Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Kysucké derby pre Rudinskú, Bánová i Stráňavy remizovali

IV. liga, skupina SEVER Bánová – Trebostovo 2:2 (

IV. liga, skupina SEVER

Bánová – Trebostovo 2:2 (1:1), 40. Bohyník, 72. Podmanický – 39. Ruttkay, 88. Fľak. Nepríjemný súper z Oravy prišiel do Bánovej s jednoznačnou taktikou dobre brániť a využívať rýchle brejky. Domáci mali od úvodu prevahu, ktorú nedokázali využiť na strelenie gólu. Hráči Bánovej zahadzovali doslova gólové tutovky. Už v 5. min. mohol Červenec otvoriť skóre, ale centrovanú loptu netrafil. O 10 minút neskôr Grullingová hlavička trela pravú žrď. V 30. min. sa domáci dostali opäť do zakončenia, no Bohyník nemieril presne. Hostia z ojedinelej akcie v 39. min. skórovali. Domácim sa podarilo vzápätí vyrovnať po strele Bohyníka. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Bánovčania z tlaku vyťažili v 62. min. červenú kartu. Hostia v oslabenej zostave bránili všetkými hráčmi. Obrana Trebostova napokon kapitulovala po strele Podmanického. Domáci mohli viackrát rozhodnúť. Sluka nepremenil dva samostatné nájazdy, Bohyník hlavičkoval zoči voči brankárovi tesne vedľa, Frátrik netrafil odkrytú bránu zo šestnástky a ten istý hráč netrafil medzi žrde ani po trme-vrme pred hosťujúcou bránou. V 88. min. obrana domácich zaváhala, čo sa podarilo hosťujúcemu Trebostovu využiť na vyrovnávajúci gól. Po rýchlo zahratom priamom kope sa hlavou presadil Fľak. Domáci sa pokúšali do poslednej minúty strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to sa im už nepodarilo, lebo strelu Bohyníka vykopávala obrana hostí z bránkovej čiary. Rozhodoval: R. Madera, 210.

BÁNOVÁ: Adamčík – Ďuratný, Bendík, Grulling, Bohyník, D. Pecko, Červenec, Frátrik, Sluka, Podmanický striedali: Charbuljak, Ďurica, Hvostík.

Stráňavy – Dolný Kubín 0:0.

Od úvodu bolo vidno, že to bude veľmi ťažké stretnutie pre oba tímy. Hostia z Kubína pomýšľajú na postup, a to chceli potvrdiť proti domácim Stráňavským futbalistom. Domáci začali dobre, keď nepomýšľali len na bránenie, ale dokázali hrať vyrovnane s favoritom. Kubínčania sa snažili skórovať z rýchlych protiútokov, ktoré im zmarila domáca obrana. Gólové príležitosti si vypracovávali hostia i domáci veľmi ťažko, keď nad všetkými vynikali dobre hrajúce obrany. Domáci sa mohli ujať vedenia, ale Bukovčan nepremenil svoju dobrú príležitosť. Ešte v závere polčasu mohli domáci streliť gól, ale nastrelili iba do tyče. V druhom polčase oba tímy začali opatrnejšie. Hostia si vypracovali šancu z rýchleho protiútoku, ale neskórovali. Hráči, Stráňav sa snažili dať gól, ale svoje šance zahodili a ani hostia nedokázali streliť gól, tak sa stretnutie skončilo zmierlivou remízou. R Šegúl, 100.

STRÁŇAVY: Tatranský – Turský, Mahút, Samec, Lubeck (87. Sirovatka), Bukovčan, Belko, Martinec (46. Kelo), Barošinec, Vilk, Janči.

Rudinská – Krásno nad Kysucou 2:0

(2:0), 10. Kotrč , 45. Súkeník (11 m). V prvom polčase boli domáci aktívnejší. Odmeny sa dočkali už v 10. min., kedy kopal Kotrč trestný kop z 20 m a strelou po zemi prekonal brankára Krásna. V 19. min. nevyšiel strelecký pokus hosťujúcemu Kubicovi, na druhej strane mali v koncovke podobne vychýlenú mušku Žabka a Šajnoha, a tak na 2:0 zvyšoval gólom do šatne z penalty Súkeník. Hneď po obrátke, bežala 48. min., hostia Kasajom nastrelili žrď. Domáci mohli zveľadiť svoje vedenie v 62. min., keď Kubica prebral perfektne loptu, ale delovku z desiatich metrov mu Juhas vyrazil. V týchto minútach bola hra vyrovnaná a až v závere mohli domáci Luciakom a Marčanom ešte zvýrazniť víťazstvo Rudinskej. R Korista, 270.

RUDINSKÁ: Juhas – Kravec, Žabka, Lisko, Marčan – Zuziak (68. Gašinec),O. Kotrč (74. Brodňan, Závodník, V. Kotrč, Šajnoha (86. Luciak), Súkeník. KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek – Vaňovec, Chlebek, Švábik (88. Špita), Šadlák, Ďurana (69. Zjavka), Gábor, Labák (77. Murčo), Kubica, Kasaj, Jakubec.(ap, jp)

Ostatné výsledky

Liptovský Hrádok – Námestovo 2:1, Bešeová – Lisková 0:1, Vala – Nižná 2:1, Tvrdošín – Diviaky 3:1.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Hviezdou proti Pohroniu bol fantastický brankár Petráš

Žilina bola v efektivite stopercentná, hostia si na gólmanovi MŠK vylámali zuby.

Samuel Petráš podržal svojich spoluhráčov fantastickými zákrokmi.