Teplička „pukla“ v S. Bystrici

V. liga, skupina A Raková – Varín 3:1 (3:1), 1

V. liga, skupina A

Raková – Varín 3:1 (3:1), 12. Badžgoň, 37. Ovčiak, 42. Kubizna – 27. Nemček. Prvý sa ujali vedenia domáci hráči. Po rýchlej akcii Kotuľu prestrelil hosťujúceho Fogadu v 12. min. Badžgoň. Varínčania sa snažili vyrovnať, ale z dobrých pozícií nedokázali skórovať. Podarilo sa im to až v 27. min. zásluhou Nemčeka, keď vyrovnával hlavou. Domáci pomaličky začali pridávať na obrátkach, z čoho rezultoval druhý gól. Autorom gólu v 37. min. sa stal Ovčiak. Dobre rozbehnutí Rakovčania pridali do prestávky ešte tretí gól v 42. min. po priamom kope sa v skrumáži hráčov dokázal presadiť Kubizna. Domáci odchádzali do šatní spokojní s dvojgólovým vedením. V druhom polčase sa obaja súperi do seba pustili nešetrne a hral sa celkom dobrý futbal pre oko diváka. Šance na oboch stranách boli nepremenené, a tak si domáci futbalisti nechali všetky body doma. Rozhodoval: Droppa, 60. RAKOVÁ: Nehovanec, Broš, Poliak, Golis, Šuška, Majerík, Kotuľa (72. Čiševský), Kubizna, Ovčiak(89. Hanulák), Badžgoň, Repák (88. Kajánek). VARÍN: Fogada, Nemček, M. Zimen, R. Zimen, Soboľa, Repáň, P. Tichák (77. Benedikt), I. Tichák, Kuchár, Brežný, Repkovský.

Strečno – L. Lúčka 1:0 (0:0), 50. P. Oberta. V prvom polčase sa hral veľmi bojovný futbal, keď mierne navrch mali hosťujúci hráči. V druhom polčase začali lepšie domáci. Už 50. min. po krížnej strele Petra Obertu z 20m, zostal brankár Brišš prekvapený a inkasoval. Hosťujúci hráči si vypracovali ešte ďalšie príležitosti, ale nedokázali ich premeniť. Azda najväčšiu mal 70. min. Lokšík no jeho hlavičku z blízka domáci brankár Kločaň kryl. V 75. min. sa vyskytla zaujímavá situácia po strknutí hráča hostí dostali červené karty obaja rivali. Po následných protestoch hosťujúceho kapitána vytiahol rozhodca ďalšiu červenú kartu. Hráči Lietavskej Lúčky museli štvrťhodinku pred koncom dohrávať s deviatimi. No nezložili zbrane a mohli sa dočkať aj vyrovnania, ale strela Lokšíka skončila iba na brvne Kločaňovej brány. Hostia vsadili všetko vabank a mohli ešte dvakrát inkasovať, ale domáci Peter Sokolovský nepochodil ani v 80. a ani 86. min. po samostatných nájazdoch na brankára Brišša. Ľ. Čunderlík, 650.

STREČNO: Kločaň – Straško, P. Oberta, F. Oberta, trhančík, Muráň, R. Sokolovský ml., R. Sokolovský ml., Praták, P. Sokolovský (88. Novák), Kán. LIETAVSKÁ LÚČKA: Brišš – Škorvánek (60. Turian), Košša, Benko, Čupka, Mikunda, Dančík, Hulín (55. Poláček), Kodaj, Lokšík, Kudla.

