Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

V zápase dvoch namočených tímov sa zrodila bezgólová remíza

III. liga stred ŽILINA B - RUŽOMBEROK B 2:0 (0:0). Góly: 63. Hrbek, 70. Šimček. RUŽOMBEROK B: Smieška - Bielak, Dzuriak, Bédi, Kvasničak, Hrabčiak, Kaplaň, Sedlák, Beloš, Božok, Šavol. Začiatok súboja béčiek extraligových mužstiev, nastúpili s niek

Na začiatku stretnutia v 5. min. sa však mohli hostia ujať vedenia, keď centrovaná lopta z ľavej strany prešla pozdĺž celej bránky domácich a hostia ju nedokázali dopraviť do siete. Od tohoto okamihu ožil v útoku domácich Hrbek. V 16. min. sa uvoľnil medzi obranou hostí, Smiešku však ešte neprekonal. Do konca prvého polčasu ten istý hráč v 43. min. nedorazil loptu do prázdnej bránky. Druhý polčas bol už v úplnej réžii domácich. V 63. min. sa Hrbek pohral s obranou hostí a z 5m prudkou strelou do šibenice otvoril skóre. Veľmi peknú akciu domáci predviedli v 70. min. Hrbek loptu narazil Šimčekovi, ktorý z 18m nechytateľnou strelou po zemi prekonal Smiešku a stanovil výsledok na konečných 2:0. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené.
ŽK: Trabalík. Rozhodoval Polaček, 100 divákov.
ŽILINA B: Trabalík - Trhančík, Jamečný, R. Janiš, Mičica, Horvát (74. Pučala), I. Janiš (54. Barošinec), Tabak, Šimček, Hrbek, Mano.

RAKYTOVCE - BYTČA
1:0 (1:0)
Gól: 9. Fojtík.
Už v 3. min. sa dostal Hric k prvej šanci zápasu, no ľavačkou prestrelil vysoko nad. O dve minúty opäť Hric strieľal vysoko nad. Domáci sa dočkali v 9. min., keď Turčanov center prešiel až k Fojtíkovi a ten prestrelil Maderčiaka. Hostia sa dostali pred domácu bránu v 12. min., ale Šelmekovu strelu Vyskoč vyrazil. V 22. min. po krásnej strele Paulíka z 20 metrov zabránilo gólu brvno hostí. V ďalšom priebehu prvého polčasu mali domáci prevahu a aj keď si však vypracovali niekoľko gólových príležitostí, nedokázali ich využiť. Druhý polčas pokračoval hrou medzi šestnástkami, no hráči nedokázali svoje akcie dotiahnuť na gól. V 86. min. Fojtík prihrával pred bránu hostí, no Karasy už nedokázal doraziť do prázdnej brány. V samom závere sa skóre už nezmenilo, aj keď hostia chceli zvrátiť výsledok, ale domáci si už udržali aj naďalej domácu jarnú neporaziteľnosť.
ŽK: Homola - Hozdek, Durdík. Rozhodoval Urda, 248 divákov.
BYTČA: Maderčiak - Takáč, Gajdošík, Durdík, Kliník, Bujný (77. Chrenko), Čikota, Šelmek, Beneš (69. Zátek), Hozdek (60. Trnovec), Raždík.

DOLNÝ HRIČOV - ČADCA 0:0.
Diváci videli obojstrane veľmi slabé stretnutie. Obom družstvám zväzovala nohy dôležitosť zápasu v boji o záchranu. V prvom polčase boli útočnejší hostia. V 6. min. Gábriš v samostatnom úniku nastrelil brankára, v 10. min. Šulgan strelil hlavou tesne vedľa. V 21. min. chytil Kurota prudký strieľaný center Šulgana. V 26. min. strelil Turek slabú strelu - brankár hostí chytil. V 27. min vyrazil Kurota prudký center Šulgana,odrazenú loptu strelili hostia tesne vedľa. V 29. min. Kurota vykopol strelu Časnoku po samostatnom úniku. V 30. min. najväčšiu šancu prvého polčasu po úniku Kováča zastavila obrana hostí. Kováč nevyužil ani dobrú pozíciu v 35. min. V druhom polčase nastúpili s útočnejšou hrou domáci a získali miernu prevahu. Protiútoky hostí však boli stále nebezpečné. V 54. min. Kováč z 20m strelil prudko nad. V 59. min. strelil Kabašta a brankár hostí chytil. V 65. min. išla prudká strela Krištofíka tesne vedľa. V 71. min. v samostatnom úniku Strapáča obrana domácich zastavila. V 70. min. zvýšili hostia tlak a vytvorili si niekoľko gólových šancí. V 80. min. strelil tesne vedľa hlavou Strapač. Najväčšiu šancu hostí v zápase v 84. min. zlikvidoval vynikajúcim zákrokom brankár Kurota, keď z bezprostrednej blízkosti hlavučkoval Časnoka. Záverečný nápor domácich nepriniesol gól. Deľba bodov bola spravodlivá, bližšie k víťazstvu boli hostia.
ŽK: Turek, Kováč - Šimášek. Rozhodoval Koša, 200 divákov.
D. HRIČOV: Kurota - Galbavý, Turek (87. Novysedlák), Kahát, Červenec, Kabašta, Masný, Randík, Vančík, Bandúr, Kováč.
ČADCA: Vancel - Šimášek, Gončár (66. Prívara), Gábriš, Kavulika, Časnoka, Jaroš, Šulgan, Krištofík (70. Strapáč), Pavlík, Kanárik.

