Kysucké béčko inkasovalo poltucet

V. liga Skalité – Strečno 4:0 (2:0), 22. a 57. Chovaniak, 32. Voška, 74. M. Serafin. Vo vyrovnanom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí sa prezentovali prvou strelou len do náruče domáceho Tatarku. V 20. min. sa dostal do dobrej šance Chovaniak, ale ne

V. liga
Skalité – Strečno 4:0 (2:0), 22. a 57. Chovaniak, 32. Voška, 74. M. Serafin.
Vo vyrovnanom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí sa prezentovali prvou strelou len do náruče domáceho Tatarku. V 20. min. sa dostal do dobrej šance Chovaniak, ale nedokázal prekonať Klocáňa. O dve minúty neskôr sa domáci tešili z vedúceho gólu, keď sa po samostatnej akcii presadil Chovaniak. Hráči Skalitého po góle začali ovládať hru na ihrisku. V 32. min. sa dostali do dvojgólového vedenia zásluhou efektnej hlavičky Vošku. Hostia sa snažili ešte do polčasu znížiť, ale proti bol dobre chytajúci Tatarka. V druhom polčase sa dostali ku slovu iba domáci. Najprv Serafin a po ňom Chovaniak strieľali tesne vedľa brány. V 57. min. strelil tretí gól Chovaniak a bolo prakticky po zápase. V 63. min. z ľavej strany odcentroval Sojka a Chovaniak hlavičkoval len tesne vedľa pravej žrde. Hostia sa pokúsili ešte znížiť, ale na to im sily už nestačili. Naopak z protiútoku iba 17-násťročný Serafin pekne preloboval hosťujúceho Klocáňa. R: Rohoň, 320. SKALITÉ: S. Tatarka (84. Franek) – Voška, R. Časnocha (80. M. Časnocha), Sojka, Baroniak, M. Serafín (76. Ramšák), Čanecký, Majchriak, Chovaniak, Gavlas, L. Mikula. STREČNO: Klocáň – Fraško, P. Oberta, Žigmund, Mello, Praták (65. Kuba), P. Sokolovský (82. Fraško), Bičan, R. Sokolovský (65. Hanuliak), J. Oberta, Trhančík.
Teplička – Trnové 1:0 (1:0), 31. Králik (11m). Vo vyrovnanom stretnutí sa na oboch stranách od začiatku hralo veľmi opatrne. Prvú šancu mali hostia, no strela išla nad bránu. V 25. min. nastrelil domáci Bielik tyč. V 31. min. prenikol do šestnástky hostí Bielik, kde bol faulovaný a pokutový kop Králik premenil. V 2. polčase úroveň hry upadla. Hostia sa snažili celý druhý polčas vyrovnať. Vypracovali si aj dostatok príležitostí, ale nedokázali ich premeniť. Trnové by si za predvedenú hru v druhom polčase zaslúžilo aspoň bod. TEPLIČKA: Majerčík – Hruška, Králik, Smida, Lisko, Adamus (89. Poliak), Valášek, Mintál, Kysela (65. Krutý), Kopas (84. T. Slota), Bielik. R Beňo, 200. TRNOVÉ: Turčan (45. Tlachač) – Kuba, Holeša, Pirošík, Filo, Vrabec, Vyboch, Tavač, Danížek, Filo (77. Vrabec), Machyna.
Belá – Predmier 3:1 (0:0), 72. a 80. Hazda, 57. Ondráš – 70. Rentka. Hostia z Predmiera prišli do Belej s defenzívnou taktikou. Snažili sa hru kúskovať, čo sa im aj celý prvý polčas darilo. Šance Korenčíka a Laščiaka volali po góle, najmä tá Laščiakova, ktorá skončila na tyči Novákovej bránky. V 31. min. vystrelili hráči Predmiera po prvýkrát na bránu a lopta sa zastavila až na brvne Franekovej svätyne. V 12. min. 2. polčasu sa po rohu hlavou presadil Ondráš. Dve minúty nato mohol Laščiak pridať druhý gól, ale trafil iba hlavu hosťujúceho brankára. V rozmedzí 64. až 66. min. spálili domáci tri sľubné príležitosti. Jediný útok Predmiera v druhom polčase sa skončil gólom, keď sa presadil v 70. min. Rentka. Dve minúty po vyrovnávajúcom góle poslal domácich opäť do vedenia po peknej akcii Hazda. Ten istý hráč skóroval aj o osem minút neskôr a zavŕšil gólový účet stretnutia.
R Holub, 150. BELÁ: Franek – Marián Cedúch, Ševčík, Šebík (82. Martin Cedúch), Korenčík, Hazda, Laščiak, Ondráš, Štefánek, Peťko, Krutý. PREDMIER: Novák (30. J. Uríček) – Brezničan, Čička, Minárik, Toník, Rentka, Kopásek, Chlebek, R. Uríček, Janda, Šimoník.
