Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Pod Čebraťom strelecká impotencia

Zápas nepremenených príležitostí. Tak by sa dal charakterizovať súboj žilinských futbalistov pod Čebraťom. Hneď v 14. min. síce stopér Benjamín Vomáčka po rohu Mareka Bažíka poslal loptu razantne hlavou do siete, vtedy však ešte nikto netušil, že to bude

zo strany trojnásobného majstra všetko. Ešte do prestávky totiž svoje takmer stopercentné príležitosti zahodili útočníci Šesták a Bartoš, ale aj záložník Bažík. Trest prišiel minútu pred koncom polčasu. Nikým nekrytý Števko, ktorý nepatrí k vysokým hráčom, hlavou vyrovnal. Po prestávke to na ihrisku najskôr vyzeralo, že ani jedno mužstvo už nechce dať gól. Zvrat priniesol až striedajúci Kurty, ktorý po piatich minútach na ihrisku strelil gól. Vyrovnať mohol Šesták, ale vyloženú šancu opäť zahodil. Čo do šancí, mohli žlto-zelení vyhrať
5:2, na góly však prehrali 1:2. „Body sme jednoznačne stratili. Za stavu jedna nula pre nás sme mali množstvo tutoviek, ktoré sme nepremenili. Je to obrovská škoda. Do Ružomberka sme cestovali pre víťazstvo. Súper nás však prevýšil bojovnosťou,“ trefne zhodnotil zápas Stanislav Šesták. Pod domácimi futbalistami skutočne v závere „horela tráva“. Nijaká lopta pre nich nebola stratená. Na druhej strane sa zdalo, že Žilinčania, najmä po vystriedaní Mareka Bažíka, nevedia, čo si majú s loptou počať. Chýbala myšlienka a finálna prihrávka. O bojovnosti nehovoriac. „Máme dosť zranených hráčov, a tým pádom nemáme na jednotlivé posty príliš veľa alternatív. Zdá sa, že niektorí hráči to využívajú,“ povedal tréner Ladislav Jurkemik. Mužstvo už od domáceho stretnutia s Púchovom hrá systémom 3 – 1 – 3 – 1 – 2. Medzi obranou a zálohou hrá libero Pečalka. Medzi zálohou a útokom zase Marek Bažík. Ten by mal však lopty najmä rozohrávať, čo je v pozícii, keď sa často ocitá na hrote, viac ako ťažké. Do tohto herného systému Jurkemika zrejme dotlačilo zranenie kapitána Labanta. Pod Dubňom totiž nie je viac obrancov ako tí, ktorí nastupujú. Samozrejme okrem Krška, ktorý však, zdá sa, nemá dôveru trénera, pretože je čistokrvný pravý bek a na tomto poste sa chytil Čišovský. Treba sa spýtať manažéra Karola Belaníka, ako vyberal v letnom prestupovom období hráčov. Načo sú totiž Žiline štyria defenzívni záložníci – Štrba, Sninský, Doležaj a Pečalka, keď hrať môžu maximálne dvaja. Pritom mužstvu citeľne chýbajú obrancovia a najmä tvoriví hráči do stredu zálohy. „Hrali sme na troch obrancov, pretože súper mal len dvoch útočníkov. Napriek tomu sa Ružomberčania do šancí nedostávali a góly dali po našich chybách. Na druhej strane, my sme svoje vyložené šance nepremenili. Pri zakončení nám chýbalo aj trochu futbalového šťastia. Keby sme my skórovali na 2:1, vyzeralo by to úplne inak,“ zhodnotil Ladislav Jurkemik a dodal: „Zápas sa lámal na nepremenených šanciach. Nedali sme gól a súper to potrestal.“ Vonku sa Žilinčanom v minulej sezóne zvyklo dariť. V tomto ročníku je to práve naopak. Z troch zápasov si domov priviezli len jediný bod za remízu v Banskej Bystrici. Vybuchli však v Dubnici i Ružomberku. „V Ban-
skej Bystrici sme hrali oveľa lepšie ako v Ružomberku. Aj tam sme však mali gólové šance, ktoré sme nepremenili. Musíme preto v prvom rade nacvičiť ich premieňanie,“ uzatvoril debatu Ladislav Jurkemik.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.