Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Po prvom kole na čele Teplička

V. liga

Kysucké Nové Mesto B - Teplička nad Váhom 0:3 (0:0). 55. Králik, 65. Kisela, 75. Krutý. Hostia boli od úvodnej minúty lepším mužstvom. Domácich položil na lopatky rýchly gól hráčov Tepličky, ktorý

V. liga
Kysucké Nové Mesto B - Teplička nad Váhom 0:3 (0:0). 55. Králik, 65. Kisela, 75. Krutý. Hostia boli od úvodnej minúty lepším mužstvom. Domácich položil na lopatky rýchly gól hráčov Tepličky, ktorý strelil v 55. min Králik. Hostia aj naďalej dominovali na ihrisku. O zápase rozhodli striedajúci hráči, keď 65. min Kisela a o 10 minút neskôr korunoval zaslúžené víťazstvo Krutý. R Šalata, 200. KNM: Andel - Hutyra, Židek, Frolo, Vlček, Miroslav Lisko, Mário Lisko, Valiašek, Ondrušek (70. Antošík), Macek, J. Šarlina (73. M. Šarlina). TEPLIČKA: Orvan - Hruška, Králik, Fudjak, Lisko, Adamus (73. Kisela), Vydra, Mintál, Kopas (57. Krutý), Valášek, Slota (73. Mahút). Varín - Strečno 3:1 (1:0). 20. a 52. Trnovec, 87. Brežný - 60. Praták. V derby zápase bol lepším tímom domáci Varín. Svoju územnú prevahu korunovali domáci v 20. min. po dlhom pase Brežného z vlastnej polovice, na ktorý si dobre nabehol Trnovec a po individuálnom uvoľnení skóroval na 1:0. Gól mohol streliť po trme-vrme pred bránkou Strečna aj Kuchár, no z troch metrov prestrelil. V úvode druhého polčasu pridal druhý gól opäť Trnovec. Hostia sa o 8. minút opäť dostali do hry, keď po centri cez celú šestnástku a prízemnej strele Praták znížil. Strečno mohlo vyrovnať v 75. min, ale kapitán Praták nepremenil pokutový kop. Až po chytenej penalte sa prebrali Varínčania z útlmu. V 87. min. rozhodol Brežný, keď brankár podbehol jeho centrovanú loptu ktorá skončila v sieti. R Brodňan, 200. VARÍN: Fogada - Nemček, Zimen, Repkovský, Prekop (62. I. Tichák), Repáň (46. P. Tichák), Trnovec, M. Tichák, Lopušák (69. Dlhopolček), Brežný, Kuchár. STREČNO: Klocáň - J. Fraško, Kadaši, M. Fraško, Kuba, Praták, Ďugovič, Byčan, Obešla, Kán, Trhančík (47. Novák). Rajec - Trnové 3:1 (2:0), 26. Eloga (11m), 43. Veselý, 70. Strhár - 90. Tavač. V 20. min. sa po chybe Mazáka dostal do dobrej šance hráč hostí a ponúknutej príležitosti sa zľakol. V 23. min. mali blízko ku gólu Rajčania, ale trestuhodne zahodili. O 3. min. neskôr si priaznivci domácich vydýchli, keď prenikajúceho útočníka nedovolene zastavili faulom, z čoho rezultoval pokutový kop. Eloga sa nepomýlil a bez problémov poslal Rajec do vedenia. V samom závere sa ešte stačil presadiť spoza šestnástky krásnou bombou Veselý. V druhom polčase sa začalo opäť opatrne. V 70. min. zvýšil vedenie Strhár. O minútu neskôr sa i Trnové dočkalo, keď zo zahrávaného rohu presne mieril hlavou Tavač. V priemernom stretnutí zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti. R Jacko, 120. RAJEC: Petráš - Bujný, Vojtek, Mazák (83. Kotrík), Eloga (44. Pauliny), Kalina, Veselý, M. Pekara, J. Pekara, Strhár, Krajčoviech. TRNOVÉ: Turčan - Kuba, Šindelár (77. Martinec), Pirošík (60. Hudec), J. Filo, Vrabec, Danišek, Bolibruch, Tlacháč (55. Tavač), M. Filo, Machyna. Oščadnica - Skalité 0:0. Na obojstranne vyrovnaný súboj sa prišlo pozrieť až 500 divákov a zápas sa skončil remízou. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, ale hra sa prelínala medzi šestnástkami. Viac vzruchu bolo po prestávke, v 50. min. mal čistú gólovú šancu Chovaniak, ale prestrelil. Vzápätí sa dostal do šance Kučák, no aj on sám pred brankárom mieril zle a v 87. min. Machrák z 10m kopol brankárovi do rúk. R Súhrada, 500. ČK: Baroniak, Gavlas - Kučák, Kolembus. OŠČADNICA: Pazdera - Kuljovský, Zemaník, Inar, Brisuda, Kolembus, Macášek, Krella, J. Kučák, Lusňák (74. Kopera), V. Kučák. SKALITÉ: S. Tatarka - Voška, Sidora, Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký (80. Majchrák), Serafín (55. R. Časnocha), Chovaniak, Gavlas, Ľ. Mikula. Makov - Rosina 1:0 (1:0), 23. Planeta. Hostia mali dobrý štart na loptu a dobre kombinovali. Domáci sa od začiatku pustili do súpera s cieľom čo najskôr streliť gól. Rozhodujúci moment prišiel v 23. min., keď Mlákyta našiel v plnom behu bežiaceho Planetu, ktorému výborne prenechal loptu Šustek a s prehľadom prekonal vynikajúceho Holiša. V druhom polčase hostia otvorili hru v snahe vyrovnať, a to bola voda na mlyn pre domácich útočníkov. V 60. min. ideálne nahral Mlákyta Kubšovi, ktorý zoči-voči brankárovi nedal. V nervóznom závere už domáci víťazstvo udržali. R Kuteľ, 300. MAKOV: Toman - Sojčák, Pavelka, Banetka, J. Pavlík (50. Olšovský) - Baláž, Mlakyta, Planeta - Kubšo (78. Jurík), Myhailov, Šustek. ROSINA: Holiš - Lifík, Adamčík, Šottník, Varinčiak, Smieško, Hodás (65. Betuščín), Ciba, Ondák, Kaplánek (75. Rác), Cupáň. Stará Bystrica - Belá 1:0 (0:0), 89. V. Matejčík. Hral sa obojstranne výborný zápas. V 37. min. tvrdú strelu Prišča kryl brankár Franek. Výbornú akciu zrežíroval v 44. min. Ľ. Faktor, ktorý vnikol do šestnástky, ale jeho tvrdú strelu brankár hostí vyrazil na roh. Druhý polčas už bol jasne v rukách domácich, ktorí však mali smolu na kopačkách. Nie a nie dať gól. V 50. min. Faktor trafil tyč a o desať minút neskôr zaútočili hostia, po brejku Vrábela sa vyznamenal domáci bránkar Čmiko. Rozhodujúca chvíľa prišla v 89. min. akciou Prišča, ktorý vnikol do šestnástky, kde našiel Vlada Matejčíka a ten nezaváhal. R Farský, 250. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - P. Dubovický, Sobol, P. Faktor (60. Pitek), P. Matejčík, Ľ: Kolembus, Prišč (90. A. Šumský), Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, V. Matejčík. BELÁ: Franek - Seduch, M. Seduch, Mihalčatín, Kolenčík, Ťažký, P. Seduch, Ondráš, Vrábel, Štefanek, Kuťa. Raková - Predmier 0:0. Zápas prebiehal pod taktovkou domáceho mužstva, Rakovčania neustále vyvíjali tlak na hostí z Predmieru. Z jedenástich čistých šancí však nepremenili žiadnu, a preto si body museli pekne rozdeliť... R Chudý, 150, ČK: 84. Kováčik. RAKOVÁ: Nekoranec - Š. Jarabek, Poliak, Golis, Repak (60. Majerík), J. Badžgoň, Kovačík, R. Jarábek, Čačurák (65. Šperka), M. Badžgoň, Rebroš (55. Olšiak). PREDMIER: Uriček - Brezňan (85. Kopasék), Čička, I. Sluka, Bajza, Tomaník (72. J. Daníšek), Minárik, Danišek, Chlebek, Š. Sluka, Šimoník.(bm, mif)
1. Teplička 1 1 0 0 3:0 3
2. Rajec 1 1 0 0 3:1 3
2. Varín 1 1 0 0 3:1 3
4. Makov 1 1 0 0 1:0 3
4. S.Bystrica 1 1 0 0 1:0 3
6. Skalité 1 0 1 0 0:0 1
6. Predmier 1 0 1 0 0:0 1
6. Oščadnica 1 0 1 0 0:0 1