Rosina – Raková 0:0. V zápase priemernej úrovne sa prvú štvrťhodinu hralo prevažne medzi šestnástkami. V 15. min. pohrozili prvýkrát domáci, keď sa peknou strelou spoza šestnástky prezentoval Rác. Potom domáci nevyužili sériu rohových kopov. Rovnako sa darilo aj hosťom, keď z trestného kopu minuli ľavý horný roh Holišovej brány. Dve minúty pred koncom stretnutia poslal loptu po prihrávke Ondáka tesne nad Mažgút. Keďže ani jedno mužstvo netrafilo medzi žrde a futbal sa hrá na góly, rozdelili si oba tímy po bode. R: Frančák, 150. ROSINA: Holiš – Timkanič, Adamčík, Lysík, Turský, Smieško (78. Jaššo), Hodas, Varinčiak (64. Kais), Ondák, Mažgút, Rác. RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Poliak, Golis, Majerík, Šupolík (86. Kotuľa), Repák, R. Jarábek, Šperka (87. Broš).
Oščadnica – Rajec 3:0 (3:0), 15. Macášek, 20. Kolembus, 35. V. Kučák. O zápase sa rozhodlo už v 1. polčase. V 15. min sa po peknej kombinácií presadil Macášek. V 20. min. po peknej strele Kolembusa zo šestnástky bolo 2:0. Tretí a zároveň i rozhodujúci gól strelil v 35. min. V. Kučák. 2. polčas bol po hernej stránke veľmi kvalitný. Mužstvá si dokázali vypracovať množstvo príležitostí, ale nedokázali ich premeniť, a tak sa na výsledku už nič nezmenilo.
Horelica, 400. OŠČADNICA: M. Žák – Maják, Zemaník (60. Stehel), Minar, Straka (70. Lušnák), Kolembus, Macášek, Krela, J. Kučák, Kopera, V. Kučák. RAJEC: Kmeť – Bujný, Pauliny, Šupka, Jakubec, Kalina, Krajčoviech, Veselý, Jo. Pekara (Ja. Pekara), P. Petráš, M. Pekara.
Makov – Varín 4:1 (2:0), 18. a 80. Planeta, 5. Mlakyta, 67. Klubošný – 74. Tichák. Domáci začali proti lídrovi bez rešpektu. Skórovať sa im podarilo už po piatich minútach stretnutia zásluhou Mlakytu, ktorý strelou do šibenice prekonal Fogadu. V 18. min. sa po rohu presadil hlavou Planeta. V 67. min. po peknej nahrávke Mihajlova na Kubošného to bolo už 3:0.
Hostia z Varína sa nedokázali proti dobre hrajúcemu Makovu vôbec presadiť. V 74. min. po hrubej chybe stopéra sa podarilo hosťom aspoň skorigovať. V 80. min po individuálnej akcií Planetu bolo 4:1. Keby bulharský legionár Mihajlov premenil niektoré svoje šance, rozdiel skóre mohol byť ešte väčší.
R M. Poliak, 300. MAKOV: Toman – Bogáň (41. Maďari), Sojčák, Mlakyta, Banetka, Kubošný (80. Jantoš), Baláž (90. J. Šustek), Mihajlov, Planeta, Pavelka, Barčák. VARÍN: Fogada – Nemček, M. Zimen, Repkovský (80. Benadik), R. Zimen (64. Dlhopolček), P. Ťichák, Gazdík, M. Tichák (73. Danihel), Lopušan, Brežný, I. Tichák.
Stará Bystrica – Kysucké Nové Mesto B 6:0 (1:0), 15. a 49. P. Faktor, 61. a 79. Ľ. Faktor, 53. M. Šunský, 66. Dubovický. Kysucké derby sa nieslo v jasnej prevahe domácich futbalistov. Už v 15. min. potrestal chybu hostí P. Faktor. Domáci si do polčasu vypracovali ešte ďalšie sľubné príležitosti, ale nedokázali ich premeniť. V 2. polčase sa domáci presadili už v 49. min opäť zásluhou P. Faktora. O 4 minúty bolo už 3:0, keď sa do čierneho trafil M. Šunský. V 61. min. sa presadila aj najväčšia hviezda domácich Ľubo Faktor. Po peknom pase Matejčíka tvrdou strelou nedal brankárovi šancu Andelovi. V 66. min. Dubovický zvýšil už na hrozivých 5:0. Poltucet gólov dosiahli domáci v 79. min. zásluhou Ľ. Faktora a potešili tak svojich fanúšikov. R Staškovan, 250. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – P. Faktor (63. Kolembus), Dubovický, M. Ma. Griga (69. Mi. Griga), Kolembus, Šimášek, Praženica, Štrba, M. Šunský (46. A. Šunský), Ľ. Faktor, Matejčík. KNM B: Andel – Židek, Rajtek, Vlček, Frolo, M. Lisko, Kačerík, Holáň, Mičiak (61. Janec), S. Lisko.
1. Varín 6 4 1 1 14:5 13
2. S. Bystrica 6 4 1 1 16:8 13
3. Makov 6 4 0 2 13:9 12
4. Skalité 6 3 1 2 19:7 10
5. Oščadnica 6 3 1 2 8:5 10
6. Teplička 6 3 0 3 9:7 9
7. Belá 6 3 0 3 9:12 9
8. Raková 6 2 2 2 8:8 8