Rajec – Čierne 3:2 (2:1), 17. Eloga, 34. Strhár, 85. Ďurajka – 5. Ovečka, 63. Kríž. Obe mužstvá začali zápas opatrne, ale po chybe v obrane išli hostia už 5. min. do vedenia zásluhou Ovečku. Rajčania prebrali hru pevne do svojich rúk, ale vyrovnávajúceho gólu sa nemohli dočkať. V 17. minúte potiahol akciu po ľavej strane Fašianok a po prihrávke pred bránu Eloga skóroval. Domáci hráči sa mohli dostať onedlho do vedenia, lenže príležitosti Mazáka a Fašanoka ostali nepremenené. Druhý gól sa zrodil 34. min. po akcii z pravej strany, keď tvrdou strelou Strhár nedal brankárovi šancu. Do konca prvého polčasu mohol Krajčoviech pridať ešte tretí gól, ale hlavičkoval iba tesne vedľa Mikovej brány. Do druhého polčasu nastúpili domáci opäť v plnom nasadení a svojho súpera zatlačili na vlastnú polovicu. V 59. min. sa Strhár rútil sám na brankára Mika no netrafil sa medzi žrde. V 63. min. po chybnej rozohrávke strede poľa sa dostali hráči hostí do prečíslenia dvaja na jedného, čo dokázali premeniť na vyrovnávajúci gól. Vzápätí po rozhraní zo stredového kruhu vystrelil Fašianok a brankár Miko len s námahou vyrazil do spojnice. V 66. min. išiel opäť Strhár sám na Mika, ale v koncovke nepochodil. V 69. min Jakubec hlavičkoval tesne vedľa bránky. Domáci hráči neustále tlačili svojho súpera, pričom hráči Čierneho sa spoliehali na rýchle protiútoky. Rajčania sa dočkali víťazného gólu 5 minút pred koncom po prudkej strele Strhára brankár Miko vyrazil a pre Ďurajku nebol problém doraziť do brány. Po treťom góle domáci už len kontrolovali čo sa im mohlo nakoniec vypomstiť v nastavenom čase, ale na šťastie pre Rajec hostia svoju šancu nevyužili. Výhra domáceho Rajca je zaslúžená. Rozhodoval: Blahušiak, 50.

RAJEC: Petráš – Bujný, Ďurajka, Šupka, Eloga, Šimkulič, Veselý (64. Pekara), Krajčoviech (80. Biely), Mazák (75. Jakubec), Strhár, Fašanok. ČIERNE: Miko – Joukl, Benko, Ovečka, Kríž, Gazdík, Bocko, Gomola, Kraina, Kučavík.

Rosina – Predmier 2:1 (0:0), 55. Ondák (11m), 90.+ Adamčík – 76. Uríček. V prvom polčase sa hra odohrávala medzi šestnástkami bez vážnejších príležitostí. Až v 55. min. po prieniku Heisera a následnom faule naňho sa z bieleho bodu Ondák nemýlil. Hra bola aj naďalej opatrná a odohrávala sa medzi šestnástkami. Predmierčanom sa podarilo vyrovnať v 76. min. po strele Uríčka zo sedemnástich metrov. Väčšiu vôľu po víťazstve mali domáci Rosinčania. Svoju snahu napokon korunovali víťazným gólom v nadstavenom čase. Po peknej strele Adamčík rozveselil hŕstku najvernejších priaznivcov, ktorí dali prednosť futbalu pred hokejom. Rozhodoval: Staškovan, 100.

ROSINA: Holiš – Lysík, Adamčík, Roztáš, Turský, Smieško, Kaper (63. Kais), Heiser, Ondák, Kaplánek, Kopáč. PREDMIER: Štefún – Čička, Tomaník, Klus (80. Chlebek), D. Danížek, J. Danížek, Rentka, Kopásek, Uríček, Sluka (65. Bačík), Šimoník.

Skalité – Kysucké Nové Mesto B-Povina 1:0 (1:0), 20. Gavlas. Na začiatku domáci zatlačili súpera a po centri Mikulu Gavlas hlavičkoval k tyčke a brankár nemal šancu. Kysučania mali na malé v 25. min. po individuálnej akcii Privárčaka, ktorý prešiel stredom obrany, ale nepremenil. O päť minút neskôr Privárčak a Mudrík sa po narážkach dostali do šance znova, avšak nepremenili. Hostia začali čoraz častejšie vystrkovať rožky a nepríjemné prikurovať domácej obrane, keď v 40. min. šancou Horváta ohrozili výborne chytajúceho brankára Tatarku. V druhom polčase hra upadla na čele s výkonom hlavného rozhodcu Šedíka do podpriemeru. Príjemným prekvapením zápasu bol len 17-ročný domáci hráč Rudolf Mikula, ktorý svojou bojovnosťou prispel tiež k víťazstvu. R Šedík, 350.

