Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Bytčania deklasovali Ružomberok, kysucké mužstvá bez zisku bodu

BYTČA - RUŽOMBEROK B 4:0 (2:0)

Už v 5. min. ukážkovo zakombinovala pravá strana domáceho útoku a Šelmekov presný center zúžitkoval hlavou na prvý gól domácich Raždík.

III. liga stred BYTČA - RUŽOMBEROK B 4:0 (2:0)

Góly: 5. Raždík, 8. Šelmek, 78. Chrenko, 85. Beneš. Už v 5. min. ukážkovo zakombinovala pravá strana domáceho útoku a Šelmekov presný center zúžitkoval hlavou na prvý gól domácich Raždík. O 3 min. sa na hranici 16-ky uvoľnil Šelmek a strelou do šibenice zvýšil na 2:0. Dva rýchle góly domácich upokojili, jednoznačne ovládli hru, dostávali sa do vyložených šancí. Šelmekovu prudkú strelu bravúrne vyrazil Šavol a o minútu pomohlo hosťujúcemu brankárovi pri Šelmekovej hlavičke brvno. Napriek viacerým vyloženým gólovým šancám, pri ktorých hostí podržal výborný brankár Šavol, gól už do polčasu nepadol. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie. Ohrozovali domácu bránu, no vyloženejšiu gólovú šancu si nevytvorili. Domáci futbalisti sa presadili až v závere zápasu, keď do 16-ky prenikol Chrenko a strelou pod brvno zvýšil na 3:0. Päť minút pred koncom zúžitkoval rohový kop Beneš hlavou a stanovil konečný výsledok. ŽK: Kapláň. Rozhodoval Staník, 200 divákov. BYTČA: Klec - Takáč (82. Pavlík), Zátek, Ďurdík, Kliník, Bujný, Čikota, Šelmek, Beneš, Hozdek (59. Minárik), Raždík (24. Chrenko).

RAKYTOVCE - ČADCA 2:0 (1:0)

Góly: 43. Fojtík, 70. Faško. Úvod stretnutia priniesol šance na obidvoch stranách, no brankári si svoje miesto zastali dobre. Hra pokračovala medzi šestnástkami. Domáci mali aj tak niekoľko príležitostí skórovať, no museli počkať až do 43. min., keď si postavil priamy kop Fojtík a jeho strela skončila za domácim brankárom. V druhom polčase domáci aj naďalej dobýjali bránu. Fojtík išiel sám v 68. min. na Kasmana, no nedal. Nahradil ho o dve minúty Faško, keď hlavou zvýšil na 2:0. Od tejto chvíle už boli na ihrisku len domáci, vypracovali si niekoľko vyložených šancí, no nedokázali už do konca zápasu premeniť ani jednu. Hostia môžu byť s druhým polčasom spokojní, že odišli z Rakytovca s priateľným výsledkom. ŽK: Homola, Martinec, Karasy - Gábriš. ČK: Piňo. Rozhodoval Repa, 170 divákov. ČADCA: Kasman - Piňo, Gončár, Gábriš, Kavuliak, Húska, Jaroš, Krištofík (79. Časnocha), Šulgan, Pavlík, Kanálik.

DOLNÝ HRIČOV - MARTIN 1:3 (0:2).

