Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Tepličania doma zlyhali

V. liga

Trnové - Raková 2:0 (2:0). 28. Mackura, 40. Machyna. Od začiatku stretnutia sa domáce Trnové zahryzlo s vervou do súpera.

V. liga
Trnové - Raková 2:0 (2:0). 28. Mackura, 40. Machyna. Od začiatku stretnutia sa domáce Trnové zahryzlo s vervou do súpera. Tlak sa im vyplatil v 28. min., kedy po peknej spolupráci a presnej prihrávke M. Fila bez problémov dopravil loptu do siete Mackura. Na druhý gól diváci čakali iba 12 minút. V 40. min. sa totiž presadil excelentnou strelou do šibenice Machyna a zvýšil vedenie svojich na 2:0. V 60. min. bol vylúčený po dvoch žltých kartách za zdržovanie hry domáci Daníšek. Presilovku nedokázali hostia využiť a domáci bez problémov kontrolovali priebeh stretnutia. R Tutura, 250. TRNOVÉ: Turčan - Tlacháč (60. Kuba), Šindelár, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Daníšek, Bolibruch, Mackura, M. Filo (85. Tavač), Machyna.
Strečno - Rajec 2:1 (1:1) 40. R. Sokolovský, 65. Trhančík - 45. Pekara. Strečno začalo zápas veľkým tlakom a už v tretej minúte skončila strela domáceho hráča len tesne vedľa brány. V 20. min. sa osmelili aj hostia, ale Krajčoviech brankára neprekonal. V 40. min. sa domáci ujali vedenia gólom R. Sokolovského, ale už 5 min. nato hlavou vyrovnal Pekara. O výsledku rozhodol v 65. min. Trhančík, keď po centri Kána z pravej strany hlavou usmernil loptu do siete. V nervóznom zápase, v ktorom rozhodca udelil 9 žltých kariet a 1 červenú, Rajec svoj záverečný tlak nevyužil a tak sa stretnutie skončilo výsledkom 2:1 pre domácich. R Vojvoda, 150.
STREČNO: Klocáň - Kuba, Kadáši, Žigmund, Mello, Praták (30. Hnuliak), P. Sokolovský (65. Obešla), Bičan (80. Fraško), Kán, Trhančík. RAJEC: Petráš - Bujný, Šimkulič, Mazák, Jakubec, Kalina, Veselý, Vojek, Strhár, Krajčoviech (45. Paulíny), Pekara.
Teplička - Varín 0:3 (0:0), 65. Trnovec, 70. I. Tichák, 80. Lopušan. V prvom polčase svoju územnú prevahu nedokázali domáci využiť. Zo svojho tlaku dokázali nastreliť Hruškom iba tyčku hosťujúcej brány. Do druhého polčasu nastúpili Varínčania ako vymenení a prebrali opraty zápasu do svojich rúk. V 65. min. sa k odrazenej lopte z priameho kopu dostal Trnovec a bolo 0:1. Druhý gólový úspech dosiahli podobne po štandartnej situácií a následnej dorážke Ivana Ticháka. V 80. min. hostia z Varína dosiahli aj svoj posledný tretí gól po štandartnej situácii, keď na konci bol Lopušan. Do konca stretnutia sa už neudialo nič zaujímavé. R Kuska, 250. TEPLIČKA: Orvan - Hruška, Králik, Poliak, Lisko, Adamus (60. Slota), Vydra, Mintál, Kopas (60. Krutý), Valášek, Kisela (60. Januš). VARÍN: Fogada - Bronček, M. Zimen, Repkovský, Prekop (87. Danihel), I. Tichák (80. R. Zimen), Trnovec, M. Tichák (66. P. Tichák), Lopušan, Brežný, Kuchar.
