Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Skalité nestačilo na Tepličku

V. LIGA Belá – Strečno 1:5 (1:1), 44. Štefánek – 46. a 66. Trhančík, 31. Mahút, 88. R. Sokolovský, 90. Kuba. Domáci nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku stretnutia. V prvej polhodine zápasu sa neudialo nič zauj

V. LIGA
Belá – Strečno 1:5 (1:1), 44. Štefánek – 46. a 66. Trhančík, 31. Mahút, 88. R. Sokolovský, 90. Kuba. Domáci nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku stretnutia. V prvej polhodine zápasu sa neudialo nič zaujímavé. V 31. min. sa dostal do šance Mahút, a pohodlne ju premenil. Domácim sa podarilo vyrovnať po obrovskej hrúbke hosťujúceho brankára, keď mu lopta vypadla za bránkovu čiaru. V 2. polčase sa hosťom podarilo hneď z prvého útoku vsietiť gól zásluhou Trhančíka. V 57. min mohli domáci vyrovnať, no to by musel Hazda mieriť presnejšie. V 66. min po rýchlom útoku rozhodol o stretnutí svojím druhým gólom v stretnutí Trhančík. Po tomto góle domáci futbalisti rezignovali, a tak hostia mohli kontrolovať vývoj zápasu. V samom závere sa podarilo hosťom zo Strečna pridať ešte dva góly a to zásluhou R. Sokolovského a Kubu.
Rozhodoval: Šalata, 160. BELÁ: Mariáš – Martin Sedúch, Boháč, P. Sedúch, Korenčík, Hazda, Marián Sedúch, Ondráš (30. Cingeľ), Štefanek, Peťko, Kuťa. STREČNO: P. Oberta – Fraško, Kadáši, Žigmund, Bičan, Trhančík, P. Sokolovský, R. Sokolovský, Kuba, Fraták (85. Obešla), Mahút (80. F. Oberta).
Rosina – Trnové 2:0 (1:0), 10. 50. Ondák. Domácim futbalistom vyšli oba začiatky polčasov. V prvom sa dostali do vedenia už v 10. min. stretnutia, keď Rác pekne vysunul Ondáka a ten chladnokrvne zakončil. V druhom polčase sa podarilo domácim skórovať ešte skôr, keď už v piatej minúte strelil gól opäť Ondák. Po dlhom výkope domáceho brankára Holiša vyhral na šestnástke Rác hlavičkový súboj a Ondák mohol pohodlne skórovať. Príležitosti hostí vždy zlikvidoval spoľahlivo chytajúci Holiš. Futbalisti Rosiny si za svoj bojovný a kolektívny výkon víťazstvo zaslúžili.
Rozhodoval: Zachar, 480. ROSINA: Holiš – Jacko, Kais, Timkanič, Lisík, Hodas (Betuščin), Turský, Varinčák, Rác (70. Kudla), Ciba (82. Mučka), Ondák. TRNOVÉ: Turčan – Tlacháč (88. Martinec), Šindelář, Pirošík, J. Filo, Vrabec, Vyboch (64. Holeša), Tavač (71. Kuba), Mackura, M. Filo, Machyna.
Oščadnica – Predmier 3:0 (0:0), 52. Brisuda, 59. Lusňák, 75. Macášek. Už 2. minúte sa mohli do vedenia dostať hostia z Predmiera, ale Brezničan svoju šancu nevyužil. Domáci sa presadzovali najmä zo štandardiek. V 2. polčase hostia zaspali úvodnú pätnásťminútovku, čo dokázali domáci hráči potrestať. I keď 1. gól zaváňal ofsajdom, rozhodcovia nechali hru pokračovať, čo využil Brisuda na úvodný gól stretnutia. O sedem minút po rohovom kope sa v šestnástke hostí presadil hlavou Lusňák. Po druhom inkasovanom góle sa hostia prebrali z čoho rezultovali hneď dve príležitosti, ktoré brankár Žák bravúrne zlikvidoval. Štvrťhodinu pred koncom upravil gólový účet strelou z voleja Macášek. Čiernou škvrnou stretnutia bol hlavný rozhodca Vojvoda, keď v samom závere namiesto pokutového kopu odpískal koniec stretnutia.
Rozhodoval: Vojvoda, 100. OŠČADNICA: Žák – Kuljovský, Straka (68. Stehel), Minár, Brisuda, Kolembus, Macášek, Maják, opera (84. Podpleský), Kucák, Lušnák. PREDMIER: Uríček – Klus, D. Minárik, Brezničan (86. Janda), Tomaník, J. Danížek, Čička (82. Bačík), D. danížek, Chlebek (64. I. Sluka), Š. Sluka, Šimoník.
Skalité – Teplička 2:5 (2:2), 7. Čanecký, 21. Voška (11 m) - 12. a 44. Valašek, 47. Adamus, 76. Mintál, 90. M. Časnocha (vlastný). Domáci začali dobre a už v 7. min. sa ujali vedenia. Hoci o chvíľu prišla odpoveď hostí, Skalité gólom Vošku naklonilo misky váh na svoju stranu, no keď pred prestávkou gólom do šatne vyrovnal svojím druhým gólom Valášek, bolo jasné, že hostia sa len tak nepoddajú. V prvom polčase sa Skaličania predbiehali v zahadzovaní šancí, čo sa im po zmene strán stalo osudným. V 47. min. dostal Adamus hostí do vedenia
