Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Veľkonočnú nádielku zažili nielen

1. trieda Prvá trieda ObFZ v Žiline naberá na obr

1. trieda

Prvá trieda ObFZ v Žiline naberá na obrátkach. Poriadnu veľkonočnú šibačku dostali v Dlhom Poli futbalisti z Turia a v Hlbokom zasa rezerva Bytče. Dovedna tam fanúšikovia videli 14 gólov. Prvú priečku si potvrdilo v Kotešovej Trnové.

Zbyňov – Rajecké Teplice-Konská 2:2 (1:2). Urík, Gažúr - Lihocký, Repkovský.

Domáci sa vedenia ujali už v 1. minúte stretnutia. Krátko po úvodnom hvizde si loptu na šestnástke spracoval Roman Urík, ktorý vzápätí vystrelil na bránu. Hostia vyrovnali asi o 10 minút po štandardnej situácii. V 30. minúte, po chybe domácej obrany, zvyšovali na 2:2. V druhom polčase domáci vyrovnali z rohového kopu hlavičkou Gažúra. Hostia mali aj ďalšie šance, ale nevyužili ich. Domácich podržal mladý brankár Ján Urík. R Daubrava, 100.

ZBYŇOV: J. Urík - M. Urík, Miškovský, Barčiak, Martinka, Jánošík, Martin Mišiak, Babčan, Miloš Mišiak, Gažúr (75., Bielik), R. Urík. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Hubočan - Čulík (70., Sibyla), Šramo, Repkovský, Blahušiak, Mišúr (46., Pleva), L. Baránek, Úkrop, Lihocký, Németh, Krkoška (70., Urbanec).

Bytčica – Zádubnie 1:1 (1:0).

R. Štaffen - Pavol Belanec.

V prvom polčase mali viac z hry domáci, gól strelili z pokutového kopu za faul na Dietricha. V druhom polčase mali domáci mierne tlak, ale hostia si vypracovali viac čistých gólových šancí, ktoré, našťastie pre domácich, nepremenili. Aj vďaka brankárovi Malichovi. R Krupík, 80.

BYTČICA: Malich - Róbert Štaffen, Dubovec, Keblušek (80., Baleja), Ďuriš, Zuzjak, Dietrich, Roman Štaffen, Repkovský (70., Ťažký), Drahno, Klobucký. ZÁDUBNIE: Heiser - Gašpierik, Holeš, Peter Belanec, Januš, Hošták, Pavol Belanec, Majerčík, Talafa, Jankula, Majer.

Dlhé Pole – Turie 6:0 (1:0). Tornáry 2, Dzúrik 2, Karol Feranec.

Hostia si odniesli z Dlhého Poľa poriadnu veľkonočnú nádielku. V prvom polčase v úvode ohrozili dvakrát domácu bránu, to bolo z ich strany všetko. R Bronček, 140.

DLHÉ POLE: Bohdan - Richard Fuljer (75., Martinček), Martin Feranec, Štrbánik, Peter Fuljer, Janešík (73., Mikulík), Marián Forbák (8., Tornáry), Karol Feranec, Dančík, Šimulák, Dzúrik. TURIE: Puraš - Brezáni (25., Martinček), Kúdelka, Mičky, Machyna, Štaffen, Andrej Chovanec, Igor Chupáň, Braňo Valíček, Radovan Chupáň, Pirošík.

Bánová B-Brezany – Nezbudská Lúčka 0:1 (0:1). Viliam Samec.

Zápas bol dosť vyrovnaný, domáci hráči nedokázali prekonať nervozitu, kazili prihrávky, to využili hostia

2. min. pred koncom polčasu a skórovali. V 2. polčase súper eliminoval snahu domácich častým prerušovaním hry. R Mihálik, 100.

BÁNOVÁ B-BREZANY: D. Medveď - Kadík, Podhradský, Michulek, Randa, Trnka (46., Valášek), Mariniak, Štaffen, Ježo (70., Krajíček), Hudec, Červený. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Marek Mrázik (65., Peter Samec), Martin Mrázik, Michal Ondráš, Repáň, Róbert Kubo (75., Hlávka), Emil Kubo, Šipčiak, Miroslav Ondráš, Švejdík (46., Patrik Samec), Viliam Samec.

Hlboké – Bytča B-Hliník 8:0 (1:0). Slavo Konečný 6, Papák, Pinčík.

Bol to zápas Slavomíra Konečného, ku ktorému sa pridali aj ďalší hráči tímu a pripravili svojim fanúšikom peknú nedeľu. Treba spomenúť, že brankár hostí ešte zachránil aspoň šesť čistých vyložených šancí, dokonca chytil aj pokutový kop.

R Bariak, 200.

HLBOKÉ: Tencer - Daniel Konečný, Pavlík, Slavo Konečný, Síkeľ (60., Krajíček), Peter Adamov, Pinčík, Vlado Konečný, Puchoň (70., Andrej Adamov), Hoferica, Paták. BYTČA B-HLINÍK: Hájek - Sviatko, Pavlík, Václavík, Čmárik, Zátek, Struhal, Micheľ, Dodek, Haranta, Skotnický.

Trnové – Kotešová 2:0 (1:0). Machyna, Milan Filo.

Dobré stretnutie dvoch mužstiev z čela tabuľky. Vedúce mužstvo Trnového bolo na domácej pôde

o niečo lepšie a zaslúžene zvíťazilo. R Gaňa, 150.

TRNOVÉ: Turčan - Tavač (60., Gier), Šindelář, Pirošík, Jozef Filo, Vrabec, Výboch, Milan Kuba (80., Bolibruch), Martin Filo, Machyna.

Višňové – Hrabové 1:2 (1:0). Remeš, Rástočný (za hostí).

Celkom vyrovnaný zápas, oba tímy si vypracovali viacero šancí, ale využili ich minimálne. Domáci skórovali v 40. minúte z pokutového kopu za zahratú ruku. Na oboch stranách sa hral bojovný futbal, ale pomerne slušný. R Taraba st., 130.

HRABOVÉ: Bunta - P. Hrabovský (65. Rybárik), J. Gajdošík st., Remeš, R. Gajdošík, M. Rástočný, J. Sedliak, J. Gajdošík ml., J. Sedlák, Riljak, Čička.

14. Bytča B 16 3 5 8 19:35 14

Po skončení súťaže budú TJ Hrabové odpočítané 3 body.(bvá)

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

9 h
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.