Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Žilinské „béčko“ vo víťaznom rytme

III. liga Čadca - Tomášovce 0:1 (0:1). Góly: 42.

III. liga

Čadca - Tomášovce 0:1 (0:1). Góly: 42. Grajciar. ŽK: Krištofík, Kanálik, Gábriš - Piár. Rozhodoval Fízel, 180 divákov.

Takmer celú prvú polhodinu nebolo načo pozerať. Obe mužstvá sa pohybovali medzi šestnástkami a až v 27. min. vyslal prvú strelu na bránu hostí Krištofík, ale Valach bez problémov kryl. V 32. min súper kopal priamy kop, no loptu z kopačky Banskeho domáca obrana odvrátila. V 34. min. Kubincovu strelu Horniak kryl, hra potom znova upadla do priemeru a dlhé minúty sa nič nedialo. Až v 42. min zahrmelo, keď Grajciar zdiaľky trafil do siete - 0:1. Domácim sa hra nedarila ani po obrátke aj napriek snahe, obrana súpera sa nedala prekvapiť. V 81. min pred Piárom zachraňoval Horniak, ešte v 86. min priamy kop Mackuru Valach kryl.

ČADCA: Horniak - Pavlík (1. Kanálik), Gončár, Gábriš, Kavuliak, Časnocha, Jaroš, Krištofík, Šimášek, Strapáč (70. Jarábek), Mackura.

TOMÁŠOVCE: Valach - Miháľ, Kubinec, Kubát, Valúch, Bešinský, Ďurica, Bansky, Piár (87. Mahdal), Družbacký, Grajciar.

Dolný Hričov - Žilina B 0:3 (0:2). Góly: 17. Trhančik (11m), 26. Mičica, 87. Hrbek. Rozhodoval Petrák, 500 divákov.

Proti viacerým prvoligovým hráčom Žiliny na čele s Muchom, Adelardom, Trhančikom nastúpili domáci v novom zložení s viacerými hráčmi z dorastu. Hostia si postupne vytvorili sústavný tlak a centrami pred bránu ohrozovali domáceho brankára. V 10. min. čistú gólovú šancu hostí zmaril brankár Kurota. V 17. min. prísne nariadený pokutový kop premenil Trhančik na 0:1. Po góle sa tlak hostí zvýšil a najmä vysoké lopty do pokutového územia robili domácej obrane veľké starosti. V 26. min. sa uvoľnil Mičica a prudkou strelou zvýšil na 0:2. V 36. min. hlavičku Mičicu chytil Kurota. V 37. min hostia po štandardnej situácii nastrelili žrď domácej brány. V 39. min Straka sám pred brankárom strelil vysoko nad. Do druhého polčasu nastúpili domáci bojovnejšie a získali miernu prevahu. V 53. min chytil Kurota samostatný nájazd Hrbeka. V 63. min po štandardnej situácii zahranej Kabaštom, skončila lopta tesne vedľa brány Muchu. V 75. min prekvapil Muchu strelou z 30m Galbavý. Rovnako o minútu neskôr strelil Kahák tesne vedľa. V 79. min. Kováč samostatný únik zakončil strelou, ktorú Mucha chytil. V 88. min. rýchla akcia hostí po vyšachovaní celej obrany domácich skončila gólom Hrbeka na konečných 0:3.

DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Galbavý, Vančík, Masný Martin., Randík (85. Capanda), Masný Michal, Kabašta, Červenec, Pekarík (75. Kahát), Turek (68. Bandúr), Kováč.

ŽILINA B: Mucha - Adelardo (85. Janiš), Staš, Trhančik, Jamečný, Janiš, Minarčík, Mičica (66. Kaštan), Hrbek, Šimček, Straka (46. Martini).

Kremnička - Bytča 1:0 (0:0). Góly: 69. Kulišiak. ŽK: Priadka - Beneš. Rozhodoval Doboš, 200 divákov.

Domáci začali zápas príliš vlažne, takže prvú štvrťhodinu hostia s prehľadom odvracali všetky príležitosti. Prvé vzrušenie priniesla 18 min. Hosťujúca obrana krátko po sebe dvakrát odvrátila loptu v blízkosti brankovej čiary a to po hlavičke Chomu a následnej strele Országha. V 23. min. Klec pohotovo vyrazil nad bránu tečovanú strelu Országha. Zvyšok prvého polčasu sa hra pohybovala medzi pokutovými územiami a diváci nevideli žiadne vtipné akcie obidvoch mužstiev. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale obrana hostí odolávala. Až v 50. min. kopali rohový kop a po ňom pred Ďurdíkom v poslednej chvíli zachránilia obrana. Víťazného gólu sa dočkali domáci v 69. min., keď center Mořingla usmernil Kulišiak hlavou do siete Kleca. Po góle hostia otvorili hru a snažili sa postupnými útokmi dostať pred Juračku. Gólovú šancu si ale nevypracovali, pričom domáca obrana už do konca zápasu stála na pevných nohách. V priemernom zápase nakoniec zaslúžene zvíťazilo domáce mužstvo.

KREMNIČKA: Juračka - Pilko, Kulišiak, Moříngl, Gyüre, Priadka (69. Kolár), Choma, Kulfas, Országh (59. Hirka), Murín, Pagáč.

BYTČA: Klec - Takáč, Zátek M., Ďurdík, Trnovec, Gajdošík (27. Bujný), Čikota, Šelmek, Beneš, Kadák, Raždík.

Žiar nad Hronom - Kysucké Nové Mesto 4:1 (1:1). Góly: 20. Puliš, 52. Flašík (11m), 69. a 84. Páleník - 22. Gapa (11m), ŽK: Obert, Flašík, Michalík - Jančiga, Vlček, Bočej. Rozhodoval: Šulek, 450 divákov.

Prvá pekná akcia domácich sa zrodila v 12. min., keď po ideálnej prihrávke Puliša vyťažil Silný len roh. V 20. min. strieľal Páleník, jeho strelu brankár vyrazil a Puliš loptu pohotovo vrátil do brány - 1:0. V 22. min. rozhodca Šulek po čistom zákroku Oberta odpískal proti domácim jedenástku, ktorú Gapa bezpečne premenil. V 52. min. išiel do šance Páleník, zozadu bol postrčený a Flašík z 11m kopu zabezpečil domácim vedenie 2:1.

V 54. min. Čížov volej skončil tesne nad. V druhom polčase hostia akoby strácali silu a domáci si neustálym pohybom vytvárali šance, ktoré likvidoval veľmi dobre chytajúci Kuciak. Spoza šestnástky dvakrát vystrelil nebezpečne Ceplák a potom už v 69. a 84. min. uzatváral skóre agilný Páleník.

ŽIAR NAD HRONOM: Dúbravický - Škorník, Michalík, Páleník, Kuric (88. Macejko), Šelmeci, Číž, Flašík, Silný (73. Ceplák), Obert (42. Žiak), Puliš.

K. N. Mesto: Kuciak - Michulek (77. Bočej), Gapa, Šidlo, Voška, Vlček, Čepela (30. Jančiga), Záhradník, Molnár, Chovaňa, Chovanec (62. Macek).(r)

1. Kremnička 16 12 2 2 26:9 38

2. L.Mikuláš 16 11 3 2 38:16 36

3. T.Teplice 16 10 2 4 42:15 32

4. Žilina B 16 10 2 4 38:20 32

5. Žiar n/H 16 9 4 3 46:20 31

6. Ružomberok B 16 6 6 4 34:29 24