Góly: 58. Červenec - 29. a 57. Korda, 39. Scherer. Zápas potvrdil, že sa stretli dva najslabšie družstvá jarnej časti ligy. V prvom polčase boli futbalovejší hostia, ktorí si vytvorili sústavný tlak na bránu domácich. Už v 10. min. strelil Martinský v čistej šanci nad a v priebehu ďalších 10 minút kopal Martin päť rohov. V 25. min. zahodil ďalšiu šanu Martiniak. V 29. min. po rohu Galbavý vyhlavičkoval z prádznej brány, ale loptu Korda vrátil do siete. V 37. strelil Turek prudko nad. V 39. min. padol najkrajší gól, ktorý po centri z voleja strelili Scherer. V 40. min. trafil Randík žrď, odrazenú loptu Kahár doklepol vedľa. Druhý polčas začali domáci útočnejšie a získali prevahu, no v 57. min. hostia strelili tretí gól. O minútu sa z góĺu tešili aj domáci, keď sa presadil Červenec. Do konca zápasu vyvíjali domáci stály tlak na bránu hostí, ale bez gólového efektu. Najmä úniky Kováča boli nebezpečné, ale brankár Martina vždy zasiahol. Domáci nakoniec dohrali zápas zmierení s prehrou. ŽK: Kabašta, Masný - Pauer, rozhodoval Glončák, 150 divákov. D. HRIČOV: Kurota - Galbavý, Turek (46. Novysedlák), Kahát (62. M. Masný), Červenec, Kabašta, Mi. Masný, Randík, Vančík, Vandúr, Kováč.

TOMÁŠOVCE - K. N. MESTO 4:1 (0:0).

Góly: 50. a 53. Mihál, 65. Mahdal, 89. Grajciar - 66. Macek. V stretnutí susedných mužstiev treťoligovej tabuľky sa hral futbal dobrej úrovne. Po úvodných minútach, ktoré patrili domácim sa hra vyrovnala a pri pozornom bránení obidvoch mužstiev sa odohrávala väčšinou v strede ihriska. V 7. min. po Dolniakovej prihrávke z dobrej pozície Grajciar strieľal tesne vedľa ľavej žrde Kuciaka. V 23. min. Banského hlavičku po rohu odvracali hostia z bránkovej čiary na ďalší roh, po ktorom opäť Banski v dobrej pozícii hlavičkoval do rúk Kuciaka. Aj hostia sa dostávali do nebezpečných akcií a najmä prienik a center Šidla v 36. min. ohrozil domácich. Tí mali najväčšiu šancu v 40. min., keď Mihál krásne uvoľnil Kučeru, ale ten sám pred Kuciakom neskóroval. Úvod druhého polčasu vyšiel aktívnym domácim a Mihál v 50. a 53. min. prekonal dvomi gólmi brankára hostí. V 65. min. Kučera vysunul Mahdala a ten s prehľadom prekonal tretíkrát brankára hostí. Vzápätí po nedorozumení v domácej obrane znížil Macek na 1:3, ale hosťom sa už napriek zvýšenej snahe zápas nepodarilo zdramatizovať. V 71. min. po rohu trafil domáci Banski ľavú žrď brány hostí. Domáci už potom len kontrolovali hru a rozlúčili sa s domácim publikom zaslúženým víťazstvom, ktoré v 89. min. ešte prikrášlil Grajciar štvrtým gólom. ŽK: Dolniak, Kučera - Toka, Bočej, ČK: Bočej. Rozhodoval: Šulek, 120 divákov. K. N. MESTO: Kuciak - Valiašek, Gapa, Šidlo, Vlček,- Paulus, Bočej, Čepela(83. Kohút), Molnár (75. Horvát) - Toka(50. Macek), Chovanec.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 29. KOLA:

Žiar nad Hronom - Podbrezová B 5:0 (3:0). 20. Páleník, 38. a 41. Číž, 64. Hric, 90. Flašík. Lučenec - Kremnička 1:1 (0:1). 69. Košút - 40. Mořingl. Revúca - T. Teplice 1:1 (1:0). 18. Medvec (11m) - 78. M. Jeťko. Žilina B - Liptovský Mikuláš 5:2.

1. Kremnička 29 21 3 5 49:21 66

2. T. Teplice 29 19 4 6 69:23 61

3. Žiar n/H 29 16 7 6 82:32 55

4. L.Mikuláš 29 15 6 8 63:35 51

5. Rakytovce 29 14 7 8 51:42 49

6. Podbrezová B 29 14 6 9 44:45 48

7. Žilina B 29 14 5 10 57:48 47

8. Bytča 29 13 5 11 43:31 44