Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Žilinská rezerva po troch kolách na čele, v kysuckom derby ťahala za kratší koniec Čadca

III. liga

BYTČA - RAKYTOVCE 2:2 (1:1) Góly: 11. Gajdošík, 82. Chrenko - 16. Fojtík, 72. Vigaš.

III. liga
BYTČA - RAKYTOVCE 2:2 (1:1)
Góly: 11. Gajdošík, 82. Chrenko - 16. Fojtík, 72. Vigaš.
Domáci futbalisti sa dostali hneď v úvode stretnutia do vedenia, no vzápätí hostia lacným gólom vyrovnali. Celý prvý polčas sa hralo medzi šestnástkami bez výraznejšej gólovej šance. V druhom polčase boli aktívnejší hostia, čo sa im vyplatilo, keď išli do vedenia gólom Vigaša. Domáci futbalisti hrali nedôrazne a až tesne pred koncom sa im podarilo zachrániť aspoň remízu. ŽK: Móres, Karasy, Hric. Rozhodoval Staník, 350 divákov.
BYTČA: Klec - Trnovec, Zátek, Ďurdík (45. Chrenko), Klimík, Bezák (63. Zábavčík), Čikota, Šelmek, Bujný (45. Raždík), Beneš, Gajdošík.

KYSUCKÝ LIESKOVEC - ŽIAR NAD HRONOM 1:2 (0:1)
Góly: 60. Dančík - 5. Číž, 56. Silný.
Hostia boli lepší v prvom polčase, hrali rýchly a útočný futbal a Kysučania v týchto fázach ťahali za kratší koniec. V druhom polčase boli naopak lepší domáci, ktorí neustále tlačili, dokázali streliť však len jeden gól. Žiar sa ujal vedenia už v 4. min. Čížom, ktorý prízemnou strelou z hranice pokutového územia prekonal domáceho brankára. Domáci vyslali len jednu strelu v 28. min. Vojvodom, tá sa odrazila od múru za bránu hosťujúceho mužstva. V 41. min. mohli domáci vyrovnať Gálikom, ten však strelil do žrde. V druhom polčase mohutná ofenzíva domáceho celku nepriniesla úspech, keď Dančík, Matúš a Blahuta nedokázali dopraviť loptu za chrbát brankára Gašpira. V 60. min. sa však domáci predsa dočkali, keď Dančík spoza šestnástky prudkou strelou znížil na 1:2. Záverečný tlak Kysučanov nepriniesol vyrovnanie, keď Gálik a Škorík prestrelili Žiarsku bránku z bezprostrednej blízkosti. Lieskovec opäť doplatil na nemohúcnosť svojich útočníkov streliť gól. Rozhodoval Pupra, 250 divákov.
KYS. LIESKOVEC: Magerčiak - Blahuta, Hornák, Matúš, Dančík, Vojvoda, Vajda (80. Myhalda), Kálik, Bugáň (45. Sedliaček), Sýkora, Baláž (86. Škorík).

ČADCA - KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 0:1 (0:0)
Gól: 87. Genčár.
Prvý polčas kysuckého derby sa niesol vo vlažnom tempe. V 9. min trochu vzrušila Kavuliakova strela z 25 m, ktorú Kuciak vyrazil. Potom sa na druhej strane zastreľoval Rado Vlček a po ňom v 22. min. aj Pučala. V 30. min. nemal Kuciak problém ani so strelou Húsku. Trošku viac vzruchu priniesol záver polčasu. Najskôr skúsený Molnár hlavičkoval nad bránu Vancela a po ňom v 44. min. gólovú šancu Genčúra zneškodnil Vancel. Po obrátke začali domáci aktívnejšie. Najskôr pekne vystrelil Kavuliak, brankár Kuciak kryl. V 57. min. urobil hrúbku brankár Kuciak, ktorú ale Krištofík nepotrestal. V 61. min. opäť Kuciak urobil hrubú chybu, keď nahral Pavlíkovi, ale ten tutovku sám pred brankárom nevyužil. V závere ožili Kysučania a hra dostala spád. V 83. min. strelu Gapu Vancel chytil. V 87. min. ale z rýchleho protiútoku hostia dali gól Genčárom. ŽK: Jarábek. Rozhodoval Horváth, 150 divákov.
ČADCA: Vancel - Pavlík, Jarábek, Gončár, Krištofík, Kavuliak, Jaroš, Húska, Janščo, Polák, Kanálik.
K. N. MESTO: Kuciak - Rastislav Vlček, Gapa, Pavlus, Valjašek (46. Toka), Rado Vlček, Bočej (71. Macek), Chovanec, Molnár, Genčúr (90. Kohút), Pučala.

