Žilinské „béčko“ opäť prehralo, v kysuckom derby víťazom domáci

III. liga stred REVÚCA – DOLNÝ HRIČOV 2:0 (1:0)

III. liga stred

REVÚCA – DOLNÝ HRIČOV

2:0 (1:0)

Góly: 14. Buvala, 53. Gočaltovský. ŽK: Medvec - Kabašta, Capanda.

Revúčania začali tlakom a vytvorili si štyri šance. Hostia sa prvýkrát dostali pred Schmiedla až v 10. min. a po rohu ho nebezpečne ohrozili. V 14. min zahrával roh Gočaltovský a krásnou hlavičkou otvoril skóre stretnutia Buvala 1:0. V 20. min. zakončoval útok Gallo, no trafil iba ľavú spojnicu tyčí hosťujúceho brankára Kurotu. Tempo hry v prvom polčase diktovali domáci a hostia sa len bránili. V 52. min. centroval z ľavej strany Gočaltovský a lopta skončila za prekvapeným hosťujúcim brankárom, ktorý vybehol pri tyči. Po krásnej akcii Medveca a Vojčíka po pravej strane v 59. min. Gömöri trafil iba do stojaceho brankára. V 70. min. domáci Vojčík nedokázal v gólovej šanci prestreliť hradbu tiel hostí. V 85. min. Vojčík šiel sám na bránu hostí, no trafil opäť len brankára Kurotu, podobne striedajúci Kubus v 89. min. V 90. min. Vranec z rohu hlavičkoval opäť len do náručia brankára a po centri Vojčíka Medvec tesne minul bránku hostí hlavičkou.

Rozhodoval Doboš, 430 divákov.

DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Masný, Capanda, Kahát, Červenec, Kabašta, Masný Michal, Randík, Vančík, Pandúr, Kováč.Adrián Štempel

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO -

ČADCA 2:1 (1:0)

Góly: 30. a 83. Šidlo - 85. Kanálik.

Od začiatku zápasu sa pustili Čadčania do domácich v túžbe po víťazstve a zisku bodov. Hralo sa na polovičke domácich, z čoho dokázali hostia častejšie ohrozovať bránu Kuciaka, ktorý bol vždy na svojom mieste. Postupne sa hra presunula na polovicu ihriska, odkiaľ Kysučania robili častejšie úniky na bránu hostí. V 30. min. si Šidlo poradil s Horniakom a dosiahol vedúci gól domácich. V závere prvého polčasu pri tvrdom súboji sa zranili Michulek a Kavuliak a pre zranenie museli odstúpiť z hry. Po prestávke hostia v snahe upraviť stav hrali útočnejšie. V 70. min. si Pavlík z Čadce vyslúžil druhú žltú a zároveň i červenú kartu. V 83. min po .peknej prihrávke Šidlo sólom prešiel do šestnástky hostí a zvýšil na 2:0.

Hostia však nepoľavili a v závere zápasu, Kanálik upravil na 2:1.

ŽK: Čepela - Pavlík, Jaroš, Šuldan. ČK: Pavlík. Rozhodoval Ďuroška, 326 divákov.

K. N. MESTO: Kuciak - Michúlek (46. Záhradník), Gapa, Šidlo, Voška, Vlček, Bočej, Čepela, Molnár, Kohút (73. Vlček), Chovanec.

ČADCA: Horniak - Pavlík, Gončár, Gabriš, Kavuliak (45. Jarábek), Strapáč, Jaroš, Časnocha, Krištofík, Šulgán, Kanálik.Vladimír Psotný

LUČENEC – ŽILINA B

3:1 (1:0)

Góly: 35. Püspöky, 47. a 63. Póch - 53. Hrbek.

Stretnutie malo dva rozdielne polčasy. V prvom sa hralo medzi šestnástkami a mužstvá sa do gólových šancí dostávali len sporadicky. Prvú mali hostia v 20. min., Trhančíkova tečovaná strela šla nad domácu bránu. U domácich sa dvakrát ocitol v gólových šancách Máč, a to v 27. a 34. min., no skórovať sa mu nepodarilo. V 35. min. sa predsa presadil domáci Püspöky, ktorý ideálnu prihrávku od Košúta poslal hlavou za chrbát Kuciaka.

V druhom polčase mali domáci raketový nástup, keď už v 46. min. Póch rozvlnil sieť hostí po chybe obrany a brankára. V 53. min. rozhodca prehliadol faul na domáceho Prepelicu, hostia prečíslili domácu obranu a po prihrávke Šimčeka Hrbek skorigoval výsledok. Výborne rozbehnutý druhý polčas domácich ani tento moment nepribrzdil. V dvoch prípadoch sa skoro presadil striedajúci Lubušsky. V 63. min. fantastický volej Pócha z dobrých 20m rozhodol o konečnom a zaslúženom víťazstve domácich. Omladená garnitúra neraz roztlieskala vďačných divákov.

ŽK: Béreš - Šimček, Janiš, Hrbek. Rozhodoval Staník, 450 divákov.

ŽILINA B: Kuciak - Janečný, Trhančík, Mičica, Staš, Minarčík, Tabak, Janiš, Pučala (79. Horvát), Šimček, Hrbek.Vojtech Baláž

BYTČA - MARTIN 2:1 (2:0)

Góly: 32. Trnovec, 42, Beneš - 65. Trnovec vl.

Domáci futbalisti začali síce vlažne, postupne však prebrali iniciatívu, získali stred poľa, no proti pozorne brániacej obrane hostí sa nemohli dlho presadiť. V 30. min. ušiel po krídle Minárik, peknou prihrávkou našiel Čikotu, no jeho strelu Machovič vyrazil. Z nasledujúceho rohového kopu však krásnou hlavičkou otvoril skóre Trnovec. Domáci po góle ožili, no z množstva vytvorených šancí sa ujala jedna. V 35. min. ešte brankár zázračne vyrazil Kadákovu hlavičku z 5m, no o niekoľko minút gólom do šatne zvýšil Beneš, keď tečoval prudkú Trnovcovu strelu. Druhý polčas pokračovali domáci v dobíjaní hosťujúcej brány a zdalo sa, že bude len otázkou času, keď padnú ďalšie góly. Najväčšiu šancu mal v 53. min. Kadák, ktorý sám pred brankárom vysoko prestrelil. V 65. min. prišiel trest, keď Magerčiak vyrazil hlavičku hostí len nad seba a Trnovec si loptu nešťastne dopravil do vlastnej brány. Hostia otvorili hru v snahe vyrovnať a domáci útočníci sa niekoľkokrát dostali do prečíslenia, no v nervóznom závere zápasu, keď dohrávali bez vylúčeného Takáča už neskórovali.

ŽK: Čikota, Gajdošík, Takáč - Markovič, Romančík, Kucian. ČK: Takáč. Rozhodovala Likavcová, 350 divákov.

BYTČA: Magerčiak - Takáč, Gajdošík, Ďurdík, Minárik, Trnovec, Čikota, Šelmek, Beneš, Kadák (90. Zátek S.), Raždík (59. Chrenko).

Dušan Beníček

Ostatné výsledky 19. kola: T. Teplice - Kremnička 2:1 (1:0). 4. Letrik, 58. Kravárik (11m) – 72. Murín. Ružomberok B – Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0). 64. Bačík. Tomášovce – Podbrezová B 1:2 (0:1). 38. Šišiak, 76. Kostúr (Podbrezová). Rakytovce – Žiar nad Hronom 3:3 (0:1). 59. a 85. Paulík, 72. Vigaš – 40. Páleník, 73. Číž, 79. Flašík (11m).

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 576

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.