Teplička porazila Lietavskú Lúčku

V. liga, skupina A Rajec – Varín 3:1 (1:0), 36

V. liga, skupina A

Rajec – Varín 3:1 (1:0), 36. Miškovský, 63. Mazák, 79. Eloga (11m) – 46. Kuchár. Úvod stretnutia začali mužstvá opatrne a hra sa odohrávala medzi šestnástkami. Hráči oboch mužstiev sa snažili hrať kombinačný futbal po zemi, ale bez príležitostí. Od 20 min. pridali domáci na aktivite a začali sa častejšie dostávať pred brankára Zimena. Po rohovom kope a hlavičke Elogu zachránilo hostí brvno. Hráči Rajca sa presadzovali najmä po krídlach a centroch do šestnástky. Dlho sa nemohli presadiť. Dočkali sa až v 36. min., keď po centri skóroval hlavou Miškovský. Domáci futbalisti mohli do polčasu pridať ešte ďalšie góly, ale svoje dobré príležitosti nedokázali premeniť. Hostia z Varína sa presadili v prvej minúte druhého polčasu, keď využili zaváhanie domácich zadákov v strede ihriska a svoju brejkovú akciu premenil Kuchár na vyrovnávajúci gól. Rajčania sa dostali do vedenia 63. minúte opäť po krídelnej akcii a hlavičke Mazáka. V 79. min. po strele z dvadsiatich metrov jeden z hostí zblokoval strelu a rozhodca neváhal a odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Eloga a nezaváhal. V úplnom závere stretnutia mohli ešte hostia upraviť celkové skóre, lenže po bravúrnom zákroku domáceho gólmana Petráša sa už nič nezmenilo. R Kuska, 150.

RAJEC: Petráš – Šimkulič, Ďurajka, Šupka, Eloga, Krajčoviek, Veselý (Bujný), Pekara, Miškovský, Strhár. VARÍN: T. Zimen – Nemeček, M: Zimen (P. Tichák), R. Ziman, Prekop, Repáň, Trnovec, I. Tichák, Kuchár, Brezný, Repkovský,

Teplička – Lietavská Lúčka 3:0 (0:0), 54. Kozák, 68. Králik, 88. Vakašek. V zápase, v ktorom si bol každý vedomý jeho dôležitosti sa v prvom polčase toho nič zaujímavého neudialo. Mužstvá divákom predvádzali viac taktickú hru ako futbalovú, pričom sa hra odohrávala v strede poľa. Po zmene strán začali domáci hrať aktívnejšie a gólu sa dočkali v 54. min. Po prenesení ťažiska hry z jednej strany na druhú sa nechytateľnou strelou uviedol do gólového zápisu ako prvý Kozák. Hostia po inkasovanom góle otvorili hru a snažili sa odpovedať. To sa im nepodarilo a navyše v 68. min. inkasovali. Po rohovom hosťujúci hráči nepokryli Králika a ten strelou od žrde zvýšil na dva nula. Hráči Lietavskej Lúčky sa nezdávali a naďalej sa snažili vyrovnať. Veľmi blízko toho vytúženého gólu boli v 70 min., keď domáci obrancovia dvakrát vyhlavičkovali z bránkovej čiary. Štyri stovky divákov si zakričalo gól ešte jedenkrát, a to v 88. min., keď sa po biliardovej akcii presadil strelou do šibenice Valášek. Hráči Tepličky sa po víťazstve dostali na čelo tabuľky práve na úkor Lietavskej Lúčky. R Urda, 400.

TEPLIČKA: Majerčík – Vydra, Králik, Lisko, Adamus (Kopas), Mintál, Kyela (Krutý), Valášek, Kozák (Mahut). LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvarbek- Dančík, Koša (Mikunda), Škuta, Piala, Čupka, Kodaj, Poláček (Škorvánek), Kudla, Šupina.

Belá – Čierne 1:2 (0:0), 65. Vrábel – 80. vlastný, 97. Gazdík (11m). Hostia sa mohli už 2. min. ujať vedenia, po zlom výkope brankára Franeka. Od tohto momentu domáci zahodili všetky šance. Cabadaj zahodil príležitosť, ktorá sa azda zahodiť ani nedá, keď z jedného metra prekopol bránku hostí. V 13. min. mali domáci opäť na dosah gól, ale ani Vrábeľ nemieril presne. V 24. min. mal gól na kopačke domáci Hazda, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať hosťujúceho brankára. V 42. min. zahodil Cabadaj svoju druhú gólovú príležitosť, keď z päťky neprekonal brankára Malicha. Druhý polčas začali domáci náporom pričom hostí zatlačili na vlastnú polovicu. Domáci hráči sa dočkali v 65. min., keď rybičkou Vrábeľ prekonal Malicha. Rozhodcovia posudzovali každý osobný súboj v prospech hostí z čoho ešte rezultovali dve červené karty, ktoré dostali Laščiak a Peťko. Oslabený domáci kapitulovali v 80. min., keď si nakopnutú loptu zrazil obranca do vlastnej siete. Šokujúci moment nastal až 97. minúte. Rozhodca Ondruš nariadil pokutový kop, ktorí hostia premenili a tak dosť prekvapujúco si odnášajú z Belej tri body. R Ondruš, 160.

BELÁ: Franek – Cedúch, Korenčík, Mihalčatin (Cedúch), Ondráš, Hazda, Laščiak, Vrábel, Cabadaj, Peťko, Cingeľ. ČIERNE: Malich – Stryček, Fons, Benko, Gomola (Miko), Ovečka, Privarčiak (Čenecký), Zajac, Gazdík, Krajna, Kríž.

