Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Hore sú Makov a Oščadnica

V. LIGA sk. A Rajec – K. N. Mesto B 2:5 (2:2), 5. a 45. Paulíny – 25. a 40. Holáň, 65. a 80. Toka, 90. Kačerík (11m). Domáci kolektív začal od začiatku vlažným tempom. V 5. min. sa po centri dostal k lopte Paulíny a hlavičkou poslal domácich do vedenia.

V. LIGA sk. A
Rajec – K. N. Mesto B 2:5 (2:2), 5. a 45. Paulíny – 25. a 40. Holáň, 65. a 80. Toka, 90. Kačerík (11m).
Domáci kolektív začal od začiatku vlažným tempom. V 5. min. sa po centri dostal k lopte Paulíny a hlavičkou poslal domácich do vedenia. Hra sa prelievala zo strany na stranu. V 25. min. hrubú chybu domácich obrancov potrestal Holáň a vyrovnal. O 20. min. neskôr už bolo 1:2 z pohľadu domácich priaznivcov. Ďalšiu hrúbku hostia zužitkovali vo vedúci gól, ktorý vsietil svojím druhým presným zásahom v zápase Holáň. Rajčania pritlačili a snažili sa vyrovnať. O 5. min. sa im to podarilo. Paulíny strelou spoza šestnástky upravil skóre na remízu. V druhom polčase si Kysučania počkali do 65.min. Po peknej spolupráci si loptu vymenili Káčerík s Tokom a druhý menovaný nedal domácemu Lietavcovi žiadnu šancu. V 80. min. hostia ušli domácim na rozdiel dvoch gólov. Toka dokonale využil chybu a pridal svoj druhý gól. V samotnom závere ešte z nariadeného pokutového kopu už len prikrášlil výsledok z pohľadu hostí Kačerík. R:Kutel, 100. RAJEC: Lietavec – Jakubes, Pekara, Šupka, Bujný, Kalina, Veselý, Vojtek, Strhár, Petráš, Paulíny. K.N.M: Briš – Valiašek, Vlček, Židek, Rajtek, Lisko Mi. (45. Lisko Ma.), Kohút (80. Mindek), Toka, Holáň, Lisko S., Kačerík.
Predmier – Makov 0:0. Domáci futbalisti sa od úvodných minút snažili dostať súpera pod tlak. Za povšimnutia stojí iba prudká Chlebekova strela, ktorá však nemierila medzi žrde. Hostia z Makova prehustili stred poľa a ťažili z rýchlych protiútokov. Zo svojho úsilia si vybojovali viacero štandardných príležitostí, ale Mlakyta ich nedokázal zahrať presne. V 2. polčase sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zo strany hostí nedokázali svoje dobré príležitosti využiť Mihajlov a ani Planeta. Pomer striel na bránu bol 2:2, takže deľba bodov je zaslúžená. Rozhodoval: Sitár, 220. PREDMIER: Uríček – Brezinčan (66. Kodásek), Čička, I. Sluka, Klus, Tomaník, Kučera (62. D. Danížek), J. Danížek, Nedeljak, Šimoník, Chlebek (43. Minárik). MAKOV: Toman – Maďari,, Pavelka, Banetka, Sojčák, Kubošný, Mlakyta, Kubošný, Barčák, Baláž (77. Jantoš), Mihajlov.
Strečno – Rosina 4:1 (3:1), 4. Melo, 6. Mahút, 12. Kadáši, 90. Sokolovský – 26. Ciba. Od začiatku stretnutia Strečno v prevahe. Už v 4. min. sa domáci ujali vedenia. Po peknom úniku po pravej strane odcentroval Praták a Melo nemal problém hlavou prekonať hosťujúceho brankára Holiša. O dve min. neskôr sa Strečno dostalo do dvoj gólového úniku. Zásluhou efektného lobu Mahúta. V 12. min. si domáci rozložili hosťujúcu obranu a Kadáši krížnou strelou zvýšil na rozdiel triedy. Hráči Strečna mali zápas pevne v rukách a nepustili Rosinčanov takmer do žiadnej šance. V 26. min. prišlo menšie zaváhanie domácej obrany. Ondák napálil krížnu strelu, ktorú s námahou Oberta vyrazil len k Cibovi a ten nemal problém doraziť loptu do siete. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a domáci pokračovali v dobrom výkone. V 46. min. sa dostal do úniku Mahút, ale jeho úmysel vystihol Holiš. V 83. min. sa dostal k slovu hosťujúci Lisík a sám zoči voči Domácemu brankárovi neuspel. V 90. min. prišla bodka k stretnutiu. Po nedorozumení Rosinskej obrany poistil hladké víťazstvo Sokolovský. R: Chudý, 250. STREČNO: Oberta – Fraško, Kadáši, Žigmund, Bičan, Trhančík, Sokolovský Pe.(85. Muráň), Melo (76. Gašper), Sokolovský Ro., Praták, Mahút (68. Židek). ROSINA: Holiš – Timkanič, Jacko (67. Petuštin), Lisík, Turský, Smieško, Hodas, Varinčiak (75. Múčka), Ondák, Ciba (51. Kudla), Rác.
