Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Vedúce trio zaváhalo

IV. liga, skupina SEVER Stráňavy - Tvrdošín 4:0 (0:0). 57. Janči, 59. Barošinec, 61 Vilk, 75. Kello. Prvý polčas sa aj napriek prevahe domácich skončil bez gólov. Po zmene strán spustili Stráňavci na hostí gólový uragán, keď v priebehu 18-tich minút str

Gólový účet stretnutia uzavrel štvrťhodinu pred koncom po perfektnej Bukovčanovej akcii Kello. Domáci si tak po najlepšom výkone v tejto sezóne vylepšili na hosťoch z Oravy skóre. R: Majer, 150. STRÁŇAVY: Tatranský - Samec, Mahút, Barošinec, Belko, Bukovčan, Turský, Bielik, Janči, Kello, Vilk (80. Hreus).

Nižná - Bánová 0:0. Zápas sa od úvodu začal vo vysokom tempe, ku ktorému dopomohla početná divácka kulisa. Hostia boli prví, ktorí sa dostali do gólovej šance. V 4. min. hosťujúci Bohyník vystrelil, ale domáci brankár pekným zákrokom vytlačil na brvno. Po dlhšom čase sa i domáci dostali do príležitostí, ale Adamčíka nedokázali prekonať. V 25. min. hráči Nižnej tvrdým zákrokom poslali Frátrika k zemi, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. Po polhodine hry prišla výborná šanca Frátrika, ale ten opäť nepochodil proti vynikajúcemu brankárovi domácich. V druhom polčase sa mohli ujať vedenia Bánovčania, ale gól nedali. V 70. min. zahodil najväčšiu šancu hostí Sluka, ktorý v samostatnom úniku iba nastrelil do dobre chytajúceho brankára Nižnej. Stretnutie sa už len dohrávalo, keď v 86. min . nariadil hlavný arbiter pokutový kop, ktorý však hráč Nižnej nepremenil. Hostia si tak z Oravy odviezli cenný remízový bod. R: Kapusta, 350. BÁNOVÁ: Adamčík - Da. Pecko, Gruling, Somorek, Karbuliak, Ďurica (86. Červenec), Do. Pecko, Frátrik, Bohyník (90. Ježo), Sluka, Podmanický (88. Ďuratný).

Trebostovo - Rudinská 3:1 (1:1), 20. Šajnoha. Na začiatku stretnutia bola hra vyrovnaná, o čom svedčí aj polčasová remíza. V druhom polčase začali hostia veľmi dobre až do okamihu, keď sa z 11m dostalo do vedenia domáce mužstvo. Po tomto góle sa domáci chytili šance na zisk troch bodov a častejšie útočili na bránu Malíka. Bol to bojovný futbal bez žltých kariet. V priebehu hry sa šance síce striedali, ale domáci mali asi viac športového šťastia. Pokusy o vyrovnanie zostali len na kopačkách Rudinčanov, ktorí už priebeh stretnutia nedokázali zvrátiť. Zápas sa rozhodol sedem minút pred koncom, keď hostia opäť inkasovali.
R Grenčík, 250.
RUDINSKÁ: Malík - Kravec, Žabka, Lisko (30.Brodňan), Marčan - Zuziak (70. Šuraba st.), O. Kotrč, Závodník (80. Luciak), V. Kotrč, Súkeník, Šajnoha.

Krásno nad Kysucou - Bešeňová 4:2 (1:1), 44. Jakubec, 50.-82.-84. Kasai - 8. Olos, 49. Žihlovník. Domáci začali počiatočným náporom, avšak hostia so šťastím strelili úvodný gól. Krásno celý prvý polčas dobýjalo bránku hostí. V 20. min. Kubica nastrelil brvno. V 44. min. sa podarilo domácemu Jakubcovi vyrovnať na 1:1. Po obrátke domáci v úvode zaspali, čo využili hostia Žihlovníkom a v 49. min. sa opäť dostali do vedenia. Avšak ich vedenie netrvalo dlho, pretože už o minútu neskôr vyrovnal kanonier domácich Kasai na 2:2. Domáci stále útočili na bránku hostí, skórovať sa im však podarilo až na konci zápasu a to v 82. a 84. min., kedy Kasai potvrdil rolu výborného strelca a tretím gólom si pripísal zápasový hetrik. Hostia sice potrápili Krásno, ale víťazstvo zostalo zaslúžene na domácej pôde. R Paňko, 250.
KRÁSNO: Šustek - Vaňovec (82. Špita), Chlebek, Švábik, Šadlák, Kubica, Gabor, Labák (82. Zjavka), Kopásek (80. Ďuirana), Kasaj, Jakubec.

Ostatné výsledky 22. kola:
Dolný Kubín - Valča 1:2 (1:1), Diviaky - Liptovský Hrádok 0:2 (0:1), Lisková - Námestovo 1:2 (1:0).