SKALITÉ: S. Tatarka – Mikula, Sydora, Sojka, Mudrík, Majchrák, (55. R. Časnocha), Ľ. Serafín, Nevedaľ, Privarčák, Gavlas (88. Ramšák), Ľ. Mikula. KYSUCKÉ NOVÉ MĚSTO B: Pika - Valjašek, Špiriak (75. Hutyra), Frollo, Janec, Zradula, Chládek, Damaška, Holáň, Horvát.

Belá - Makov 0:1 (0:0), 65. Mihaylov. V priemernom zápase dominovali obrany a brankári, keď utočníci obidvoch mužstiev sa predbiehali v zahadzovaní gólových šancí. V druhom polčase domáci opticky zatlačili hostí, ale vtedy mimoriadne pohyblivý Mihaylov zasadil tvrdý uder domácim. V 65. min. si pekne nabehol na Planetov center a na dvakrát loptu zasunul do siete. Od tohto momentu domáci začali hrať vabank, a to bola voda na mlyn pre hostí, ktorí mali možnosť vnikať do obrany hostí. V tom čase mohli hosťujúci hráči náskok zvýšiť, ale gólové šance zahadzovali. V remízovom zápase si hostia svojou bojovnosťou predsa len víťazstvo viac zaslúžili. R. Holub, 50.

MAKOV: Krišica – Bogáň, M. Kubošný (63. Kubšo) (80. Válek), Maďari, Sojčák (85. R. Kubošný), –Banetka, Baláž, Šustek, Planeta – Pavelka, Mihaylov. BELÁ: Franek – Chedúch, Boháč, Ondreáš (85. P. Chedúch), Mihalčatin, Hazda, Laščiak, Vrábel, Šebík, Peťko, Cingeľ.

Teplička - Stará Bystrica 0:1 (0:0), 87. Šumský. Výbornou hrou hostia nedovolili súperovi streliť gól. Naopak, v nebezpečných brejkoch pohrozili súperovi - v 36. min. Košťál poriadne vyzvŕtal domácu obranu, ale nestihol zakončiť. Po obrátke začali domáci náporom. Starobystričania však v 62. min. unikli po pravej strane, zakončoval Ľubomír Faktor, jeho tvrdú strelu však brankár vyrazil na roh. V 70. min. rozhodca vylúčil po druhej žltej karte Kolembusa a v tej chvíli by bol pre hostí dobrý aj bod. Domáci sa snažili, ale čím viac bojovali, tým menej sa im darilo. Ich strely míňali cieľ a aj keď neminuli, na mieste bol Čmiko. Šokujúce rozuzlenie priniesla 87. min., keď Faktor potiahol do rohu šestnástky, prihral Antonovi Šumskému a ten s prehľadom skóroval. R.Tutura, 150

TEPLIČKA: Majerčík – Vydra, Králik, Hruška, Lisko, Adamus, Mintál, Kisela, Belák, Kopas, Kozák. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – Králik, Lipták, Sobol, Zatek, Štrba, Ľ. Kolembus, M. Šumský, Košťál (75. Šumský), Mravec (75. P. Kolembus), Ľ. Faktor.

1. Teplička 20 13 3 4 53:25 42

2. L.Lúčka 20 11 4 5 37:17 37

3. Rajec 20 10 3 7 23:22 33

4. K. N. M. B 20 9 4 7 29:46 31

5. Predmier 20 8 6 6 34:26 30

6. Rosina 20 7 8 5 28:23 29

7. Raková 20 8 5 7 30:27 29