Dolný Hričov vysoko prehral v Tomášovciach, Čadca doma vybuchla s Mikulášom

III. liga stred TOMÁŠOVCE – DOLNÝ HRIČOV 7:0 (2:0

III. liga stred

TOMÁŠOVCE – DOLNÝ HRIČOV 7:0 (2:0).

Góly: 25. a 71. Ďurica, 45., 49. (z 11m) a 73. Grajciar, 60. Banski, 64. Vrbiniak.

Domáci od úvodných minút držali réžiu zápasu pevne vo svojich rukách. Rýchlymi kombináciami sa dostávali do šancí, no Kubinec, Grajciar a ani Vrbiniak nedokázali z dobrých pozícií streliť úvodný gól zápasu. Až v 25. minúte po faule Kučera rozohral trestný kop a Ďurica hlavou zabezpečil domácim vedenie. V 31 min Grajciar obišiel aj brankára, ale jeho strela skončila na žrdi brány hostí. Tí ohrozili bránu domácich vážnejšie len v 24. min, strelu Masného Valach s istotou kryl. Aj úvod druhého polčasu patril domácim a už v 49. min. po faule na Kučeru zvýšil Grajciar z .11-m kopu na 3:0. V 60. minúte brankár hostí pri úniku Grajciara zahral rukou mimo pokutového územia a okrem žltej karty pykali hostia aj štvrtým gólom, ktorý dal z trestného kopu Banski. V 64. min Vrbiniak po Kučerovom vysunutí zvýšil na 5:0. V tejto fáze zápasu už hostia pôsobili odovzdane a pred bránu domácich sa dostávali len sporadicky. V 71. min. zakončil Ďurica rýchlu kombináciu svojim druhým a celkovo šiestym gólom domácich. Stav na šance i góly bohatého zápasu uzavrel v 73. min. Grajciar, ktorý svoj prienik s prehľadom premenil na siedmy gól.

ŽK: Bešinský - Kurota, Capanda, Kabašta. Rozhodca: Ihring, 50 divákov.

DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Galbavý (80. Hoferica), Capanda, Kahát, Červenec - Kabašta, Masný, Randík, Vančík- Bandúr, Novisedlák (31. Koštek).Pavol Žabenský

BYTČA – ŽIAR NAD HRONOM

3:1 (2:0).

Góly: 37. a 45. Bujný, 58. Takáč - 56. Školník.

Domáci začali výborne a už v 1. min vyrazil strelu Šelmeka brankár hostí na brvno a Bujný dorazil loptu do siete. Postranný rozhodca však na prekvapenie všetkých zdvihol zástavku a pre ofsajd gól neuznal. Domáci futbalisti pokračovali v nasadenom tempe a už o tri minúty nebezpečne vystrelil Hozdek a v 12. min. prudká strela Čikotu trafila dobre postaveného hosťujúceho brankára. Žiarčania postupne získali územnú prevahu a najväčšie nebezpečenstvo pre domácich hrozilo po strelách Číža a Silného. V 37. min. Hozdek vysunul Bujného, ten obišiel i brankára a do prázdnej brány skóroval. Aktivita a dôraz domácich futbalistov sa vyplatila v samom závere polčasu, keď Bujný získal zdanlivo stratenú loptu a upravil na 2:0. V druhom polčase pokračovali obe mužstvá v aktívnom útočnom futbale a v jeho úvode mohol Bujný dvakrát skórovať. Boli to však naopak hostia, ktorí v 56. min. zaútočili do otvorenej domácej obrany a Školník peknou strelou znížil. Už o dve minúty sa však domáci Takáč najlepšie zorientoval v šestnástke hostí a strelou k tyči zvýšil na 3:1. Hostia domácich zatlačili a v závere zápasu Flašíkov priamy kop opečiatkoval brvno domácej brány.

ŽK: Kuric. Rozhodoval Špila, 250 divákov.

BYTČA: Klec - Takáč, Gajdošík, Ďurdík, Chrenko, Bujný (85. Čmárik), Čikota, Šelmek, Beneš, Hozdek, Raždík.Dušan Beníček

ČADCA – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 1:6 (1:3)

Góly: 11. Šulgan - 25. Labaška, 27., 33. a 64. Kašpar, 51. Pitoňák (z 11m), 90. Šafranko.

