Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V Kamennej Porube radosť, v Stránskom smútok

II. trieda Fanúšikovia z Kamennej Poruby, ktorí v nedeľu neprišli na zápas 8. kola I. triedy ObFZ Žilina na ihrisko povzbudiť svojich futbalistov, môžu ľutovať. Prišli o gólostroj domácich, ktorí dali desať gólov. Deväť do brány súpera, jeden do vlastnej

II. trieda
Fanúšikovia z Kamennej Poruby, ktorí v nedeľu neprišli na zápas 8. kola I. triedy ObFZ Žilina na ihrisko povzbudiť svojich futbalistov, môžu ľutovať. Prišli o gólostroj domácich, ktorí dali desať gólov. Deväť do brány súpera, jeden do vlastnej. Oveľa dramatickejšia bola situácia v Stránskom, odkiaľ rýchla sanitka odviezla do nemocnice Ľuba Fašanka s otrasom mozgu.
Divinka – Horný Hričov 4:2 (2:1). Kubáň, Holeša, Hložný 2 - Krajíček, Mitúch. Hostia hrali od 10. minúty bez vylúčeného brankára Šumichrasta (za údajné hranie rukou v šestnástke), napriek tomu boli domácim viac ako vyrovnaným súperom a prevýšili ich v počte vyložených, nepremenených šancí. R Švorčík, 70. DIVINKA: Pika - P. Korista, Lokaj, Mortada, D. Kubáň, A. Kubáň, Buček, Holeša (70. Matejčík), Hložný, Ovečka, Lalík. HORNÝ HRIČOV: Šumichrast - Slosarčík, Eichler, Ľ. Koštek, M. Koštek (65. Králik), Barták, Krajíček, Krško (70. Vydra), Káčer, Novisedlák, Marčiš (75. Mitúch).
Kamenná Poruba – Hričovské Podhradie 9:1 (5:0). 13., 18., 29., 63. Juraj Kavecký, 40., 64. Štrba 44. Stupňan, 70. Kmetík (z pok. kopu), 82. Kyška - 81. vlastný (Kavecký). Jednoznačná prevaha domácich, ďalšie šance ešte nevyužili. Hralo sa za veľmi pekného počasia a ešte na lepšom teréne. R Krajči, 60. KAMENNÁ PORUBA: Kmetík - L. Kasman, Tretina, Kyška (72. Podkopčan), Vereš, Mičech, Hodás, Jasenovský, Štrba (60. Ondrejka), R. Stupňan (60. Sádecký), Kavecký. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: A. Vančík - M. Lasička, J. Lasička, Puchoň, F. Kahát, Červenec, Š. Vančík, Škvaridlo, M. Lasička, Fujko, M. Randa, striedal J. Randa, Pekarík.
Štiavnik – Fačkov 5:1 (3:1). 8. Gajdoš, 12., 72. P. Pobiak, 15. Mišutka, 68. Sedala - 30. Jozef Mikula. Od začiatku zápasu zatlačili domáci súpera na jeho polovicu a už v 15. min. vyhrávali 3:0. V druhom polčase už zápas len kontrolovali a pridali ešte dva góly. R Capko, 250. ŠTIAVNIK: Rakovan - Frolo (75. Hraboš), Machciník, Kuciak (70. Radvan), L. Mišutka, Šutara, Podolan, J. Pobjak, Sedala, P. Pobiak (85. R. Mišutka), Gajdoš. FAČKOV: P. Galia - Rajčan, B. Bielik, Jozef Mikula, Ľ. Galia, R. Galia (63. Záň), J. Bielik, D. Hollý, M. Hollý, T. Hollý, Ďuriš.
Súľov – Krasňany 3:1 (1:1). 20. Bušovský, 75., 80. Tvrdý - 22. Košťál. Od začiatku domáci začali lepšie, i keď nevyužili šance, ktoré si vypracovali. V 20. min. z priameho kopu trafil bránu hostí Bušovský, o dve minúty však hostia vyrovnali po veľkej chybe obrany. V druhom polčase sa prvý polčas zopakoval, domáci však lepšie premieňali šance. R Sklenár, 100. SÚĽOV: Marek Ďurajka - Bušovský, M. Danížek, R. Hrehor, Ďurec, Bušfy, I. Hudek (60. Tvrdý), Vahraník (46. M. Hrehor), Ľ. Hrehor, Marián Ďurajka, Kereš (67. R. Hudek). KRASŇANY: Špankovič - M. Berešík, Mariáš, Ciacho, Bielko, J. Berešík (73. Krajčík), Martinický, Šmehýl, Chovanculiak, Košťál, Brezáni (82. Pallo).
Terchová – Lietava 1:1 (0:1). 75. Zajac - 35. P. Gašpierik. Na ťažkom teréne sa hral priemerný futbal, hostia využili chybu domácej obrany a ujali sa vedenia. Domáci po polčase zvýšili úsilie a odmenou im bol vyrovnávajúci gól Zajaca. V posledných sekundách mohli domáci rozhodnúť po individuálnej akcii Vantuchom, ktorý netrafil prázdnu bránu.
R Mikurda, 50. TERCHOVÁ: M. Hanuliak - P. Hanuliak, Meško, P. Sotolár, Zajac, R. Sotolár, Bobáň, M. Mažgut (80. Meško), Nemček, Vantuch, Struhárňanský (45. Kováč). LIETAVA: Kudla - Gaňa (65. M. Gašpierik), Sedliak, J. Brezáni, P. Gašpierik, Ďurajka, Súkeník, J. Gašpierik, Stenchlák, R. Belan, A. Belan.
Stránske – Podhorie 1:2 (0:0). 60. Gabčík (za domácich). Pritvrdená až tvrdá hra, ktorú rozhodca dovolil, skončila tak, že hráča domácich Ľuba Fašanka odviezla sanitka do nemocnice pravdepodobne s otrasom mozgu, lebo už na ihrisku strácal po osobnom súboji vedomie. R Bugáň, 60. STRÁNSKE: Vdovičík - Marián Kasman, Štrba, Hodás, Fašanok (25. Jánošík), Dubeň, Milan Kasman, Strhár, R. Chrachala, Gabčík, Krajči. PODHORIE: Ľ. Makuka st. - Breziansky, M. Šupej, Babčík, Mazúr, Chládek, Bukový, K. Šupej (Rogoň), Poľko, Danech, Štefánik.
Považský Chlmec – Kotrčina Lúčka 0:0.
Bol to obojstranne veľmi kvalitný západ. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany, a preto počas stretnutia bolo veľmi málo gólových šancí. Domáci mali v závere zápasu dve vyložené gólové príležitosti, ale skórovať sa im už nepodarilo. R Dubovec, 60. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - Matúš, Dendis (75. R. Chuchút), Pavol Čejka, Peter Čejka, J. Čejka, Vaňovič, Stenchlák, Kubáni, Badušek (70. M. Kozlík), Teichgrab. KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Škorvánek, Jašurek, Slúčik, Káčerík, Ďurnek, Orieščík, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.
1. Štiavnik 8 7 0 1 22:12 21
2. Divinka 8 6 0 2 26:12 18
3. Lietava 8 5 2 1 18:5 17
4. Kotrčina Lúčka8 5 2 1 17:5 17
5. Kamenná Poruba8 4 3 1 24:10 15
6. Podhorie 8 4 1 3 16:17 13
7. Stránske 8 3 1 4 13:14 10
8. Horný Hričov 8 3 0 5 18:15 9