2:3, domáci museli potom staviť na vabank, no namiesto vyrovnania prišli inkasované góly do otvorenej obrany. Tepličania napokon mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. R Droppa, 220, ŽK: Ondrušek – Mintál, Šmido, Kysela, Valašek.
SKALITÉ: S. Tatarka – Voška, M. Serafín (60. M. Časnocha), Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký, R. Časnocha (75. Ramšák), Chovaniak, Gavlas, Ľ. Mikula.TEPLIČKA: Majerčík – Hruška, Králik, Šmida, Lisko, B. Adamus (66. Poliak), Vydra, Mintál, Kysela (77. Krupin), Valášek, Bielik.
Makov – Raková 4:0 (1:0), 44. Myhailov, 58. Mlakyta, 79. Banetka, 86. Barčák. Prvýkrát bol Makov favoritom a tejto úlohy sa zhostil na výbornú. Prvý polčas bol vyrovnaný, bez výraznejších šancí a dej zápasu sa odohrával medzi 16-tkami. V 43. min. po priamom kope Badžgoňa hlavičkoval Golis do rúk Tomana, ale vzápätí kvalitný center Baláža hlavou poslal Myhailov do siete - 1:0. Aj v druhom dejstve pekná divácka kulisa videla zápas kvalitnej úrovne. V 58. min. Mlákyta fantastický z priameho kopu zvýšil, ale po hodine hry nastal nepochopiteľný skrat u domáceho Bogáňa, keď lopta bola na opačnej strane ihriska a on bez lopty udrel hráča hostí… Raková kopala penaltu, Bogáň šiel predčasne pod sprchy, Poliak však úspešný nebol. Od tohoto momentu začali hrať Makovčania exhibíciu, predviedli niekoľko ukážkových akcii na dotyk a prídel v sieti Rakovej mohol byť aj väčší. V 79. min. Banetka hlavou zvyšoval na 3:0 a v 85. min. Barčák s prehľadom uzatvoril skóre. R Moják, 400, ŽK: Mlákyta – Olšiak, Repák, Golis, ČK: Bogáň.
MAKOV: Toman – Sojčák, Pavelka, Banetka, Bogáň – Baláž (65. Maďari, Mlakyta, Kubošný, Barčák – Myhailov, Planeta. RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Poliak, Golis, Majerík, Šúpolík (53. Kováčik), Šperka, Repák (61. Brošš), Olšiak, J. Badžgoň, Čačurák.
Stará Bystrica – Rajec 2:1 (0:1), 32. Hájek. Domáci začali mierným tlakom, niekoľko šanci však ostalo iba na kopačkách. Rajec vyrovnal hru, ale Strhár z 5 m netrtafil. Domáci mali aj potom dobré a veľmi nebezpečné útoky, skóre však otvoril hosťujúci Hájek a prvý polčas tým pádom patril Rajčanom. Po prestávke sa začal tlak Starobystričanov stupňovať a po zaváhaní obrany hostí sa im podarilo vyrovnať. Domáci tlačili aj naďalej a ich snaha napokon priniesla vytúžený víťazný gól. Do konca zápasu sa potom už nezmenilo nič. R Jacko, 200, ŽK: Pekara, Kalina.
STARÁ BYSTRICA: Čmiko – Králik, P. Dubovický, M. Griga, L. Kolembus, Praženica, Prišč, Štrba, M. Šumský, Ľ. Faktor, V. Matejčík. RAJEC: Kmeť – Bujný, M. Pekaraj, Hájek, Vojtek, Veselý, Kalina, J. Pekara, Strhár, Krajčovie, Petráš.
Kysucké Nové Mesto B – Varín 2:1 (0:0),
67. (11 m) a 86. Holáň – 85. Trnovec (11 m). Domáci pokračujú v dobrom ťažení, už tretí zápas doma zvládli a bodovali naplno. Aj keď začiatok neveštil nič dobrého, pretože do 15. min. mali hostia tri vyložené šance, ktoré výborne zneškodnil brankár Brišš. Domáci potom prevzali iniciatívu a v 35. min. mohol skórovať S. Lisko. V druhom polčase začali Kysučania náporom, z čoho v 65. min. vyústila 11-tka na S. Lisku, no Káčerík ju zahodil. Vzápätí ale po dobrej Liskovej strele dorazil Holáň, ktorý otvoril skóre. V 85. min. kopali 11-tku, prísne nariadenú, aj hostia a vyrovnali na 1:1. V 86. min. po faule na Káčeríka zahrávali domáci trestný kop a po peknom centre hlavou stanovil výsledok výborne hrajúci Holáň. R Jakubiak, 200, ŽK: Turský, M. Tichák, Zimen, I. TicháK, Nemček.
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Brišš – Rajtek, Vlček, Židek, Horváth Mar. Lisko, Holáň, Kohút, Toka, S. Lisko, Kačerík. VARÍN: Fogada – Nemček, Repkovský, Prekop, Brežný, Turský (60. Zimen), Gazdík, M. Tichák, Lopušan, Trnovec, I. Tichák.

1. Makov 8 6 0 2 19:10 18
2. Varín 8 5 1 2 17:8 16
3. S. Bystrica 8 5 1 2 19:11 16
4. Oščadnica 8 5 1 2 12:5 16
5. Teplička 8 5 0 3 17:11 15
6. Skalité 8 3 1 4 22:15 10
7. Rosina 8 2 4 2 8:6 10