Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Šošoni pretrhli trenčiansku neporaziteľnosť

MŠK Žilina - AS Trenčín 3:0 (2:0) Góly: 35. Šesták, 38. Gottwald, 83. Sninský. V zápase, v ktorom sa stretli dve dlho neporazené mužstvá, mali domáci od začiatku prevahu. Najskôr síce Trenčania dvakrát nebezpečne pohrozili, ale to bolo z ich strany pra

Ten istý hráč pohrozil aj v 31. min., ale jeho prudký volej brankár Trenčanov kryl. Štyri minúty nato však zahrmelo. Stanislav Šesták sa pohral s obrancom hostí Škrteľom a povedľa vybiehajúceho brankára otvoril skóre. Hostia mohli vzápätí vyrovnať, ale loptu z hlavy Šuhaja v poslednej chvíli stiahol Mucha. Hneď z protiútoku však Žilinčania predviedli najkrajšiu akciu zápasu. Po pravom krídle unikol obrancom Šesták, loptu ako na podnose ponúkol pred pokutové územie voľnému Gottwaldovi a ten chladnokrvne k pravej žrdi zvýšil na 2:0. Po zmene strán sa ako prvý predviedol Ďurica, jeho "bombu" však Volešák kryl. O niečo neskôr pohrozili aj Trenčania, keď Mucha vyrážal ďalekonosnú delovku Velického. Päť minút nato zahral Ďurica priamy kop za obranu súpera, na loptu si pekne nabehol Zábavník, ale v ťažkej pozícii ju už nedokázal usmerniť do siete. Sedem minút pred koncom si na Bažíkov roh nabehol Sninský a utešenou hlavičkou upravil na 3:0. V posledných minútach sa ešte pokúšali meniť skóre dvaja striedajúci hráči. Najskôr Fabušovu tvrdú hlavičku spod brvna vyškriabal Volešák a potom Lietavova strela skončila na bočnej sieti. Trenčianska neporaziteľnosť sa teda skončila, no tá žilinská stále trvá.
Pred 3 893 divákmi rozhodoval Kačenga. ŽK: Zábavník, Vomáčka - Škrteľ, Seman.
MŠK: Mucha - Sninský, Labant, Vomáčka, Zábavník, Štrba, Barčík, Bažík, Ďurica (86. Kosmeľ), Gottwald (72. Fabuš), Šesták (87. Straka).
Ladislav Jurkemik: Na kvalitného súpera sme sa dobre pripravovali, pretože po dlhej sérii, ktorú mali, sme museli podať dobrý výkon, aby sme zvíťazili. V prvom polčase sme súpera dobre atakovali a predovšetkým sme rýchlo rozohrávali. Rozohrávka bola jednoduchá, na jeden - dva dotyky. Vypracovali sme si dosť šancí na to, aby sme dali viac gólov. V druhom polčase sa jednoduchosť vytratila, chlapci však bojovali, ukázali pekné akcie a ľudia im tlieskali. Sme spokojní.
Ostatné výsledky 32. kola
Banská Bystrica - Trnava 6:0 (1:0). 5. Penov, 62. Jakubko, 71. Semeník, 80. Sovič, 90. Gašparík (vl.), 90.+ Bartoš.
Dubnica - Inter 2:0 (0:0). 49. a 63. Dovičovič (prvý z 11 m).
Slovan - Petržalka 1:2 (1:0). 10. Fodrek - 63. a 90. Krejčí (prvý z