Rosina – Stará Bystrica 1:0 (1:0), 3. Marián Kopač. Priemerný futbal, v ktorom mužstvá divákov neoslnili. Rozhodujúci moment sa zrodil už v 3. min., keď po rýchlej akcií a prízemnej nahrávke Heisera skóroval Marián Kopáč. Zápas sa potom odohrával v strede bez väčšieho vzruchu. Do polčasu sa neudialo nič, čo by potešilo oko futbalového priaznivca. V druhom polčase hosťujúci hráči dobre zakombinovali a mohol z toho rezultovať gól lenže brankár Ďuriš loptu bravúrne vyškriabal na roh. Hosťujúci hráči ovládli stred poľa, ale nevedeli sa výraznejšie presadiť. Od 70. do 75. min. mali hostia tri gólové šance z čoho stojí za povšimnutie brvno a skvelý reflexný zákrok brankára Ďuriša. Rozhodnutie mohlo padnúť päť minút pred koncom, keď strela Mariana Kopača lízala pravú žrď Čmikovej brány. Do konca stretnutia sa na stave už nič nezmenilo, a tak body zastali doma. V. Šalata, 200.

ROSINA: Ďuriš – Marek Kopač, Timkanič, rostaš, Turský, Smieško, Hodas, Heisler (Kaper), Ondák, Marián Kopač, Kaplanek (Vanoch). STARÁ BYSTRICA: Čmiko – Králik, Lipták, Zátek (Košťál), P. Kolembus, Ľ. Kolembus (Šumský), Mravec, Štrba, Šumský, Ľ. Faktor, P. Faktor (Griga).

Skalité – Raková 2:1 (2:1), 22. Mudrík, 37. Ondrušek (11m) – 33. Badžgoň. Zápas veľmi dobrej úrovne a na ťažkom teréne hrali obe mužstvá naplno. Útoky sa striedali, domáci mali ale zrejme viacej chuti na víťazstvo. Prvý gól padol po centri z trestného kopu od čiary, keď Mudrík hlavičkou poslal loptu na opačnú stranu a brankár Nekoranec nemal žiadnu šancu. Hostia však o chvíľu vyrovnali - Kubizna zahrával trestný kop, tečovaná lopta sa odrazila od múru k Badžgoňovi, ktorý sa do prázdnej brány nepomýlil. Skalitčania ale vzápätí podnikli rýchly protiútok, Privarčak bol faulovaný a z nariadenej penalty rozhodol o výsledku Ondrušek. R Grznar, 350.

SKALITÉ: S. Tatarka – Mudrík, Sydora, Sojka (58. Ramšák), R. Časnocha, Ondrušek, Čanecký, Nevedal, Prívarčák, Ľ. Serafín, Mikula. RAKOVÁ: Nekoranec – Majerík, Poliak, Golis, J. Badžgoň, Brož, Kubizňa, Jarabek, Olšiak (86. Kotuľa), M. Badžgon, Šperka (35. Repák).

Strečno – Kysucké Nové Mesto B 1:2 (0:1), 85. Trhančík (11m) - 15. Špiriak, 60. Holáň. Domáci začali silným tlakom, no Kysučania sa nezľakli, postupne vyrovnali hru, až ju úplne ovládli. Už v 15. min. sa hostia ujali vedenia, keď po skrumáži skóroval Špiriak. Aj potom sa častejšie hralo na domácej polovičke, čo prinieslo hosťom ovocie, keď na 0:2 upravil po peknej akcii Holáň. Domáci v závere stavili všetko na jednu kartu a zo zúfalého náporu po vymyslenej jedenástke pečatil konečný výsledok Trhančík. R Švec, 150,

KYSUCE NOVÉ MESTO B: Andel – Frollo, Janec, Rajtek, Valjašek, Mrmus (30. Kučera), Holáň, Damaška, Zradula, Chládek (75. Žiliak), Špiriak

Predmier – Makov 3:0 (3:0), 22. Minárik, 25. Tomaník, 45. Sulka. Už v prvom polčase bolo o výsledku rozhodnuté – domáci vyhrávali rozdielom triedy, a to ešte súper mohol ďakovať výbornému Krišicovi vo svojej bránke. Minárik otvoril skóre po rohu, na 2:0 upravil krásnym volejom Tomaník a tretí gól pridal z penalty, ktorú signalizoval asistent rozhodcu, Sulka. V druhom polčase sa hra vyrovnala, kontaktný gól Makovčana Mihajlova ale neplatil. Hostia aj napriek prehre zanechali dobrý dojem. R Chmúrny, 150.

PREDMIER: Štefun – Čička, Tomaník (62. Rentka), Bobek (72. Bajza), Klus, J. Danížek, D. Danížek, Minárik, Uríček (80. Bačík), Sluka, Šimoník. MAKOV: Krišica (70. Toman) – Bogáň, Pavelka, Banetka, Sojčák – Šustek, Mlákyta, Baláž - Kubšo (46. Pavlík), Mihajlov, Jantoš (46. Válek).

1. Teplička 17 10 3 4 42:22 33

2. L. Lúčka 17 10 2 5 36:17 32

3. Rajec 17 10 1 6 22:17 31

4. Rosina 17 7 5 5 23:18 26

5. Raková 17 7 5 5 27:23 26

6. Varín 17 8 1 8 30:29 25

7. Predmier 17 6 6 5 29:23 24