Teplička deklasovala Kysučanov, v Čiernom to už asi zabalili

. liga, skupina A Rajec – Raková 1:0 (1:0), 25.

V. liga, skupina A

Rajec – Raková 1:0 (1:0), 25. Miš

ovský. V stretnutí o čelo tabuľky bolo veľa nepresností. Gól padol po jednej z mála pekných akcií z rohu, keď domáci nakrátko rozohrali a po centri zakončil akciu hlavičkou Miškovský. Stretnutie bolo potom do konca zápasu pomerne vyrovnané, hralo sa prevažne v strede ihriska. V druhej časti domáci pridali a hlavičku Mazáka vyhlavičkoval z prázdnej brány obranca Rakovej. V poslednej štvrtine pridali aj hostia a domácich zatlačili. Tí hrali už iba na udržanie výsledku, čo sa im s trochou šťastia podarilo.

R Škvarek, 150.

RAJEC: Petráš – Šimkulič, Jakubec (61. Krajčoviech), Fašanok, Eloga, Vojtek, Veselý, Mar. Pekara, Mazák, Miškovský, Strhár. RAKOVÁ: Nekoranec – Majerík, Poliak, Golis, Kováčik, J. Badžgoň, Kubizňa, Jarábek (73. Jarábek), Olšiak (68. Kotula), M. Badžgoň, Šperka (65. Repák).

Teplička – Kysucké Nové Mesto B 8:1 (3:0), Mahút a T. Minál po 2, Belák, Kopas, B. Adamus, Kozák – Holáň. Na ťažkom teréne sa hral vyrovnaný futbal iba dvadsať minút. Vtedy otvoril skóre zápas Tibor Mintál, v 22. min. zvýšil B. Adamus a pred prestávkou po samostatnom úniku zvýšil na 3:0 I. Kozák. Hneď po obrátke strelil štvrtý gól R. Belák, v 72. min. sa krásnou strelou prezentoval T. Mintál. Domácim potom pomohli zmeny, prišli Mahút s Kopasom a Teplička aj naďalej koncertovala. R Jacko, 320.

TEPLIČKA: Majerčík – Vydra, Králik, Hruška, Lisko, Adamus (75. Krutý), Mintál, Kysela (54. Kopas), Belák, Valášek, Kozák (54. Mahút). KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Andel – Hutyra, Janec, Frolo, Fajtek, Valiašek (86. Kučera), Zradula, Domaška, Chládek (46. Mrmus), Holáň, Špiriak.

Belá – Varín 2:4 (2:2), 5. a 19. Šugár – 18. a 44. Kuchár, 50. a 85. Trnovec. V derby zápase lepšie začali domáci, keď sa už v 5. min. ujali vedenia gólom Šugára. O ďalších desať minút ale zahodili dve čisté šance, čo sa im vypomstilo a hostia prvým vážnejším útokom v 18. min. vyrovnali. Minútu nato sa opäť domáci ujali vedenia, keď Šugár zvýšil na

2:1. Hostia po chybe domácej obrany v 44. min. vyrovnali. V druhom polčase sa hostia po evidentnom ofsajde ujali vedenia. Od tohto momentu domáci znervózneli a nezmohli sa na nič. V závere zápasu Varín upravil na 2:4. Domáci si za predvedený výkon v prvom polčase takúto prehru nezaslúžili. R Holeša, 250.

BELÁ: Franek – Martin. Sedúch, Ondráš, P. Vrábel (75. Peter Sedúch), Mihalčatin (46. Marián Sedúch), Pe. Vrábel, Hazda, Cingel, Laščiak, Šugár, Cabadaj. VARÍN: Fogada – Repkovský, M. Zimen, R. Zimen, Prekop, Repáň, J. Trnovec (85. Pe. Tichak), I. Tichak (89. Beňadik), Hubočan, Brežný, Kuchár.

Rosina – Lietavská Lúčka 0:1 (0:1),

1. Šupina. V bojovnom stretnutí hlavne zo strany domácich rozhodla už prvá minúta, kedy Šupina málo vídanou strelou spoza šestnástky otvoril skóre. V priebehu zápasu boli domáci síce bojovnejší, ale hostia futbalovejší a nedotiahli niektoré akcie na zvýšenie skóre. Záver bol nervózny, pretože domáci dohrávali s deviatimi hráčmi po dvoch urážkach rozhodcu. Víťazstvo hostí sa javí ako zaslúžené. ČK: Kopáč, Adamčík (Rosina)

R Uhorskai, 250.

ROSINA: Holiš – Adamčík, Smieško, Hodas, Lysík, Turský, Odnák, Marek Kopáč, Marián Kopáč, Vanoch , Heiser. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvardek – Piala, Košša, Benko, Škuta, Kodaj (55. Čupka), Dančík, Hulín (70. Polaček), Šupina, Kudla, Lokšík (75. Bellan).