Belá - Kysucké Nové Mesto B 3:0 (0:0), 72. a 82. Ondráš (oba z 11m), 51. Vrábeľ. V 12. min. to boli hostia, ktorí pohrozili dobrou príležitosťou, ktorú však chytil bravúrne gólman Franek. Domáci vyslali prvú strelu na hosťujúcu bránu až v 45. min. Šebíkom z priameho kopu. Druhý polčas bol zo strany domácich oveľa lepší. V 51. min. domáci Šebík zahral priamy kop, na ktorý si nabehol Vrábeľ a pohotovou strelou poslal domácich do vedenia. V 68. min. ďalší Laščiakov strelecký pokus skončil tesne vedľa brány. V 72. min. vnikol do pokutového územia domáci Hazda, bol nepríjemne faulovaný, z čoho rezultoval pokutový kop. Ondráč ho bezpečne premenil. O päť minút neskôr dokázal Vrábeľ zamotať hlavu dvom hráčom, ale bol faulovaný a nariadený pokutový kop opäť premenil Ondráš. R Čunderlík, 150. BELÁ: Franek - M. Cedúch, Ťažký, Šebík, Korenčík, Hazda (75. P. Cedúch), Laščiak, Ondráš, Vrábeľ, Peťko, Kuťa. KYSUCKÉ NOVÉ MESTO: Briš - Putyra, Židek, Vlček, Prolo, Valiašek, Ma. Lisko (65. Šarlina), Mi. Lisko, Horváth, Kohút (75. Janco), Šalian.
Skalité - Predmier 5:1 (3:0), 20., 22. a 73. Chovaniak, 30. Voška (11m), 77. R. Časnocha - 90. Minárik. Domáci viedli po polhodine hry rozdielom triedy, keď na 3:0 zvyšoval po zákroku na Chovaniaka z penalty Voška. O sedem minút neskôr bol vylúčený hosťujúci Bajza a domáci už nedali súperovi žiadnu šancu. Úsilie víťaza spečatil Časnocha a Chovaniak. Hostia korigovali v poslednej minúte krásnou strelou do šibenice. R Močiliak, 350, ČK: 37. Bajza (Predmier). SKALITÉ: S. Tatarka (75. L. Tatarka) - Voška, Sidora, Sojka (58. R. Časnocha), Baroniak, Ondrušek, Čanecký, M. Serafín (77. R. Mikula), Chovaniak, Gavlas, Ľ. Mikula. PREDMIER: Uriček - J. Minárik, Čička (58. Chválnik), I. Sluka, Bajza, Klus, D. Minárik (58. Chlebek), Tomaník, Danišek, Š. Sluka, Šimoník.
Rosina - Stará Bystrica 2:2 (1:1), 31. Ciba, 53. Rác - 25. P. Faktor, 85. Ľ. Faktor. V prvom polčase boli lepší hostia, padlo však po góle na každej strane. Šance sa aj potom striedali na oboch stranách, hoci domáci hrali od 50. min. bez vylúčeného Petušína. Futbal sa divákom musel páčiť a napokon sa body zaslúžene delili, keď výsledok 2:2 pečatil v samom závere Ľ. Faktor. R Beňo, 100, ČK: Petušín (Rosina). ROSINA: Holiš - Hodas, Adamčík, Šotník, Varinčíak, Smieško, Ciba, Ondák, Chupáň, Kaplánek, Rác. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - P. Dubovický, Sobol, P. Faktor (46. Griga), Šumský (70. P. Kolembus), Ľ. Kolembus, Prišč, Štrba, L. Kolembus, Ľ. Faktor, V. Matejčík.
Oščadnica - Makov 2:1 (2:0), 5. Kolembus, 32. Macašék - 46. Mlakyta. Domáci pritlačili súpera na jeho polovicu a čakalo sa len na to, kedy padne prvý gól. Prišiel už v 5. min., keď Kolembus po samostatnom úniku nedal šancu Tomanovi. V ďalších minútach hostia vyrábali školácke chyby, no výborný Toman inkasoval druhý raz až v 32. min. po dorážke Macáška. V druhom polčase hostia rýchlo znížili po peknej akcii s prehľadom Mlakytom a od tohto momentu hrali už len hostia. V 82. min. trafil Mlakyta z priameho kopu pravú žrď Pazderovej svätyne. Zápasu nepomohlo nominovanie hlavného rozhodcu Poláčka, ktorý je rodákom z Oščadnice... R Poláček, 500. OŠČADNICA: Pazdera - Kuljovský (76. Kopera), Maják, Minár, Brisuda, Kolembus, Macášek, Krella, J. Kučák, Lusňák (46. Škola), V. Kučák MAKOV: Toman - Bogáň (67. Kubinec), Banetka, Myhailov, Sojčák, Baláž, Cigáň, Mlakyta, Planeta - Šustek, Jurík (46. Papaj).
1. Varín 2 2 0 0 6:1 6
2. Skalité 2 1 1 0 5:1 4
3. Oščadnica 2 1 1 0 2:1 4
4. S.Bystrica 2 1 1 0 3:2 4
5. Belá 2 1 0 1 3:1 3
6. Rajec 2 1 0 1 4:3 3
7. Trnové 2 1 0 1 3:3 3
7. Teplička 2 1 0 1 3:3 3