom polčasu nastreleným brvnom. Po zmene strán sa zdalo, že situácia na ihrisku sa zmení, Bytčania prvých 20 minút vyvíjali mierny tlak na súpera, potom sa hra vyrovnala a lepší pohyb priniesol hosťom úspech. Rozhodoval Mihálik.

BYTČA: Hájek - Václavík, Čmárik, Kušo, Pavlík, Adamov, Gabaj, Zátek, Dodek, Paiš, Haranta, striedali Michel, Struhal.

Nezbudská Lúčka – Hlboké 2:1

(2:0). Miroslav Ondráš, Rudolf Sipták - Jaroslav Hvorečný.

Prevahu v prvom polčase malo domáce mužstvo až do konca prvého polčasu. V druhom sa súperom podarilo znížiť, ale domáci pod vedením trénera Ľubomíra Samca chceli vyhrať, čo sa im aj podarilo. ŽK: Patrik Samec - Slavomír Konečný, Milan Paták, Vladimír Konečný. ČK: Jaroslav Hvorečný. Rozhodoval Chaban, 70 divákov.

NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Marek Mrázik, Martin Mrázik, Michal Ondráš, Šipčiak, Miroslav Ondráš, Róbert Kubo, Repáň, Patrik Samec, Emil Kubo, Švejdík, striedali Hlávka, Michal Samec.

Turie – Bánová B-Brezany 2:3 (2:0)

Špagľa, Igor Chupáň (za domácich).

Prvý polčas začal náporom domácich, ktorí dali dva góly. Hostia nepremenili dve čisté gólové šance. Po prestávke, po hrubej chybe obrany, hneď v prvej minúte hostia znížili na 2:1. Domáci začali robiť chyby a vytvárali tak šance pre hostí, ktorí to aj vedeli využiť. ŽK: Špagľa a Ján Lonc (za domácich). Rozhodoval Kováč, 100 divákov.

TURIE: Pirošík - Štaffen, Ľuboš Lonc, Braňo Valíček, Brezáni, Igor Chupáň, Ján Lonc, Machyna, Knapec, Rado Chupáň, Špagľa, striedali Hreus, Kováč

Zádubnie – Dlhé Pole 2:2 (0:2). Peter Majer, Pavol Belanec - Vladimír Dzúrik (z PK), Janešík.

Hostia zaskočili domácich a už v 9. minúte sa ujali vedenia. Nedôrazní domáci urobili chybu aj v 27. minúte a hostia zvyšovali na 0:2, keď sa individuálne presadil Janešík. Druhý polčas sa hostia zamerali viac na obranu, domáci znížili na 1:2

v 68. minúte. Zaslúženú remízu zabezpečil 5 minút pred koncom Belanec. ŽK: Milan Hošták. Rozhodoval Filip, 120 divákov.

ZÁDUBNIE: Heiser - Studník, Martin Holeš, Gašpierik, Majerčík, Jankula, Hošták, Talafa, Majer, Peter Belanec, Pavol Belanec, striedali Sucháň, Minich. Dlhé Pole: Bohdan - Richard Fuljer, Martin Feranec, Dančík, Peter Fuljer, Janešík, Marián Forbák, Karol Feranec, Tornáry, Hlavoň, Dzúrik.

Rajecké Teplice-Konská – Bytčica 2:3 (1:0). Úkrop, Németh (z PK) - Roman Štaffen 2, Pavol Drahno.

Domáci od úvodu začali vynikajúco, hoci nepremenili 2-3 vyložené šance. V 30. minúte sa dočkali vedúceho gólu. Potom sa uspokojili a miernu prevahu získali hráči z Bytčice. V druhom polčase hostia opäť prevýšili domácich a vyrovnali. Domáci sa z pokutového kopu opäť ujali vedenia, šance sa striedali na jednej i na druhej strane. Dvadsať minút pred koncom hostia opäť vyrovnali. Šťastie sa obrátili ku bojovnejším hráčom Bytčice, keď dali víťazný gól. Zápas bol vyrovnaný a divákom sa páčil. ŽK: Peter Murárik. Rozhodoval Rogoň, 150 divákov.

RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Milan Hubočan - Čulík, Šramo, Murárik, Blahušiak, Mišúr, Ladislav Baránek, Úkrop, Lihocký, Németh, Krkoška, striedali Sibyla, Miroslav Baránek, Urbanec. Bytčica: Malich - Róbert Štaffen, Dietrich, Zuzjak, Ďuriš, Keblušek, Drahno, Dudoň, Repkovský, Dubovec, Klobucký, striedali Morvay, Kudla, Roman Štaffen.

Po skončení súťaže budú TJ Hrabové odpočítané 3 body(bvá)

1. Trnové 15 9 4 2 41:18 31

2. Hlboké 15 8 4 3 33:22 28

3. Kotešová 15 8 3 4 32:20 27

4. Bánová B 15 8 3 4 30:25 27

5. Zbyňov 15 7 2 6 31:26 23

6. Dlhé Pole 15 6 3 6 27:21 21

7. N. Lúčka 15 6 2 7 20:24 20