Liptáci v 11. min. zažili šok, keď sa k lopte dostal Šulgan a jeho strela z diaľky skončila v sieti Kubáňa - 1:0. Hneď nato mal šancu Kavuliak a na druhej strane zaváhal Šafranko. V 19. min nádherne vystrelil Gábriš, ale lopta len tesne minula cieľ. V 25. min. kopal Labaška priamy kop z 25m a lopta na prekvapenie trafila roh Horniakovej brány - 1:1. V 27. min. sa zasa k lopte dostal Kašpar a bombou zvýšil zblízka na 1:2. V 33. min. to bol znova Kašpar - 1:3. Ešte v 40 min. mohol znížiť Kanálik, ale Kubáň reflexívne vyrazil. V 44. min. Horniak dobre zachraňoval pred Jurigom. Druhý polčas začali znovu lepšie hostia, keď v 51. min po faule domácich hráčov zvýšil Pitoňák z pokutového kopu na 1:4. V 58. min sa zranil domáci gólman Horniak a do brány nastúpil hráč z pola Krištofík. V 64. min. dal Kašpar svoj tretí gól zvýšil na 1:5. Na konečných 1:6 uzatvoril v 90. min. Šafranko.

ŽK: Pavlík - Laco. Rozhodoval Ďuroška, 100 divákov.

ČADCA: Horniak (57. Krištofík) - Šimášek, Gončár, Gábriš, Kavuliak, Časnocha (76. Privara), Jaroš, Strapáč (72. Piňo), Šulgan, Kanárik, Pavlík.Eduard Halada

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO

- KREMNIČKA 0:2 (0:1).

Góly: 33. Mořingl, 58. Hirka.

Hostia sa predstavili útočnou hrou a hneď v úvode zápasu začali obiehať pokutové územie domácich. Kysučania sa dokázali ubrániť úvodnému tlaku a hra sa vyrovnala. V 23. min. mali domáci možnosť sa ujať vedenia, keď Šidlovu prihrávku Molnár spracoval, ale jeho strela minula tesne ľavú tyč Juračkovej bránky. Hostia v 33. min. kopali roh a z nacvičeného signálu sa lopta dostala k voľne stojacemu Mořinglovi, ktorý prudkou strelou prekonal Kuciaka a dostal Kremničanov do vedenia 0:1. Kysučania v snahe skorigovať výsledok častejšie útočili, ale ich útoky zastavila pozorná obrana hostí. V druhom polčase hostia zvýšili tlak a v 58. min. striedajúci Hirka zvýšil na 0:2. V domácom mužstve došlo k dvojitému striedaniu v 59. min., čo sa prejavilo v hre mužstva. Sústavne ohrozovali brankára Juračku, ktorý si svoje miesto dokázal v bránke zastať. V 80. min. dostal kolmú prihrávku Hirka, išiel sám na brankára Kuciaka, ale skórovať sa mu nepodarilo. V týchto fázach sa hra pohybovala v strede ihriska so snahou oboch mužstiev zmeniť stav stretnutia, ale pozorná obrana nedovolila súperovi skórovať.

ŽK: Gapa, Vlček, Radovan - Gyüre, Pilka. Rozhodoval Tilesch, 150 divákov.

K. N. MESTO: Kuciak - Michulek (59. Záhradník), Gapa, Šidlo, Voška, Vlček, Bočej, Čepela, Molnár (85. Horvát), Chovaňák (59. Chovanec), Vlček R.Vladimír Psotný

REVÚCA – ŽILINA B

1:2 (1:2) - nedohrané

Góly: 23. Lipták (z 11m) - 16. a 19. Šimček.

Domáci sa pustili s chuťou do súpera a už v 6. min. trestný kop Liptáka o milimetre minul pravú tyčku. V 16. min. však nedokázali zastaviť útočiaceho hráča. Hostia sa ujali vedenia Šimčekovým trestným kopom. O tri minúty zvýšil na 0:2. V 23. min. potiahol rýchly protiútok agilný Vojčík, ktorý bol následne faulovaný a po ňom aj Gallo. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Lipták s prehľadom premenil. V 76. min. sa spustil hustý dážď, ktorý odštartoval záverečný nápor domácich. Prerušili ho v 81. min. ľadové krúpy s bleskami a rozhodca prerušil stretnutie. Po zhruba 20. minútach, keď ľadovec ustal, rozhodcovia neuznali podmienky za rugulérne a stretnutie predčasne ukončili.

ŽK: Medvec, Urc, Dzura, Dacho - Jamečný, Janiš, Minarčík. Rozhodoval Šulek, 350 divákov.

ŽILINA B: Kuciak - Jamečný, Trhančík, Mičica, I. Janiš (59. Vilčinský), Tabak, Kaštan (78. Horvát), R. Janiš, Minarčík, Šimček, Hrbek.

Adrián Štempel

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Rakytovce - Lučenec 3:0 (1:0), Ružomberok B - Martin 2:1 (0:0), T. Teplice - Podbrezová B 3:0 (2:0).

1. Kremnička 21 16 2 3 33:11 50

2. T. Teplice 22 14 2 6 52:22 44

3. L.Mikuláš 22 13 5 4 52:23 44

4. Žiar n/H 22 12 6 4 70:29 42

5. Žilina B 21 12 3 6 46:32 39

6. Ružomberok B 22 9 6 7 42:35 33

7. Tomášovce 22 9 5 8 39:28 32

8. Bytča 22 9 5 8 30:26 32