ŽILINA B - PODBREZOVÁ B 3:0 (1:0).
Góly: 37. Gottwald, 57. a 69. Červenec.
Domáce mužstvo hneď v začiatku zápasu dalo najavo, kto je pánom na ihrisku, keď už v 5. min. po útoku Božík - Červenec - Pečalka posledný menovaný v gólovej pozícii nastrelil na brankovej čiare obrancu hostí. V 8. min Červenec strelil tesne vedľa a vzápätí Gavlák hlavou nad brvno. Tlak sa neustále zvyšoval a Červencove strely minul cieľ, ale tu si zaslúžila pochvalu obrana hostí, ktorá dokázala čeliť útokom domácich. V 34. min. Krškovu hlavičku bravúrne zlikvidoval v bráne Perniš, ale v 37. min. proti Gottwaldovej strele bol už bezmocný, a tak sa domáci dostali do vedenia 1:0. V 46. min. mal možnosť skórovať po prihrávke Gottwalda Červenec, ale obrana hostí mu v tom zabránila. V 50. min. mali hostia možnosť vyrovnať Patrášom, ale Kuciak bol na svojom mieste. V 57. min. domáce mužstvo potvrdilo svoju prevahu a dalo druhý gól Červencom. Žilinčania vo svojom tlaku pokračovali a už v 69. min. Červenec zvýšil stav stretnutia na 3:0. Veľké šťastie mali hostia, keď Červencova strela v 79. min. prekonala brankára Perniša, ale z bránkovej čiary ešte vykopol Patráš. Hostia sa v závere hry snažili znížiť stav stretnutia, ale ich snaha vyšla naprázdno a Žilinčania zaslúžene zvíťazili. V nastavenom čase ešte Červenec strelil tesne vedľa ľavej tyči brankára. ŽK: Gavlák - Jančík. Rozhodoval Ambróz, 305 divákov.
ŽILINA B: Kuciak - Klapčík, Pečalka, Gavlák, Hubočaň, Bažík (85. Jamečný), Červenec, Krško, Staš, Gottwald (72. Repáň), Pecko (82. Čepela).

OSTATNÉ VÝSLEDKY:
Dukla B. Bystrica B - Lučenec 2:2 (0:1). 64. Krivjančin, 85. Veselý - 6. a 58. Doležal. L. Mikuláš - Zvolen 1:1 (1:0). 16. Kašpar - 68. Bohuš.
Ružomberok B - Turčianske Teplice
Zápas sa pre virózu desiatich hráčov z mužstva Ružomberka B neodohral. Turčianske Teplice vyšli v ústrety mužstvu Ružomberka B a zápas sa odložil.
Revúca - D. Kubín - hrajú v stredu 18. 8.

Nováčik si zastrieľal v Čadci
Banská Bystrica - Najvyššia stredoslovenská futbalová súťaž pokračovala predohrávaným 15.kolom, v ktorom sa najprekvapivejší výsledok zrodil v Čadci, kde nováčik z Dolného Kubína vyhral osemgólovým rozdielom. Nečakala sa ani prehra K. Lieskovca doma a prehra T. Teplíc v Bytči.
Zvolen - Kysucké N. Mesto 4:1 (1:0).
Góly: 20. a 70. Mihál, 51. Michálik, 90. Filip - 85. Molnár, ŽK: Vrbiniak - Molnár, Vlček, ČK: Vrbiniak, rozhodoval Vorel, 250 divákov. Čadca - Dolný Kubín 0:8 (0:4).
Góly: 19. Kubáni, 21., 28. a 28. Bača, 53. Dzúrik, 62. Holub, 70. Plančo, 75. Milan, ŽK: Šimášek, Ľ. Kanalík (CA), rozhodoval Putra, 200 divákov. Žilina B - Rakytovce
1:0 (1:0). Gól: 30. Pecko, ŽK: Minarčík, Gavlák, Čepela - Mores, ČK: 73. Minarčík, rozhodoval Podhradský, 140 divákov. Bytča - Turčianske Teplice 2:1 (1:0). Góly: 29. Klimík, 70. Šelmek - 51. M. Jeťko, ŽK: Bujný - Kempný, M. Jeťko, Hollý, rozhodoval I. Szabó, 350 divákov. Kysucký Lieskovec - Ružomberok B 2:4
(1:1). Góly: 45. Hornák, 65. Blahuta - 30. a 71. Jelšic, 55. Ovšaník, 87. Sedlák, ŽK: Sedlák (Ruz), rozhodoval Tokár, 300 divákov.
Ostatné výsledky: Lučenec - Liptovský Mikuláš 1:1 (0:0). 58. Püspöky (z 11m) - 88. Mudrík. Dukla B. Bystrica B - Podbrezová B 2:1 (1:0). 2. Chrenovský, 87. Kanda - 47. Jančík. Revúca - Žiar n/Hronom 1:2 (0:1).
74. Gemeri - 21. a 86. Páleník.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Nadšení pamiatkari. Známy komín z bytčianskeho kaštieľa existuje

V rámci komplexnej obnovy kaštieľa chcú komín vrátiť späť na jeho pôvodné miesto.