Teplička – Belá 2:0 (0:0), 60. Králik (11m), 68. Kysela. V susedskom derby sa hral obojstranne vlažný futbal bez väčších príležitostí na jednej či druhej strane čoho výsledkom bol bezgólový 1. polčas. V 2. polčase pridali domáci futbalisti na obrátkach, čo sa odzrkadlilo na vývoji hry. V 60. po nedovolenom zákroku v šestnástke mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý Králik premenil. O osem minút neskôr po chybe brankára Franeka pridal druhý gól domácich Kysela. Hráči Belej po druhom inkasovanom góle vrhli všetky sily do útoku, ale nemali ani kúsok futbalového šťastia a tak prehrali 2:0. Rozhodoval: Chovanec, 105. TEPLIČKA: Majerčík – Hruška, Králik, Smida, Lisko, Adamus (80. Poliak), Vydra, Mintál, Kysela (75. Krutý), Valášek Bielik (83. Slota). BELÁ: Franek (70. Mariáš) – Martin Sedúch, Kaňa (46. Šmehyľ), Ševčík, Boháč, Laščiak, Hazda, Ľ. Sedúch, Marián Sedúch, Vrábel, Ťažký, Kurcin (63. Peťko.).
Varín – Skalité 1:1 (0:1), 47. Repkovský - 20. Chovaňák. Od začiatku do 20. min. si hostia vytvorili štyri gólové šance. Do tej doby boli jasne lepším mužstvom a v 20. min. sa po Chovaňákovej strele dostali do vedenia. Od 32. min. nastalo pre hostí ťažké obdobie, lebo vylúčený Chovaňák oslabil mužstvo. Varínčania potom začali tlačiť a v druhom polčase po chybe v obrane hostí aj vyrovnali. Opätovaná akcia Serafín - Ondrušek už nepriniesla nič, opečiatkovaná ostala tyč. Vyrovnaná hra sa odzrkadlila na remízovom výsledku. R Čunderlík, 150, ŽK: Zimen – Baroniak, Sojka, Ondrušek, Serafín. ČK: Chovaňák.VARÍN: Sobola – M. Repkovský (54. Dlhopolček), M. Zimen (64. Zurský), Gazdík, Prekop, R. Zimen, Trnovec, M. Tichák, Lopušan, Brežný, I. Tichák. SKALITÉ: S. Tatarka – Voška, R. Mikula, Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký (R. Časnocha), Serafín (86. Ramšák), Chovaniak, Gavlas, Ľ. Mikula.
Raková – Stará Bystrica 2:1 (1:1),
44. Čačurák, 81. Badžgoň - 28. Dubovický. Kysucké derby sa začalo opatrne, súperi sa zo začiatku iba oťukávali. V 28. min. však prišiel útok hostí, keď Šimášek prudko vystrelil a vyrazenú loptu Dubovický dorazil do prázdnej brány. Domáci však do polčasu vyrovnali Čačurákom na 1:1. V druhom polčase mali Rakovčania väčšiu futbalovú chuť po víťazstve, bojovnosťou a umnou hrou predčili súpera a hostia často len vykopávali z prázdnej brány. Zápas ovplyvnilo aj množstvo faulov a žltých kariet. Hra bola prerušovaná a často kúskovaná. Rozhodnutie priniesla až šťastná 81. min., keď Badžgoň zvýšil na 2:1. R Dobroň, 200, ŽK: Matejčík, Štrba, Šimášek, Šumský, Dubovický. ČK: Šumský. RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Poliak, Golis, Majerík, Badžgoň, Šúpolík (49. Mravec), Repák (79. Šperka), Olšiak, M. Badžgoň, Čačurák. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – Šimášek, P. Dubovický, M. Griga, Matejčík (46. Griga), Praženica (27. Králik), Prišč (87. Šumský), Štrba, M. Šumský, Ľ. Faktor, V. Matejčík.
Trnové – Oščadnica 0:2 (0:1), 25. Kolembus, 90. V. Kučák. V tabuľke jasne silnejší súper pricestoval do Trnového s cieľom získať plný počet bodov, na začiatku ale hostia nevyužili šance. V 25. min. sa však gólom Kolembusa dostali do vedenia a ich herná prevaha na ihrisku sa zdvojnásobila. Po obrátke si domáci na niekoľko minút vytvorili tlak, pritvrdili, z čoho pramenili aj žlté karty. Oščadničania svoju prevahu zúročili až tesne pred koncom zápasu, keď v 90. min. gólom Kučáka uzavreli stretnutie. R Kuska, 100, ŽK: Vrabec, Hleša, J. Filo, M. Filo, Machyna – Kolembus. TRNOVÉ: Turčan – Tlacháč, Šindelář, Pirošík (43. Vrabec), J. Filo, Vrabec, Holeša (56. Martinec), Tavač (80. Hudec), Kuba, M. Filo, Machyna. OŠČADNICA: Žák – Kopera (76. Podbleský), Maják, Minár, Brisuda, Kolembus, Macašek, Krela, J. Kučák, Lušňák (83. Stehel), V. Kučák.
1. Oščadnica 9 6 1 2 14:5 19
2. Makov 9 6 1 2 19:10 19
3. Teplička 9 6 0 3 19:11 18
4. Varín 9 5 2 2 18:9 17
5. S. Bystrica 9 5 1 3 20:13 16
6. Strečno 9 4 0 5 19:21 12
7. Kys.NM B 9 4 0 5 12:21 12
8. Skalité 9 3 2 4 23:16 11