Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

V šlágri kola remíza

IV. liga, skupina SEVER

Bánová - Dolný Kubín 2:2 (2:2). 7. Frátrik (11 m), 25. Charbuliak - 15. Trengubjak, 31. Milan. Zápas sa začal v obojstranne dobrom tempe a útoky sa striedali na oboch stranách.

Bánová - Dolný Kubín 2:2 (2:2). 7. Frátrik (11 m), 25. Charbuliak - 15. Trengubjak, 31. Milan. Zápas sa začal v obojstranne dobrom tempe a útoky sa striedali na oboch stranách. V 7. min. faulovala obrana hostí v 16-tke Dom. Pecka a nariadený pokutový kop bezpečne premenil na vedúci gól Bánovej Frátrik. Pri penalte sa nešťastne zranil brankár Kubínčanov Rachavský a do brány sa namiesto neho postavil Okoličáni. Hostia sa po góle osmelili a v 15. min. zakončil Trengubjak útok nechytateľnou gólovou strelou k žrdi z 20-tich metrov. O 10 minút šli do vedenia opäť domáci, keď z priameho kopu z asi 40-tich metrov trafil za prispenia vetra Charbuliak horný roh Okoličániho brány. Z vedenia sa však Bánová netešila dlho, pretože z priameho kopu z 20-tich metrov potrestal faul domácich strelou do šibenice Milan. Do druhého polčasu šli Bánovčania s cieľom strhnúť vedenie na svoju stranu. V 46. min. však mohol potrestať zaváhanie obrany hosťujúci Paučo, no trafil iba do brvna. Od tohto momentu mala Bánová herne navrch a Kubín sa už len zameral na ubránenie nerozhodného výsledku. Ďalšie šance Sluku a Charbuliaka ostali nevyužité a keďže hostia okrem úvodnej šance viac v druhom dejstve nepredviedli, mužstvá si body delili. R Putra, 250. ŽK: Dom. Pecko, Comorek, Červenec - Čučka, Halák. BÁNOVÁ: Adamčík - Charbuliak, D. Pecko, Comorek, Grüling, M. Ďurica, Dom. Pecko (55. Bohyník), Frátrik, Červenec, Sluka, Podmanický. D. KUBÍN: Rachavský (9. Okoličáni) - Holub (52. Lacko), Sučák, Čučka, Trengubjak, Paučo, Kováč, Halák, Callo, Milan, Dzúrik.

Liptovský Hrádok - Stráňavy 0:1 (0:0) 88. J. Janči. Hostia zo Stráňav potvrdili na Liptove stúpajúcu formu a ani v ôsmom stretnutí nenašli premožiteľa. Svojho súpera držali na dištanc a počas celého stretnutia kontrolovali hru. V prvom polčase nevyužil hosťujúci Bukovčan svoju príležitosť, keď jeho pokus zastavil pozorný brankár Hrádku. V druhej 45-minútovke mal zápas podobný priebeh. Domáci nastrelili tyč a z päťky prehlavičkovali bránu Stráňav. Príležitosť hosťujúceho Bielika zmaril na bránkovej čiare odkopom do bezpečia obranca, ale vytúženého gólu sa Stráňavci predsa len dočkali. V 88. min. odcentroval striedajúci Syrovátka presne na hlavu J. Jančiho, ktorý rozhodol o zaslúženej výhre hostí.
R Petrák, 100. ŽK: Šindliar, Uličný, Brotka - Martinec. STRÁŇAVY: Tatranský - Turský, Mahút, Samec, Martinec (57. Syrovátka), Bukov, Belko, Barošinec, Bielik (89. Husárik), Kelo (70. Čuraj), J. Janči.
Bešeňová - Rudinská 2:0 (1:0). Začiatok stretnutia bol veľmi opatrný. Prví zaútočili hostia, potom ale trikrát nebezpečne pohrozili na bránu hosťujúceho Malíka aj domáci. Tí sa presadili gólovo po polhodine hry, a hoci po prestávke hostia nastúpili so snahou vyrovnať skóre, gól Rudinskej súdený jednoducho nebol, čo potvrdili najmä priame kopy Súkenníka. Na 2:0 tak zvyšovali domáci náhodným gólom v 55. min. Veľká šanca sa ešte objavila na kopačke striedajúceho Malíka, ale jeho bomba išla tesne nad.
R. Bobka, 100.
RUDINSKÁ: R. Malík - Kravec, O. Kotrč, Marčan, Lisko (60. Luciak), Zuziak, Gašinec, Brodňan (80. Malík), Žabka, Šajoha (50. Čupa), Súkleník.
Námestovo - Krásno nad Kysucou 2:2 (0:1), 70. Koščál, 72. Kubány - 32. Kubica, 84 Jakubec. Hostia nastúpili s cieľom získať bod a tým si zachovať účasť v štvrtej lige. Aj napriek tomu, že prišli bez štyroch hráčov základnej zostavy, prvý polčas hral v ich prospech a gól si pýtali najmä šance Kubicu a Ďuranu. V 32. min. po zákroku Kopáska kopali hostia pokutový kop, ktorý Kubica na dvakrát premenil a priviedol tak svoje mužstvo do vedenia. Aj domáci mali niekoľko šancí, ktoré zneškodnil brankár Šustek. Po obrátke Krasňania zatlačili hostí, avšak bez efektul. Následne prišiel trest - v 70. min. vyrovnal Koščál na 1:1 a v 72. sa domáci dokonca ujali vedenia gólom Kubániho. Hostia vzápätí kontrolovali, tutovku zahodil Jakubec a z protiútoku ich zachránila pravá tyč. V 78. min. znova Jakubec nevyužil príležitosť, avšak do tretice mu to vyšlo a vyrovnal na 2:2. R. Krško, 150.
KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek - Vaňovec, Chlebek, Švábik, Šadlák, Kubica, Špita, Zjavka, Jakubec, Ďurana, Kopásek.

1. D. Kubín 25 16 3 6 68:28 51
2. Nižná 25 12 8 5 45:21 44
3. Bánová 25 11 7 7 41:35 40
4. Rudinská 25 12 2 11 40:34 38
5. Námestovo 25 11 5 9 37:34 38
6. Stráňavy 25 9 10 6 37:29 37
7. Tvrdošín 25 10 6 9 43:44 36