Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Kysucký Lieskovec konečne zabral a odniesol si to líder z Dolného Kubína

III. liga BYTČA - PODBREZOVÁ B 2:0 (0:0) Góly: 58. Bujný, 82. Čikota. Prvý polčas patril hosťom, ktorí mali viac z hry a vypracovali si niekoľko dobrých gólových príležitostí.

III. liga
BYTČA - PODBREZOVÁ B
2:0 (0:0)
Góly: 58. Bujný, 82. Čikota.
Prvý polčas patril hosťom, ktorí mali viac z hry a vypracovali si niekoľko dobrých gólových príležitostí. V 12. min. hlavičkoval zblízka Kostelný a o päť minút nebezpečne strieľal Turňa, no domáci brankár Klec svojich podržal. Domácim sa hra nedarila a hosťujúcu bránu ohrozil prvýkrát až v 20. min. z priameho kopu Zátek. Druhý polčas domáci hru spresnili a zrýchlili a hostí už prakticky k ničomu nepustili. Aktivita sa domácim vyplatila a v 58. min. zužitkoval krížnu prihrávku Takáča Bujný a zblízka otvoril skóre zápasu. V 68. min. trafil Gajdošík brvno a v 82. min., keď brankár hostí vyrazil loptu len k Čikotovi, ktorý volejom vymietol horný roh hosťujúcej brány. Za bojovnosť a predvedený výkon, najmä v druhom polčase, si domáci futbalisti výhru zaslúžili.
ŽK: Belko, Boháčik. Rozhodoval Kučera, 200 divákov.
BYTČA: Klec - Takáč, Zátek (45. Čikota), Trnovec, Kliník, Chrenko, Bezák, Šelmek, Bujný (74. Zábavčík), Raždík, Gajdošík.
Dušan Beníček

KYSUCKÝ LIESKOVEC –
DOLNÝ KUBÍN 1:0 (0:0)
Gól: 90. Matuš.
Domáci po štyroch prehrách v prvom polčase neustále útočili a už v 5. min. mohol Sýkora prekonať hosťujúceho brankára, strelil však len do neho. O päť minút Baláž sa prekľučkoval v pokutovom území hostí, jeho prízemnú strelu Okoličáni kryl. V prvom polčase ďalšie šance zahodili Sýkora, Šuty, Mihalda a Baláž. Po obrátke už v 48. min. Matúš sa ocitol sám pred bránkou, ale netrafil. Hneď nato mal ďalšiu šancu Baláž. V 55. min. hostia nebezpečne zaútočili a musel zachraňovať domáci brankár. Ofenzíva domácich neustále pokračovala, netrafil sa Sedliaček v 62. min. V 88. min mohli domáci inkasovať, ale obrana vykopla loptu z bránkovej čiary. V posledných minútach tlak domácich narastal a v 90. min. po skrumáži pred hosťujúcou bránou Matúš hlavou strelil jediný gól zápasu a zabezpečil tak domácim vytúžené tri body. ŽK: Blahuta - Kubaník, Holub, Dzúrik, Halák. Rozhodoval Koša, 250 divákov.
K. LIESKOVEC: Jurčík - Blahuta, Horňák, Matúš, Dančík, Vojvoda, Šuty (80. Škorík), Mihalda, Sedliaček, Sýkora, Baláž.Milan Čimbora

REVÚCA - K. N. MESTO 0:0
V zápase priemernej úrovne sa do 15. min. hralo prevažne medzi šestnástkami. V 15. min. prvýkrát domáci ohrozili po autovom vhadzovaní a centri zľava hosťujúcu bránku slabou strelou Sarvaša. Potom nevyužili sériu rohových kopov. Zápas bol pohyblivý a bojovný, za veľkého tepla, ktoré odoberalo sily obom a zrejme viac už nezostalo na zakončenie. V 67. min. po zahratom signáli Medvec netrafil bránku. To isté na druhej strane, hostia z trestného kopu minuli ľavý horný roh Schmiedla. V 88. min. po prihrávke Sarvaša Buvala poslal iba malú domov brankárovi Kuciakovi. Keďže ani jedno mužstvo sa netrafilo medzi žrde a futbal sa hrá na góly, zápas skončil bezgólovou remízou 0:0. ŽK: Sarvaš, Dzura - Chovanec, Molnár, Vlček. Rozhodoval Krško, 350 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Vlček, Gapa, Paulus, Kohút (46. Tokár), Vlček, Bočej (83. Macek), Chovanec, Molnár, Genčúr, Pučala (85. Horvát).
Adrián Štempel

