Za hostí bodovala len Rosina

V. liga Kysucké Nové Mesto B – Rosina 0:3 (0:1), 18. Ondák, 48. Chupáň, 86. M. Kopáč. Stretnutie sa začalo v pomalšom tempe na oboch stranách a šance si domáci hráči vypracovali veľmi ťažkopádne. V útoku boli veľmi sporadicky a nemohli sa presadiť do

V. liga
Kysucké Nové Mesto B – Rosina 0:3 (0:1), 18. Ondák, 48. Chupáň, 86. M. Kopáč.
Stretnutie sa začalo v pomalšom tempe na oboch stranách a šance si domáci hráči vypracovali veľmi ťažkopádne. V útoku boli veľmi sporadicky a nemohli sa presadiť do dobre hrajúcej obrany. Naopak hostia sa snažili hrať na rýchle brejky. V 18. min. si domáci hráči nerozumeli v obrane čo využil Ondák. Obišiel brankára Brišša a pohodlne sa trafil do opustenej brány. Prvý polčas skončil v pomere 0:1 pre hostí. V tom druhom sa hra nezmenila a domáci hrajúci kŕčovito sa nemohli presadiť a vniknúť do šestnástky. Ale hostia bez problémov pridali druhý gól, keď v rýchlom brejku hosťujúci Chupáň zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 86. min. urobil bodku za stretnutím M. Kopáč keď strelou po zemi nedal brankárovi šancu. R Nesluša, 100.
KNM B: Brišš – Putira, Horváth, Vlček, Janec, Mi. Lisko, Bočej (66. M. Šarlina), Ma. Lisko, Valiašek (S. Lisko), Macek, Špiriak (56. Gončur).
ROSINA: Holiš – Timkanič, Adamčík, Šotník, Varinčíak, Smieško, Hodas, Chupáň (57. Kaper), Ondák, Ciba (75. Kopáč), Rác (86. Lysík).
Varín – Belá 6:0 (5:0), 10. P. Danihel, 20. I. Tichák, 25. M. Tichák, 40. a 44. Trnovec, 75. Zimen.
Stretnutie sa začalo opatrnejšie zo strany domácich. Boli to hostia, ktorí prví pohrozili. Vráblov únik po kraji zneškodnila dobre hrajúca obrana. Varínčania sa po prvý raz začali presadzovať asi v 8. min., keď strelou s poza šestnástky preverili hosťujúceho gólmana. O dve minúty neskôr už domáci vyhrávali po peknej akcií s koncovkou Danihela. V 20. min. vyťahoval hosťujúci Franek loptu zo siete po druhý krát, keď sa presadil Ivan Tichák. Domáci dostali hostí do veľkého tlaku, z čoho rezultoval tretí gól. Po treťom góle sa hra trocha uvoľnila. Keď sa zdalo že do šatní obe mužstva pôjdu s trojgólovým rozdielom, udreli domáci. V 40. a 44. min. po štvrtý a piatykrát zásluhou Trnovca. V druhom polčase sa už vlastne len dohrávalo, i keď domáci zahodili dobré šance. Priaznivci Varína mohli byť s výkonom svojich spokojní. V 75. min. uzavrel gólovú smršť striedajúci Zimen. R: Rohoň, 200. VARIN: Fogada (85. Žiak) – Nemček, P. Tichák, Repkovský, Prekop (69. Dlhopolček), Danihel, Trnovec, M. Tichák (52. R. Zimen), Lopušan, Brežný, I. Tichák. BELA: Franek – Martin Cedúch (32. Kaňa), Marian Cedúch, Šebík, Ševčík (46. P. Cedúch), Hazda, Laščiak, Ondráš, Vrábel (69. Kurcin), Peťko, Ťažký.
Rajec – Teplička 2:0 (0:0), 64. M. Pekara, 80. Bujný.
V zápase slabšej úrovne sa hral medzišestnástkový futbal. V prvom polčase neboli vážnejšie šance ani na jednej strane, azda len domáci Mazák vystrašil hosťujúceho Orvana, keď po centri hlavou mieril len do žrde. Po zmene strán hráči oboch družstiev ukázali slabý až podpriemerný futbal. Postupom času si hráči domáceho tímu začali vytvárať menšiu územnú prevahu, ktorú v 64. min. dokázali premeniť v úvodný gól. Po centri Kalinu loptu podbehol hosťujúci Orvan a do prázdnej brány skóroval M. Pekara. V 80. min. sa postaral o víťazný gól Rajca Bujný, keď asi z 30-tich metrov krásnou strelou k pravej žrdi prekonal Orvana. Domáci Rajec nakoniec strhol víťazstvo na svoju stranu a v slabom stretnutí vyhral.
R Švec, 120.
RAJEC: Petráš – Bujný, Šimkulič, Mazák, Jakubes, Kalina, Veselý (90. Najman), Vojtek, Strhár, J. Pekara (54. Krajčoviech), M. Pekara (87. Kotrík). TEPLIČKA: Orvan – Hruška (46. Slota), Králik, Lisko, Adamus (59. Mahut), Vydra, Mintál, Kopas Krutý, Balášek, Kisela .
Predmier – Trnové 1:0 (1:0), 4. Sluka.
Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu Žeriavu sa domáci hráči pustili do súpera. V 4. min. po rozohratom priamom kope loptu tečoval I. Sluka a dostal Predmierčanov do vedenia. O pár minút neskôr sa prezentoval krásnou strelou asi z 30-tich metrov do žrde Minárik. Predmierskí hráči búšili do súpera, ktorý útoky s námahou odvracal. Hosťujúci tím si v prvom polčase nevypracoval riadnu šancu, azda až na jednu strelu Machynu, ktorá preletela tesne ponad brvno domácej svätyne. V druhom polčase sa obraz nezmenil a domáci tlačili, ale bez gólového efektu. Trnové sa snažilo hrať viac na brejky. Jeden brejk im takmer vyšiel, keď prečíslili obranu domácich, ale v poslednej chvíli zachraňoval dobre hrajúci Bajza. Na výsledku sa už nič do konca stretnutia nezmenilo a tak tri body ostávajú v Predmieri.
R Žeriava, 90.
PREDMIER: Uríček – Brezničan (40. Tlacháč), Bajza, I. Sluka, Tomanik, Kučera (82. Čička), Chvaľník, J. Danížek, Chlebek (89. Janda), Š. Sluka, Šimoník.
TRNOVÉ: Turčan – Hudec, Šindelár, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Vyboch (40. Taváč), Kuba, Tlacháč (81. Drábik), Daníšek (53. Martinec), Machyna.
Makov – Skalité 3:2 (2:1), 2. a 32. Mlakyta, 74. Šustek – 1. a 68. Chovaniak. V úvode zažili domáci šok, lebo už v 1. min. otvoril skóre kanonier Skalitého Chovaniak. Odpoveď prišla hneď o minútu, keď Mlakyta obstrelil múr. Domáci si aj potom vytvárali jednu šancu za druhou - Planeta, Myhailov aj Šustek však v koncovke chybili, presadil sa opäť až Mlakyta, ktorý v 32. min. spoza šestnástky strhol vedenie na domácu stranu. V úvode druhého polčasu sa Planeta rútil sám na bránu hosti tí, ale pozorného Tatarku neprestrelil a vzápätí Kubošný orazítkoval ľavú žrď. Aký vie byť futbal krutý, pocítili Makovčania v 68. min., keď po krídle zbehol Ondrušek a osamotený Chovaniaka pohodlne vyrovnal. V závere ale Makovčania predsa strhli víťazstvo na svoju stranu - bežala 74. min., keď Šustek z blízka prestrelil Tatarku. Vzapätí Šustek neudržal svoje emócie a po urážke rozhodcu išiel predčasne pod sprchy. R Grnár, 300, ČK: Šustek, ŽK: Ondrušek, Serafín.
MAKOV: Toman – Bogáň (54. Kupšo) (80. Olšovský), Banetka, Pavelka, Sojčák – Planeta, Mlakyta, Baláž, Kubošný - Šustek, Myhailov. SKALITÉ: S. Tatarka – Voška, Sidora, R. Časnocha (80. Majchrák) Ramšák, Ondrušek, Čanecký, M. Serafín (55. Buri), Chovaniak, Gavlas, Ľ. Mikula.
Stará Bystrica - Oščadnica 3:1 (1:1), 26. Prišč, 49. Matejčík, 69. Štrba - 40. Krela. Derby sa hralo dlho iba po šestnástky, ale v 26. min. Ľ. Kolembus potiahol akciu, centrom našiel Prišča, ktorý otvoril skóre. V 40. min. ale zo štandartnej situácie vyrovnal Krela, keď namieril loptu do pravého horného rohu. Druhý polčas začali domáci svižnejšie a už po štyroch minútach hry zvýšil Matejčík na 2:1 a v 69. min. upravil na konečných 3:1 Štrba. Za výkon treba pochváliť aj hostí, ktorí hrali vyrovnanú partiu, ale góly strieľali iba Bystričania. R Droppa, 300, ŽK: Kolembus, Faktor, Štrba – Kuljovsky, Kučák, Krela.
STARÁ BYSTRICA: Čmiko – P. Dubovický, Griga, L. Kolembus, Ľ. Kolembus, Prišč, Štrba, Šumský, Ľ. Faktor, V. Matejčík, M. Griga.
OŠČADNICA: Pazdera – Kuljovský, Zemaník, Škola (70. Kopera), Brisuda, Kolembus, Macášek, Krella, J. Kučák, Lusňák (46. Maják), V. Kučák.
Raková – Strečno 4:1 (1:1), 20. R. Jarábek, 82.Š. Jarabek, 84. Olšiak, 90. Šperka – 20. Kán. Hostia sa z jediného útoku ujali vedenia v 20. min. gólom Kána. Domáci však z tlaku vyrovnali strelou zo 16 m, a tak skončila aj polovica hry. Po obrátke Rakovčania upevnili svoje dominantné postavenie na trávniku a bezchybne gólmi Jarabka, Olšiaka a Šperku vyhrali rozdielom triedy. R Uhorskai, 200, ČK: Beháň, ŽK: Hanuliak
RAKOVA: Nekoranec – Š. Jarabek, Poliak, Golis, Majerí, Badžgoň, Čačurák (88. Šperka), R. Jarábek, Repák (85. Brošš), M. Badžgoň. Šúpolik (58. Olšiak). STREČNO: Hruška – Fraško, Beháň, Žigmund, Kuba (87. Praško), Praták, Sokolovský, Hanuliak, R. Sokolovský, Kán, Trhančík.
1. Varín 3 3 0 0 12:1 9
2. S.Bystrica 3 2 1 0 6:3 7
3. Rajec 3 2 0 1 6:3 6
4. Makov 3 2 0 1 5:4 6
5. Skalité 3 1 1 1 7:4 4
6. Rosina 3 1 1 1 5:3 4
7. Raková 3 1 1 1 4:3 4
8. Oščadnica 3 1 1 1 3:4 4