Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V Hlbokom a v Trnovom rozdali po päť

Zhodne, vysokým rozdielom 5:1 skončili v predposlednom kole I. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline až dva zápasy.

Zhodne, vysokým rozdielom 5:1 skončili v predposlednom kole I. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline až dva zápasy. Hlboké takto porazilo Rajecké Teplice-Konskú a Trnové zasa Zádubnie. O postupujúcom i vypadávajúcom by malo byť rozhodnuté, pretože Hrabovému sa po konci súťaže ešte budú odpisovať tri body.

Dlhé Pole - Zbyňov 2:2 (1:0). 34. Tornáry, 74. Dzúrik (z pokutového kopu) - 47. Jamečný, 60. Jánošík. Zápas sa hral v prvom polčase v sviatočnom tempe, skóre otvoril Tornáry. V závere polčasu hostia nepremenili pokutový kop po ruke M. Feranca a následnej červenej karte. Už v 48. min. vyrovnal Jamečný a v 61. min. posunul hostí do vedenia Jánošík. Spravodlivú remízu stanovil z PK Dzúrik. V samom závere boli šance na oboch stranách. Vyznamenal sa brankár hostí Stranianek, keď chytil v 90. min. pokutový kop po faule na prenikajúceho Hlavoňa. R Martinec st., 160.

DLHÉ POLE: Bohdan - Štrbánik (46. Šušlík), M. Feranec, R. Fuljer, Šimulák (65. Starych), Janešík, K. Feranec, Kubošek, Tornáry, Hlavoň, Dzúrik. ZBYŇOV: Stranianek - Bariak, Dolník, Miškovský, Martinka, P. Jánošík, Bielik (83. M. Urík), Babčan, Jamečný (63. Sandanus), Gažúr, R. Urík (78. N. Jánošík).

Bánová B-Brezany - Bytčica 2:0 (1:0). 30. Zavadzan, 86. Červený. V 30. minúte Podhradský peknou prihrávkou uvoľnil Zavadzana, ktorý po samostatnom nájazde dostal domácich do vedenia. Hra sa ďalej vyznačovala nepremieňaním šancí na oboch stranách. Až v 86. minúte Červený zvýšil na 2:0, keď si položil aj brankára hostí. R Masár, 80.

BÁNOVÁ B-BREZANY: Hvozdík - Kadík, Pranda, Ježo, Podhradský, P. Trnka (69. Krajíček), Mariniak, Štaffen, Švík, Červený, Zavadzan (57. Trnovec). BYTČICA: Malich - Kudla, Dubovec, Zuziak, Ďuriš, Roman Štaffen (70. Dudoň), Dietrich, Drahno (46. Baleja), Repkovský, Mintál, Klobucký.

Hlboké - Rajecké Teplice-Konská 5:1 (5:1). 5. V. Konečný, 15. Hoferica, 22., 40. S. Konečný, 35. Paták, - 15. Krkoška. Domáci od samého začiatku vyvíjali silný tlak na bránu súpera a boli o triedu lepší, i keď aj ich súperi produkovali pekný futbal. Nedokázali však dávať góly. To podlomilo aj ich psychické sily a v závere dvaja, úplne zbytočne, videli červené karty. Jedna sa však ušla aj domácim v 88. minúte. R Mackovčin, 100.

HLBOKÉ: Zaduban - D. Konečný, A. Adamov, S. Konečný, Hvorečný, P. Adamov, Pinčík, V. Konečný, Puchoň, Hoferica (70. Pavlík), Paták (75. Blaško). RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Hubočan - Čulík, Sopko, Sibyla, Blahušiak, Mišúr, L. Baránek, Úkrop, Lihocký, Németh, Krkoška.

Trnové - Zádubnie 5:1 (3:0). 2., 65. Kuba, 16., 21. Tavač, 67. Machyna - 70. Jankula. Trnové bolo celý zápas lepším mužstvom, presadili sa aj strelecky. Ďalšie šance nevyužili. R Bronček, 150.

TRNOVÉ: Turčan - Holeša (21. Daníšek), Šindelář (68. Hudec), Pirošík, J. Filo, Vrabec, Gier, Kuba, Tavač (62. Frátrik), Bolibruch, Machyna. ZÁDUBNIE: Šašvári - Gašpierik, Holeš, Majerčík, Hošták, Pechočiak (46. Minich), Pavol Belanec (48. Jankula), Pytel, Frátrik, Talafa, Majer.

Višňové - Turie 2:3 (1:0). 35. P. Stromček, 60. Laš - 55., 80. Štaffen, 75. Manga. Prvý polčas bol na obidvoch stranách dosť rozháraný, šance síce boli, ale hráči ich nepremieňali. Domáci sa ujali vedenia po peknej strele pod brvno, vzápätí mali hostia šancu vyrovnať, ale z priameho kopu z 30m nastrelili len brvno. Po prestávke hostia vyrovnali hlavou po priamom kope. Asi o 10 minút sa do vedenia opäť dostali domáci po hrubej chybe obrany hostí, ale o ďalších 5 minút už bolo vyrovnané. Potom sa šance striedali na oboch stranách a 10 minút pred koncom rozhodol hlavou po rohovom kope Štaffen. R Gaňa, 200.

VIŠŇOVÉ: Majtaník - P. Valica, Paur, Hruboš, Šupej, Pivko, P. Stromček, Laš, M. Valica, Strelička, M. Stromček. TURIE: Mičky - Manga, Machyna, M. Tandara, Valíček, I. Chupáň (65. Lonc), A. Chovanec, G. Chovanec (75. Kúdelka), Špagľa, D. Tandara (90. Pirošík), Štaffen.

Hrabové - Nezbudská Lúčka 0:0. Domáci hrali perfektný zápas, ale nemali šťastie a nepremenili ani tie najvyloženejšie šance. Gól, ktorý domáci strelili v 90. minúte, asistent rozhodcu neuznal. R Kováč, 100.

HRABOVÉ: Bunta - Rybárik, P, Hrabovský, J. Sedlák, J. Gajdošík st., Remeš, Rástočný, Riljak, J. Gajdošík ml., M. Sedlák (60. Hrobárik), V. Hrabovský. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška - Marek Mrázik, Martin Mrázik, M. Ondráš, Repáň, R. Kubo, V. Samec, Šipčiak, Peter Samec, Švejdík, Belko.

13. Hrabové 24 8 2 14 25:50 26

Po skončení súťaže budú TJ Hrabové odpočítané 3 body. (bvá)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 160

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.