REVÚCA - K. N. MESTO
1:1 (0:1).
Góly: 42. Barna vl., 55. Gallo.
Domáci museli dať dva góly, aby remizovali 1:1. Od začiatku sa pustili do súpera s chuťou, no pred ich bránkou si iba vymieňali centre z ľavej strany do pravej a chýbalo zakončenie. Hostia sa prvýkrát dostali pred Olejníka iba po trestnom kope po Medvecovom faule. V 14. min. pálil Medvec nad bránku Kuciaka. V 16. min. po Gallovom centri Gömöri trafil iba spojnicu tyčí. V 21. min. Gapa krásne zatočil trestný kop a Olejník ho krásne vytiahol. V 23. min. krásne vnikol do šestnástky, no miesto strely volil prihrávku na Galla. V 35. min. predviedli krásnu akciu Vranec - Vojčík - Gallo, no chýbalo málo ku gólu. Po slabej strele v 40. min. Liptákom z ľavej strany brankár hostí založil akciu, nasledoval center z ľavej strany a domáci Barna si v 42. min. nešťastne zahlavičkoval do vlastnej bránky 0:1. Hneď po rozohrávke v druhom polčase Gallo zblízka netrafil bránku. V 52. min. po krásnej strele Čepelu z trestného kopu Olejník vyrazil na roh. V 55. min. najprv domáci zahrávali roh, potom nasledoval faul a po skrátenom rohu Gočaltovského Gallo pretrhol streleckú smolu a strelil gól do tej správnej bránky. V 68. min. Gömöriho strelu vytlačil hosťujúci brankár nad. V 77. min. Gömöri trafil do ľavej tyčky Kuciakovej bránky a odrazenú loptu hlavičkoval Medvec iba do rúk brankára. Po centri Vraneca v 87. min. Hrbál hlavou tesne minul.
ŽK: Medvec, Vranec, Hrbál - Toka. Rozhodoval Čiernik, 450 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Horvát, Gapa, Šidlo (90. Paulus), Vlček Ras., Vlček Rad., Bočej, Čepela, Kohút, Toka (89. Macek), Chovanec (79. Michúlek).

OSTATNÉ VÝSLEDKY 24. KOLA: Martin - Kremnička 1:2 (0:1). 62. Scherer - 29. Murín, 71. Pilko. Žiar nad Hronom - T. Teplice nehrali. Lučenec - Tomášovce 1:0 (0:0). 83. Püspöky. Podbrezová B - L. Mikuláš 2:1 (1:1). 21. Sani, 75. Belko - 28. Pitoňák (11m).

DOHRÁVKY
Kysucké Nové Mesto - Liptovský Mikuláš 0:0. Pred 250 divákmi rozhodoval Kubačka. ŽK: Horváth, Molnár - Kašper, Šafranko, Bezák.
Čadca - Martin 3:0 (1:0). Góly: Kanálik, Časnocha, Strapáč. Pred 120 divákmi rozhodoval Medveď. ŽK: Markovič, Korda, Šiplák, Siva (Martin).
Turčianske Teplice - Dolný Hričov 11:0 (7:0). Góly: 7., 8., 12. a 56. Privitzer, 15., 19. a 23. J. Jeťko, 41. Schmidt, 52. Kravárik, 54. Šavol, 90. Karas. Pred 300 divákmi rozhodoval Fazekaš. ŽK: Randík (DH).
Tomášovce - Žilina B-Strážov 5:1
(3:1). Góly: Grajciar 5 - Maňo. Pred 450 divákmi rozhodoval Petrinec. ŽK: Doniak, Bešinský - Tabak, Janiš.
Bytča - Lučenec 1:2 (0:0). Góly: Trnovec - Drugda, Püspöky (z 11 m). Pred 250 divákmi rozhodoval Ihring. ŽK: Bujný - Mikloš, Plačko, Michalík.
Kremnička - Podbrezová B-Valaská 1:2 (0:1), Góly: 61. Murín - 45. Sani, 88. Pančík (z 11 m).
Ružomberok B-Lubochňa - Žiar n/Hronom 0:0.
Revúca - Rakytovce 1:4 (0:2). Góly: 76. Lipták - 9. Jobko, 40. Pavlík, 55. Fojtík, 89. Turčan.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.