Kysucké "béčko" druhýkrát vyhralo

V. LIGA Varín - S. Bystrica 2:1 (1:1), 30. Š. Brežný, 61. Gazdík (11 m) - 20. Matejčík. Vo vyrovnanom zápase sa ako prví ujali vedenia domáci, keď odrazenú loptu poslal za Fogadov chrbát Matejčík. Domácim sa o 10 minút podarilo vyrovnať, keď po rohu Š. B

V. LIGA
Varín - S. Bystrica 2:1 (1:1), 30. Š. Brežný, 61. Gazdík (11 m) - 20. Matejčík. Vo vyrovnanom zápase sa ako prví ujali vedenia domáci, keď odrazenú loptu poslal za Fogadov chrbát Matejčík. Domácim sa o 10 minút podarilo vyrovnať, keď po rohu Š. Brežný strelou z piatich metrov nedal Čmikovi šancu. V druhom polčase pokračovalo stretnutie v dobrom tempe. Domáci nakoniec rozhodli gólom z pokutového kopu, ktorý po hodine hry bezpečne premenil Gazdík. Hostia sa snažili ešte o vyrovnanie, ale strelecké príležitosti Faktora a Praženicu ostali nepremenené. R Lisická, 300. VARÍN: Fogada - Repkovský, M. Zimen, Gazdík, Prekop, Danihel (5. Adamus), Trnovec, M. Tichák (75. R. Zimen), Lopušan, Brežný, I. Tichák. STARÁ BYSTRICA: Čmiko - Lubovický, Griga, Kolembus, Šimáček, Praženica, Štrba, Šumský, Faktor, Matejčík. Tomčík
Predmier - Rosina 2:0 (1:0), 7. Brezničan, 89. Š. Sluka. V prvom polčase mali prevahu domáci futbalisti, ale v zahadzovaní šancí sa predbiehali Čička s Brezničanom. Napriek tomu sa jedna z množstva ich šancí skončila gólom, keď v 7. min. Brezničan po rohovom kope hlavou otvoril skóre stretnutia. Domáci sa napriek snahe nevedeli dlhé minúty proti hráčom Rosiny presadiť a zvýšiť svoj náskok. Hostia nevyužili niekoľko príležitostí na vyrovnanie, a tak v samom závere pridali domáci upokojujúci druhý gól, keď Sluka namieril presne k pravej žrdi Holišovej brány. R Pagáč, 80. PREDMIER: Uríček - Brezničan (75. Janda), Danížek, I. Sluka, Kučera (63. Kopásek), Tomaník, Čička, Chlebek, Nedeliak, Š. Sluka, Šimonik. ROSINA: Holiš - Timkanič, Kais, Lisík, Turský, Varinčiak (63. Petuštin), Hodas, Madžgut (76. Jašo), Kudla (80. Ciba), Rác. Pagáč
Trnové - Belá 5:2 (2:1), 23. a 44. Mackura, 66. Tlacháč, 85. J. Filo (11 m), 87. Kuba - 43. a 52. Ondráš. Domáci začali stretnutie veľkým tlakom. Už v 10. min. J. Filo pekne vystrelil, ale jeho pokus odkopol z čiary jeden z obrancov hostí. V 23. min. sa domáci dočkali gólu, keď Mackura spoza 16-tky pekne trafil za Franekov chrbát. O 2 minúty nato sa strelec úvodného gólu prezentoval ďalšou peknou strelou, ktorá však šla tesne nad. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa o vyrovnanie postaral hosťujúci Ondráš, ktorý po chybe zadákov Trnového nedal Turčanovi šancu. Hneď po rozohratí však domáci opäť našli recept na dobytie brány Belej, keď Mackura hlavou upravil na polčasový výsledok. 7 minút po zmene strán vyrovnal opäť nebezpečný Ondráš a domáci museli zákonite pridať, ak chceli pomýšľať na zisk troch bodov. V 66. min. najskôr Machyna nastrelil žrď, ale z dorážky sa Tlacháčovi podarilo domácich opäť poslať do vedenia. Trnové nakoniec v závere víťazstvo ešte prikrášlilo dvoma gólmi, keď sa najskôr z jedenástky nemýlil J. Filo a o klinec do rakvy hostí sa postaral po samostatnej akcii Kuba. R Švec, 250. TRNOVÉ: Turčan - Tlacháč (88. Martinec), Šindelář, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Vyboch (64. Holeša), Tavač (71. Kuba), Mackura, M. Filo, Machyna. BELÁ: Franek - Martin Cedúch, Ševčík, Korenčík (46. Šipčiak), Hazda, Laščiak, Ondráš, Štefánek (61. Kurcin), Peťko, Kuťa.
