Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Čelo tabuľky je vyrovnané

II. trieda Odstúpenie Hvozdnice poriadne mieša ta

II. trieda

Odstúpenie Hvozdnice poriadne mieša tabuľky II. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline. Po 17. kole sa Rašov po víťazstve v Považskom Chlmci dostal do čela, Závodie však má o zápas menej, pretože tento týždeň malo voľno.

Štiavnik – Kotrčina Lúčka 1:0

(0:0). 60. Machciník. Pred návštevou asi 300 divákov sa hral na oboch stranách výborný futbal. Domáci vyhrali gólom Machciníka, ktorý v 2. polčase využil skrumáž pred bránou hostí a skóroval. R Skotnický.

ŠTIAVNIK: Parčiš - Kuciak (75. Hraboš), Radvaň, Sedala, Šutara, Gajdoš, J. Pobjak, Gašperec, F. Podolan, Machciník, P. Pobiak. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Šmehýl, Jašurek, Slúčik, Káčerík, Škorvánek, Orieščík, Mikolaj (69. Macek), Praták, Bielik (77. Ďurnek), Martinček.

Terchová – Fačkov 1:0 (0:0). 70. Mažgut. V Terchovej sa hral výborný futbal na oboch stranách, útočný a ľúbivý. Domáci mali viac futbalového šťastia a v 67. minúte sa im podarilo streliť víťazný gól. R Matejčík, 70.

TERCHOVÁ: Závacký - Š. Chovanec, P. Sotolár, Zajac, Nemček (90. Struhárňanský), P. Chovanec, Bobáň, Mažgut, R. Sotolár (46. Meško), Hanuliak (60. Poleť), Kováč. FAČKOV: P. Galia - J. Bielik, R. Galia, Ľ. Galia, Mikula, T. Hollý, B. Bielik, D. Hollý (5. Baránek), Vríčan, Ligas, Rajčan.

Krasňany – Hričovské Podhradie

2:0 (1:0). 2. Košťál, 80. Dávidík. Slušný zápas, bez žltých kariet. Na kvalitnom ihrisku domáci už v 2. minúte rozhodli o výsledku. Hostia hrali tiež dobre, ale len po šestnástku. R Gašpierik, 100.

KRASŇANY: Mahút - Cigánik, Ján Vrábel (55. Kuric), Hlávka, Pallo, Krajčík, Jozef Vrábel, Gacho, Berešík, Košťál, Dávidík. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: M. Vančík - Lasička (30. Dobroň), Kahát, M. Randa, Poliak, Vančík, Sobola, J. Randa, Fujko, Škvaridlo.

Podhorie – Kamenná Poruba 3:1

(3:0). 20., 35. Štefánik, 25. Danech - 85. Chovančík. Prvý polčas sa vyznačoval vysokým tlakom domáceho mužstva, ale aj množstvom zahodených šancí. V druhom polčase sa zápas vyrovnal, domáci prispôsobili svoju hru hosťom, stretnutie sa dohralo v pokojnom tempe. R Bugáň, 30.

PODHORIE: Nižný - Breziansky, Šupej, Borák, Mazúr, Štefánik, Bukový (70. Rogoň), Ľ. Makuka st.( 46. Ľ. Makuka ml.), Poľko, Danech (65. Ondrejka)), Chládek. KAMENNÁ PORUBA: Kmetík - M. Tretina, Bielik, Hodás, J. Sandanus, Kiška, Ľ. Tretina, Jasenovský, (46. M. Sandanus), Chovančík, Stupňan, Kavecký (65. Kazimír).

Lietava – Horný Hričov 1:0 (0:0). 78. M. Gašpierik. Bol to veľmi dobrý zápas, na vysokej úrovni. Domáci zahodili niekoľko šancí, ale napokon sa im ten víťazný gól podarilo streliť. Treba vyzdvihnúť aj slušnú hru oboch tímov, k čomu prispel aj dobrý výkon rozhodcu. R Cinko, 120.

LIETAVA: Koša - Miloš Gašpierik (65. Gaňa), Sedliak, Súkeník, J. Brezáni, M. Brezáni, Stenchlák, P. Gašpierik, Ďurajka (80. Tužinčin), Belan (65. Michal Gašpierik), Hradský. HORNÝ HRIČOV: J. Slosarčík - Jahvodka, M. Vydra, Eichler, Barták, Polák, Rondík, Marčiš, Šumichrast, Králik, Ďuriník.

Považský Chlmec – Rašov 1:2 (1:1). 32. J. Čejka, - 10. S. Lacko, 67. Kadáček. Bol to vyrovnaný, bojovný zápas. Hostia sa ujali vedenia po kombinácii v šestnástke. Domáci vyrovnali po zvýšenej snahe v 32. minúte po skrumáži pred bránkou hostí, víťazný gól dali hostia po prudkej, umiestnenej strele asi z 20 m. V závere mali domáci veľkú prevahu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. R Martinec ml., 60.

POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Červenec (46. Beňo), M. Kozlík (60. Horniak), J. Čejka (55. Badušek), Vaňovič, Stenchlák, Pažický, Kubány, Peter Čejka, Pavol Čejka, Ambra. RAŠOV: Hubocký - Butko, Križňan, Tretinár, Gombár (65. Prášek), Michálek, M. Lacko (70. Slaninka), P. Baláž ml., P. Baláž st. (55. Masiarik), Kadáček, S. Lacko.

1. Rašov 17 9 5 3 26:18 32

2. Závodie 16 9 4 3 36:16 31

3. Terchová 17 9 2 5 27:23 29

4. Kotrč. Lúčka 16 8 4 4 36:28 28

5. Podhorie 17 8 3 6 36:30 27

6. Lietava 16 7 4 5 24:17 25

7. Štiavnik 17 7 3 7 31:25 24

8. Pov. Chlmec 17 6 6 5 24:28 24