Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Štiavnik si doviezol tri body z Podhoria

II. trieda V piatom kole II. triedy ObFZ Žilina naplno bodovali všetky domáce tímy s výnimkou Podhoria, ktoré „venovalo“ tri body Štiavniku. Ten už stráca na vedúcu Lietavu iba jediný bod. Prvé víťazstvo na svoje konto si pripísali Krasňany. Stránske

II. trieda
Stránske – Divinka 2:1 (1:1). 10. J. Strhár, 60. Dubeň. - 25. Holeša. Priemerný zápas na oboch stranách. V druhom polčase Stránske zvýšilo tlak, ktorý korunoval gól Dubeňa. R Kováč, 100. STRÁNSKE: Vdovičík - Hodas, Štrba, Dolník, Fašanok, Dubeň, Matiašovský (75. Jánošík), Strhár, M. Kasman, Chrachala (70. Krajčí), Štadáni. DIVINKA: Puškár - Lokaj, Slovík, Buček, Mortada, Matejčík (60. Lalík), D. Kubáň, A. Kubáň (80. Korista), Škorík, Holeša, Š. Hložný.
Považský Chlmec – Terchová 2:1
(0:0). 65. Badušek, 70. Stenchlák (z pokutového kopu) - 87. Bobáň. Domáci sa v prvom polčase hľadali, nevypracovali si žiadnu vážnejšiu šancu, rovnako ako hostia. V druhom polčase mal Považský Chlmec miernu prevahu, ktorú aj vyčíslil gólmi. R Gaňa, 100. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Holboj (55. Chuchut), Badušek (80. Matúš), Pavol Čejka, Peter Čejka, J. Čejka, Vaňovič, Stenchlák, Kubáni, Dendis (75. Kováčik), Teichgrab. TERCHOVÁ: Výboch - P. Hanuliak, M. Hanuliak, P. Sotolár, Nemček, Meško (75. Boženík), Bobáň, R. Sotolár, Struhárňanský (65. Rybár), Vantuch, Kováč.
Kotrčina Lúčka – Súľov 4:0 (3:0).
3., 30. Pecko, 40. Škorvánek, 65. Martinček. Zápas pre domácich bez problémov. R Melo, 80. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Škorvánek (85. Šmehýl), Jašurek, Slúčik, Káčerík, Bielik (70. Šurnek), Orieščík, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček (80. Janči). SÚĽOV: Marek Ďurajka (46. Martiník) - M. Hrehor, Ďurec Bušovský, I. Hudek, R. Hrehor, Daníšek, Tvrdý (70. Varhaník), Ľ. Hrehor, Ďurajka, Kereš (75. Ďurkovský).
Podhorie – Štiavnik 2:3 (0:1). 72. Polko, 84. Danech - 37. (z pok. kopu), 75. Pobiak, 65. Šutara. Zápas bol obojstranne vyrovnaný, hostia v druhom polčase využili viac šancí a zaslúžene vyhrali. R Mikurda, 30. PODHORIE: Nižný - Breziansky, Šupej, Makuka st., Mazúr, Chládek, Rogoň, Makuka ml., Poľko, Danech, Štefánik. ŠTIAVNIK: Rakovan - Šutara, Machciník, Radvan, Kuciak (48. Mrančík), Mišutka, Podolan (87. Fujaček), Pobjak, Sedala, Gajdoš, Pobiak (83. Hraboš).
Lietava – Kamenná Poruba 3:0 (0:0).
65. R. Belan, 72., 78. A. Belan. Po vyrovnanom zápase, keď hostia za stavu 2:0 nepremenili pokutový kop, ktorý brankár Koša chytil, domáci prebrali iniciatívu a pripísali si ďalšie tri body. R Bugala, 80. LIETAVA: Koša - Gaňa, Sedliak, Miloš Gašpierik, P. Gašpierik, R. Belan, Michal Gašpierik, J. Gašpierik, Stenchlák, Hradský (80. Ďurajka), A. Belan. KAMENÁ PORUBA: Kmetík - L. Kasman, P. Ondrejka, Hodas, Tretina, Vereš, Mičech, Jasenovský, R. Kasman, R. Stupňan, Chovančík, striedali Sudor, Podkopčan, Kyška.
Krasňany – Horný Hričov 2:0 (1:0).
30. Mariáš, 82. Kubala. Slušný zápas, v 30. min. Mariáš prekrásnou strelou otvoril skóre, potom sa hral obojstranne vyrovnaný futbal s množ-
stvom nepremenených šancí na oboch stranách. Domáci ho zavŕšili strelou na jeden dotyk. R Lietavec, 100. KRASŇANY: Špankovič - Vrábel, J. Berešík, Trnka (46. Palo), Martin Berešík, Martinický, Bielka, Mariáš (70. Kubala), Comorek, Košťál, Bella (55. Michal Berešík). HORNÝ HRIČOV: Slosarčík - Šumichrast, Ľ. Koštek, Eichler, Barták, M. Koštek, Novisedlák (55. Randík), Marčiš, Bodis, Králik, Vydra (46. Káčer).
Fačkov – Hričovské Podhradie 1:0 (0:0). 65. D. Hollý. Slušný a vyrovnaný zápas, viac šancí bolo na strane domácich, nedokázali ich však premeniť. R Capko, 150. FAČKOV: P. Galia - Ďureček, R. Galia, Jozef Mikula, Juraj Mikula, D. Hollý, B. Bielik, J. Rajčan (80. M. Hollý), T. Hollý, Ligas (85. Záň), V. Bielik. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: Turek - Pekarík, M. Lasička, Puchoň, Kahát, Randa, Mihálek, Vančík, T. Lasička, Červenec, Fujko.
1. Lietava 5 4 1 0 13:2 13
2. Štiavnik 5 4 0 1 13:10 12
3. Kotrčina Lúčka5 3 1 1 11:4 10
4. Divinka 5 3 0 2 16:8 9
5. H. Podhradie 5 2 1 2 9:7 7
6. Stránske 5 2 1 2 8:8 7
7. Považský Chlmec5 2 1 2 10:11 7
8. Kamenná Poruba5 1 3 1 8:8 6