Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Čadca do Podbrezovej necestovala,Bytčania v Žiline zvíťazili

III. liga stred ŽILINA B - BYTČA 0:1 (0:0) Gól: 67. Gajdošík. V malom považskom derby predviedli mužstvá viac bojovný ako technický futbal, s množstvom nepremenených gólových príležitostí. Už v 8. min mohol skórovať Šimček, akciu však úspešne nedokonč

III. liga stred
ŽILINA B - BYTČA 0:1 (0:0)
Gól: 67. Gajdošík.
V malom považskom derby predviedli mužstvá viac bojovný ako technický futbal, s množstvom nepremenených gólových príležitostí. Už v 8. min mohol skórovať Šimček, akciu však úspešne nedokončil. V 27. min vynikol domáci brankár Škorbak, keď na dvakrát chytil hlavičku z bezprostrednej blízkosti. Najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal Tabak v 41. min po veľmi peknom uvoľnení išiel z polovice ihriska sám na brankára, ktorého však nedokázal prekonať. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hostia začali vyhrávať osobné súboje, hlavne zachytávali zbytočne vysoko nakopávané prihrávky domácich a následne prečíslovali domácu obranu. Nakoniec sa po jednom takomto prečíslení v 67. min radovali hostia zo streleného gólu, keď náhodne odrazenú loptu vrazil do siete Gajdošík. V stretnutí domáci opäť nastúpili s veľmi úzkym kádrom rezervy, prakticky bez náhradníkov.
ŽK: Trhančík, Šimček - Chrenko. Rozhodoval Medveď, 150 divákov.
ŽILINA B: Škorbak - I. Janiš, Mičica, Tabak, Trhančik, Jamečný, Kaštan (83. Vilčinský), R. Janiš, Mamo, Šimček, Hrbek.
BYTČA: Klec - Takáč, Gajdošík, Ďurdík (46. Klimik), Chrenko (88. Trnovec), Bujný, Čikota, Šelmek, Beneš, Hozdek, Raždík.

RAKYTOVCE - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 1:0 (1:0).
Gól: 40. Jobko.
Domáce mužstvo mohlo už v 11. min vyhrávať, keď Hurík obišiel aj Kuciaka, ale v prázdnej bráne ho zastúpil vlastný hráč. Hurík si to mohol opäť zopakovať v 36. min, keď po rohu Turčana dal hlavou tesne ponad bránu hostí. Nakoniec v 40. min po dorážaní pred bránou Kysučanov Jobko zakončil na 1:0. V 50. min mohlo byť 2:0, ale Jobko sám pred Kuciakom trafil len do neho. Ďalšie minúty sa hralo viac na polovici hostí a v 80. min Turčan pred prázdnou bránou trafil pravú žrď Kuciakovej brány. Domáci mohli zvýšiť aj v 86. min, ale Pavlík po prihrávke Vigaša prehodil prázdnu bránu a v 90. min Fojtík sám pred Kuciakom trafil len jeho nohy. V dnešnom stretnutí, keď fúkal silný studený vietor, domáci nevyužili niekoľko čistých vyložených šancí do prázdnej brány a naopak hostia za deväťdesiat minút neohrozili Vyskočovu bránu ani jednou strelou.
Rozhodoval Fízel, 153 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Michúlek (80. Toka), Gapa, Šidlo (88. Chovaňák), Voška, Vlček, Bočej, Čepela, Molnár (57. Macek), Horvát, Chovanec.

DOLNÝ HRIČOV - RUŽOMBEROK B 0:0.
V ďalšom existenčnom zápase začali domáci bojovne, získali prevahu a častejšie útočili. Hru v strede poľa organizoval Kabašta, v útoku robil najväčšie starosti obrane hostí rýchly Kováč. V 5. min strelil domáci Bandúr tesne vedľa, v 9. min nebezpečnú strelu Kabaštu chytil Šavol. V 14. min prudko strelil Božok, ale Kurota chytil. V 20. min mal na hlave najväčšiu šancu v prvom polčase po centri Kabaštu Turek, loptu poslal hlavou tesne vedľa. Nebezpečnú strelu Palubu z 25m po odraze od zeme vyrazil Kurota. Obrana hostí zlikvidovala i ďalšie samostatné úniky Kováča. V 29. min netrafil hlavou pred bránou Masný. V 34. min zahral Božok rohový kop, ktorý Kurota bravúrne vyrazil. V 44. min nevyužil ďalšiu šancu mladý Masný. Do druhého polčasu nastúpili hostia s výraznou snahou rozhodnúť zápas, získali prevahu a najnebezpečnejšie akcie zakladal ich najlepší hráč Božok. V 52. min vyrazil Kurota nebezpečnú strelu Sedláka. V 57. a 59. min nezakončil Božok samostatné úniky. V 68. min strelil Kaplán - Kurota vyrazil. Od 80. min nasadili domáci záverečný nápor, ale bez gólového efektu. Záver zápasu mali v rukách hostia. Deľba bodov bola spravodlivá.
Rozhodoval Ambroz, 250 divákov.
DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Galbavý, Turek (79. Novysedlák), Kahát, Červenec, Kabašta, Masný, Randík, Vančík, Bandúr, Kováč.
Jaroslav Belaj

Podbrezová - Čadca - hostia nepricestovali
OSTATNÉ VÝSLEDKY 23. KOLA:
Liptovský Mikuláš - Kremnička
2:3 (1:3). 9. Labaška, 50. Bezák - 24. a 28. Murín, 42. Mořingl. Žiar nad Hronom - Tomášovce 3:0 (2:0). 16. Páleník, 38. Flašík, 71. Číž. ŽK: Žiak, Obert - Grajciar, Kubinec. Martin - Turčianske Teplice 0:1 (0:1). 19. M. Jeťko. Lučenec - Revúca 3:0 (2:0). 6. a 80. Püspöky, 22. Máč.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 952

Koronavírus Žilinský kraj: Pred odbernými miestami sa tvoria rady (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.