ČADCA - ZVOLEN 0:2 (0:1)
Góly: 32. Vrbiniak, 90. Bohuš.
Zápas sa začal obojstranne opatrne, hralo sa medzi šestnástkami. V 13. min. hostia pohrozili priamym kopom, ktorý domáci brankár zneškodnil. Domáci prvýkrát ohrozili bránu hostí v 14. min., keď po priamom kope Šimáška Kavuliak hlavičkoval do brankára. V 28. min. domáci znovu pohrozili po štandardnej situácii, keď sa v 16-ke najlepšie zorientoval Húska, ktorý opäť strieľal do brakára. Udrelo v 32. min., keď po rýchlom protiútoku sa hostia ujali vedenia gólom Vrbiniaka. V 36. min. išiel sám na bránu domácich Bohuš, no strelil nad bránu. V druhom polčase snahu o vyrovnanie domácich hostia eliminovali pozornou obrannou hrou, keď počas druhého polčasu sa domáci do vyložených gólových šancí nedostali. Až v 90. min. najväčšia šanca domácich, keď Húska v čistej gólovej šanci zaváhal. Nedáš-dostaneš sa opäť potvrdilo a z rýchleho protiútoku dal Bohuš na 0:2. ŽK: Kavuliak, Huska - Družbacký, Bansky. Rozhodoval Králik, 150 divákov.
ČADCA: Vancel - Pavlík, Šimášek, Gončár, Húska, Kavuliak, Jaroš, Choluj (46. Čuboň) (84. Janščo), Šulgan, Polák (64. Sidora), Kanálik,
Eduard Halada

ŽILINA B - LUČENEC 1:0 (0:0)
Gól: 58. Repáň.
Úvodné minúty zápasu patrili Žilinčanom, keď sústavne obliehali bránu hostí. Výborne chytajúci Michálik si dokázal udržať čisté konto a strely Šimčeka zostali v jeho rukách. Od 22. min. sa dostali pod tlak Žilinčania a Pračkovu prudkú strelu Kuciak vyrazil na roh. Vzápätí zneškodnil strelu Püspökyho i Košútovu. V priebehu prvého polčasu sa už nič zvláštne neudialo a za stavu 0:0 odišli mužstvá do kabín. V druhom polčase sa Lučenec v 51. min. mohol dostať do vedenia, ale Balaškova strela išla len do brvna. Žilinčania zrýchlili tempo a už v 58. min. strelou Repáňa sa dostali do vedenia. V 67. min. Klapčíkova ako i v 71. Peťkova strela išla tesne vedľa. V 80. min sa vyznamenal brankár Kuciak, keď prudkú strelu Drugdu vyrazil nad brvno. ŽK: Végh, Berky. Rozhodoval Urda, 310 divákov.
ŽILINA B: Kuciak - Klapčík (89. Čepela), Hubočan, Gavlák, Staš, Trhančík, Krško, Peťko, Minarčík (66. Janiš), Červenec, Šimček (33. Repáň).Vladimír Psotný

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Turčianske Teplice - Žiar nad Hronom 2:0 (0:0), J. Jeťko, M. Jeťko. Ružomberok B - Rakytovce 3:1 (2:0), 27. Ondovčák, 42. Tomko, 52. Jelšic – 66. Fojtík. Liptovský Mikuláš - Dukla B. Bystrica B 0:3 (0:0), 70. Rusnák, 81. Šišiak, 90. Hanes.

1. Ružomberok B 4 4 0 0 12:3 12
2. D. Kubín 5 3 1 1 14:3 10
3. Zvolen 5 3 1 1 8:3 10
4. Žilina B 5 3 1 1 7:3 10
5. T. Teplice 4 3 0 1 9:4 9
6. Lučenec 5 2 2 1 8:4 8
7. Dukla B 5 2 2 1 8:5 8
8. Bytča 5 2 2 1 6:6 8