Predmier – Čierne 3:0 (1:0), 30. Rentka, 74. Sluka, 85. Nedeliak. Hostia boli stále pod tlakom. Stretnutie bolo veľmi tvrdé, rozhodca rozdal množstvo žltých kariet. V druhom polčase navyše domáci nepremenili niekoľko čistých gólových príležitostí. Prvý gól padol po rohu a Rentka zo šiestich metrov napálil loptu pod brvno. Druhý gól padol z pokutového kopu. V závere po akcii na jeden dotyk Čička, Sluka, Nedeliak posledne menovaný tvrdou strelou pečatil výsledok. R. Gnida, 200.

PREDMIER: Štefún – Čička, Tomaník (70. D. Danížek), Dodek, Minárik, Danížek, Rentka (75. Chlebek), Nedeliak, J. Minárik, Sluka, Šimoník (87. Bajza). ČIERNE: Malich – Joukl, Bonš, Benko, Kraina, Bočko, Krenželák, Ovečka, Gazdík, Krinš, Končarský.

Skalité – Strečno 4:1 (0:0), 57. a 77. Privarčák, 70. Baroniak, 79. Mudrík – 89. Sokolovký. Začiatok zápasu bol mierne v réžii domácich, ktorí aj napriek tomu ale nevedeli prekonať obranný val hostí. V druhom polčase bola hra v réžii domácich, čo dokázal gólom najskôr Privarčák. Veľmi dobre sa ukazovali v útoku najmä domáci Privarčák a Mudrík. Aj napriek prehre hostia v prvom polčase hrali dobre. Tri góly Skalitčanov padli z 30m, dva strelil Privarčák a jeden Mudrík. Po krásnej individuálnej akcii Privarčáka, ktorý nahral Baroniakovi pred prázdnu bránu, bolo konečných 4:0. R Močiliak, 300.

SKALITÉ: S. Tatarka – M. Ramšák (66. Ľ. Serafín), Sydora (81. R. Časnocha), Sojka, Ľ. Mikula – Baroniak, Ondrušek, Čanecký (73. Gavlas), Neveďal - Mudrík, Privarčák. STREČNO: Klocáň – Fraško, P. Oberta, F. Oberta, Sklenár, R. Praták, Muráň, R. Sokolovský st., R. Sokolovský ml., Kán, Hanuliak (42. P. Sokolovský).

Makov – Stará Bystrica 4:0 (3:0), 25. Mlakyta, 34. Baláž, 42. Šustek, 58. M. Kubošný. V dôležitom derby mužstiev z konca tabuľky začali lepšie hostia, ktorí dobre kombinovali. Rozhodujúca bola 22. min. keď Ľ. Faktor z 25m tvrdo a veľmi nepríjemne vystrelil, pričom brankár Krišica musel na dvakrát zasahovať. Nato domáci reagovali protiútokom, po ktorom Mlakyta tvrdou strelou otvoril skóre. V 34. min. zbehol po krídle Šustek, pohral sa s obranou hostí, nahral Balážovi a ten s prehľadom zvýšil. Tesne pred odchodom do šatní po skrumáži Šustek uzatvoril polčas na 3:0. Hneď po obrátke chceli hostia zvrátiť výsledok, ale vynikajúci brankár Krišica odvrátil všetky strely. Naopak, v 58. min. po individuálnej akcii zvýšil na 4:0 M. Kubošný. Po druhej žltej karte musel v 61. min. ísť pod sprchy hosťujúci Mravec. Starobystričania mali šancu v 80. min., Faktor kopal jedenástku, ale Toman ju reflexívne vyrazil. V závere zápasu mali hostia ešte šance, ale brankár už nedovolil meniť skóre. R Luciak, 250, ČK: Mravec

MAKOV: M. Krišica (70. Toman) – Bogáň, M. Kubošný (75. Jantoš), Mlakyta, Sojčák, Banetka, Baláž (61. Jurík), J. Šustek, Planeta, Pavelka, Mihaylov. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – P. Faktor, Lipták, Zatek, P. Matejčík, Ľ. Kolembus, Mravec, Štrba, Šumský, Ľ. Faktor, V. Matejčík.(mif,ap)

1. Teplička 15 9 3 3 39:21 30

2. L. Lúčka 15 9 2 4 32:14 29

3. Rajec 15 9 1 5 19:15 28

4. Rosina 15 6 5 4 20:14 23

5. Raková 15 6 5 4 24:20 23

6. Varín 15 7 1 7 28:26 22

7. Strečno 15 7 1 7 21:22 22