Kysucké Nové Mesto pod Dubňom deklasovalo žilinskú rezervu 1:6!

III.LIGA STRED ŽILINA B - KYSUCKÉ N. MESTO 1:6

III.LIGA STRED

ŽILINA B - KYSUCKÉ N. MESTO

1:6 (0:2).

Góly: Staš - Šidlo 2, Chovanec, Voška, Molnár, Bočej.

Nečakaný debakel domácich. Z prvého pohľadu na výsledok sa zdá, že mužstvo hostí prevyšovalo domácich po každej stránke. Hralo sa však väčšinou v strede ihriska. Hostia všetky góly strelili z brejkových situácií, keď zakončenie bolo buď do prázdnej bránky alebo vyšachovaním riedkej domácej obrany. Treba priznať, že iba veľmi slabý výkon hráčov domácich nebol pravou príčinou výsledku. Domáca lavička na vývoj stretnutia vôbec nereagovala zmenami v rozostavení alebo zmenou systému. Je potrebné, aby sa domáce mladé mužstvo z tejto tvrdej poučky spamätalo, pretože doterajšie výsledky v súťaži boli iné ako je výsledok a treba sa z prehry poučiť.

ŽK: Škrobák, Janiš R., - Chovanec, Vlček. Rozhodoval Repa, 200 divákov.

ŽILINA B: Škrobák - Martini, Tabak, Jamečný (46. Janiš I.), Trhančik, Staš, Kaštan, Janiš R., Hrbek, Šimček (64. Horvat), Mičica.

K. N. MESTO: Kuciak - Michúlek, Gapa (76. Vlček), Šidlo, Voška, Vlček R. (71. Horvat), Bočej, Čepela, Molnár (80. Macek), Kohut, Chovanec.

ČADCA – TURČIANSKE TEPLICE 0:4 (0:3)

Góly: 6. M. Jeťko, 22. Kravárik (z 11m), 43. Privitzer, 64. Holý.

Hostia po úvodnom tlaku už v 6. min. zblízka prekonali Horniaka, keď gól dal Marek Jeťko, ktorý potom ešte dvakrát pohrozil peknými strelami. Domáci sa síce snažili útočiť, ale hostia pozorne bránili a vyrážali do brejkov. V 22. min. prišiel pred domácou bránou závar, Šimášek fauloval hráča hostí a Kravárik z jedenástky zvýšil na 0:2. V 32. po centri Horniak zachraňoval pred Šavolom a až v 38. min. domáci urobili akciu, ale strela Gábriša nenašla cieľ. V 40. min. zaváhal Krištofík. Hostia ale zapli a v 43. min. dal Privitzer na 0:3. Po obrátke domáci zvýšili aktvitu a vypracovali si niekoľko štandardných situácií. V 60. min. dal Gončár vedľa brány a v nasledujúcej minúte Mackura vrazil do rúk brankára. Štastie stálo pri Horniakovi v 59. min., keď Privitzer trafil tyč jeho brány. Zahrmelo, ale v 62. min., keď Holý zvýšil na 0:4. Je to pre domácich krutý výsledok.

Rozhodoval Valášek, 150 divákov.

ČADCA: Horniak - Gončár, Gábriš, Prívara, Strapáč, Jaroš, Jarábek (26. Časnocha), Šimášek, Šulgan, Macakura, Krištofík.

DOLNÝ HRIČOV - RAKYTOVCE 0:3 (0:0)

Góly: 55. Randík vl., 57. Fojtík, 70. Jobko.

Od začiatku zápasu bola zrejmá technická i fyzická prevaha hostí. Už v prvom polčase nevyužili niekoľko čistých gólových príležitostí a výsledok 0:0 nevyjadroval vývoj zápasu. V 3. min. Faško po samostatnom úniku strelil vedľa. Rovnako v 7. min. prudko vedľa brány strelil Karasy. V 9. min. nevyužil čistú gólovú šancu sám pred bránou Jobko. Domáci iba v 13. min. strelili nad bránu Kováčom a v 17. min. Turka z diaľky pod brvno, strelu vyrazil brankár Vyskoč. V 30. min vyšachovali hostia celú domácu obranu, ale Fojtík sám pred bránou strelil vedľa. Druhý polčas priniesol zvýšenú bojovnosť domácich, ale stále nebezpečné protiútoky hostí. V 55. min. dezorientovaný Randík hlavou vsietil vlastný gól a bolo 0:1. Už o dve minúty stratili domáci loptu v strede ihriska a rýchly protiútok zakončil Fojtík druhým gólom. Domáci bojovali, ale na rozbehnutých hostí nestačili. V 68. min. opäť po rýchlom protiútoku a ideálnej prihrávke Vígaša, zvýšil Jobko na konečných 0:3.

V 73. Vígaš z bezprostrednej blízkosti prekopol bránu. Jedinú čistú gólovú šancu mali domáci v 70. min. ale Kahát samostatný únik zakončil strelou do brankára.

Rozhodoval Szabó, 200 divákov.

DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Masný Martin, Capanda (59. Novysedlák), Turek, Červenec (73. Koštek), Kabašta, Masný Michal, Randík (60. Kahát), Vančík, Pandúr, Kováč.

PODBREZOVÁ B - BYTČA

1:1 (0:0)

Góly: 77. Patráš - 65. Minárik.

Na výborne upravenom trávniku obe mužstvá produkovali hru, ktorá v prvom polčase končila na hranici šestnástky. Domáci ohrozili bránu súpera strelami Pančíka v 15. a 25. min, keď po trestnom kope nedokázali dopraviť loptu z bezprostrednej blízkosti do brány Bytče. V 35. min. Pančík, z trestného kopu nastrelil brvno brány hostí. Prvú strelu na bránu domáceho mužstva vyslali hostia v 42. min. Čikotom. V úvode druhého polčasu mal dobrú príležitosť Kliník, keď centrovanú loptu z 10m poslal nad domácu bránu. S pribúdajúcimi minútami tlak domáceho mužstva narastal, ale gólové príležitosti hlavičkami nevyužili Šišiak ani Kostúr. V 65. min. po spornej situácii získal vedenie pre hostí Minárik. V 67. min. mal veľkú príležitosť domáci Šišiak, ktorý z päťky netrafil prázdnu bránu. O vyrovnanie sa postaral Patráš, ktorý v 77. min. prudkou prízemnou strelou trafil ľavý kút brány hostí. V závere stretnutia, dobré gólové príležitosti nevyužili domáci Patráš a Špulica.

ŽK: Jurčo, Koňušík - Raždík, Bujný. Rozhodoval Petrinec, 220 divákov.

BYTČA: Magerčiak - Takáč, Gajdošík, Chrenko (71. Bujný), Kliník (26. Minárik), Trnovec, Čikota, Šelmek, Beneš, Kadák, Razdík.

1. Kremnička 18 14 2 2 28:9 44

2. T. Teplice 18 12 2 4 47:15 38

3. L. Mikuláš 18 11 4 3 40:20 37

4. Žiar n/H 18 10 5 3 50:23 35

5. Žilina B 18 10 3 5 41:28 33

6. Ružomberok B 18 7 6 5 38:30 27