Strečno - Teplička 2:3 (1:1), 2. R. Sokolovský, 65. Bičan - 43. Mintál, 64. Adamus, 71. Králik (11m). Strečno sa ujalo vedenia už v 2. min., keď po nedorozumení obrancu hostí s gólmanom Majerčíkom poslal loptu do prázdnej brány R. Sokolovský. Aktívny strelec domácich potom nepremenil samostatný nájazd, keď loptu napálil iba do dobre postaveného brankára Tepličky. Hosťom sa v závere prvého dejstva podarilo vyrovnať, keď po kombinácii hostí vyrovnal Mintál. 10 minút po prestávke vystrelil Bičan, ale loptu z čiary odkopol do bezpečia Králik. Prienik Adamusa v 64. min. zabezpečil Tepličke vedenie, z ktorého sa však tešili hostia iba chvíľku. O minútu nato totiž Bičan po akcii na jeden dotyk vyrovnal. Rozhodnutie prišlo o šesť minút neskôr, keď po faule Frašku na Mintála odpískal hlavný arbiter Korista penaltu, ktorú Králik premenil a zabezpečil tak Tepličke plný bodový zisk. R Korista, 200. STREČNO: Klocáň - Fraško, Kadaši (65. Mahút), Žigmund, Melo, Fraták, P. Sokolovský, Bičan, R. Sokolovský (78. Beháň), Oberta (65. Kuba), Trhančík. TEPLIČKA: Majerčík - Hruška, Králik, Smida, Lisko, Adamus (85. Krutý), Vydra, Mintál, Kysela (70. Kopas), Valášek, Bielik (88. Poliak).
Kysucké Nové Mesto B - Skalité 3:1 (2:1), 31. Káčerik, 35. Janec (11), 81. Lisko - 37. Chovaňák. Domáci posilnený o niektorých hráčov A mužstva si poradili z húževnatým súperom. Skaličania nevyužili niekoľko dobrých streleckých príležitosti po štandartných situáciach prísne nariadených hlavným rozhodcom. Strely, ktoré prešli cez obranu, dobre chytal brankár Brišš. Hostia v druhom polčase síce mali hernú prevahu, no ich nakopávané lopty obrana Kysučanov úspešne odvracala. V 60. min. mohol skórovať Lisko, no netrafil loptu už tesne pred bránou. Poistka v podobe tretieho gólu prišla až v 80. min. Za predvedený výkon si domáci zaslužene vybojovali víťazstvo. Medzi najlepších hráčov patrili brankár Brišš a obránca Židek. R Mičiliak, 150, ŽK: Horváth, Holáň - Sojka.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Brišš - Rajtek, Židek, Janec (46. Vlček), Horváth, Mir. Lisko (86. Valiašek), Holáň, Bočej, Kohút, S. Lisko, Kačerík. SKALITÉ: S. Tatarka - R. Časnocha, Sojka, M. Serafín (46. M. Časnocha), Mikula, Ondrušek, Baroniak, Čanecký, Majchrák, Chovaniak, Gavlas.
Rajec - Makov 1:2 (1:1), 24. Veselý - 39. Mlakyta, 87. Myhailov.
Zápas sa začal vo vlažnom tempe. Domáci mali viac z hry, ale bez gólových šancí. Skóre otvoril v 24. min. Veselý po chybe brankára Tomana. Od tohto okamihu hostia otvorili hru a snažili sa vyrovnať. V 39. min. Mlakyta z priameho kopu 1:1. V druhom polčase boli hostia jednoznačne lepším mužstvom a častejšie si vytvárali gólové pozície. V 87. min. sa potvrdilo známe nedáš dostaneš, keď domáci z výbornej pozície tesne vedľa a z nasledného protiútoku Myhailov obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a ľahko posunul loptu do siete. Víťazstvo hostí je šťastné, ale remíza by bola spravodlivejšia. R Uhorskai, 400, ŽK: Barčák.
RAJEC: Petráš - Jakubec, A. Pauliny, Šupka, Vojtek, Kalina, Strhár, M. Paulin, Veselý, J. Pekara (62. Krajčovie), M. Pekara. MAKOV: Toman - Bogáň, Pavelka, Banetka, R. Sojčák - Kubošný (89. Papaj), Mlakyta, Barčák, Baláž (90. Jantoš) - Planeta, Myhailov.
Raková - Oščadnica 0:1 (0:0), 50. Kopera. V piatoligovom Kysuckom derby sa stretli proti sebe silní súperi, ktorý nič nenechali na náhodu. V prvom polčase si Rakovčania vytvárali sľubné príležitosti, ktoré však nemali zakončenie. Na začiatku druhého polčasu bola hra stále otvorená, a tak sa hralo o všetko. Diváci videli bojovný futbal. No prišla 50. min., ktorá Oščadničanom priniesla vytúžený gól. Vedenie si už hostia nenechali vziať a tak si domov odviezli tri body. R Grznár, 350, ŽK: Šperka, Badžgoň - Macašek, Krela, V. Kučák, J. Kučák.
RAKOVÁ: Kajánek - Š. Jarábek, Poliak, Golos, Majerík, J. Badžgoň, Šúpolík (46. Repák), R. Jarabek, Šperka (75. Brošš), M. Badžgoň, Čačurák (66. Kotula). OŠČADNICA: Žák - Kuliovský, Zemaník, Minár, Brisuda, Maják, Macášek, Krela (87. Lusňák), J. Kučák, Kopera, V. Kučák.
1. Varín 7 5 1 1 16:6 16
2. Makov 7 5 0 2 15:10 15
3. S. Bystrica 7 4 1 2 17:10 13
4. Oščadnica 7 4 1 2 9:5 13
5. Teplička 7 4 0 3 12:9 12
6. Skalité 7 3 1 3 20:10 10
7. Predmier 7 3 1 3 8:11 10