Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Hore sú Makov a Oščadnica

V. LIGA sk. A Rajec – K. N. Mesto B 2:5 (2:2), 5. a 45. Paulíny – 25. a 40. Holáň, 65. a 80. Toka, 90. Kačerík (11m). Domáci kolektív začal od začiatku vlažným tempom. V 5. min. sa po centri dostal k lopte Paulíny a hlavičkou poslal domácich do vedenia.

V. LIGA sk. A
Rajec – K. N. Mesto B 2:5 (2:2), 5. a 45. Paulíny – 25. a 40. Holáň, 65. a 80. Toka, 90. Kačerík (11m).
Domáci kolektív začal od začiatku vlažným tempom. V 5. min. sa po centri dostal k lopte Paulíny a hlavičkou poslal domácich do vedenia. Hra sa prelievala zo strany na stranu. V 25. min. hrubú chybu domácich obrancov potrestal Holáň a vyrovnal. O 20. min. neskôr už bolo 1:2 z pohľadu domácich priaznivcov. Ďalšiu hrúbku hostia zužitkovali vo vedúci gól, ktorý vsietil svojím druhým presným zásahom v zápase Holáň. Rajčania pritlačili a snažili sa vyrovnať. O 5. min. sa im to podarilo. Paulíny strelou spoza šestnástky upravil skóre na remízu. V druhom polčase si Kysučania počkali do 65.min. Po peknej spolupráci si loptu vymenili Káčerík s Tokom a druhý menovaný nedal domácemu Lietavcovi žiadnu šancu. V 80. min. hostia ušli domácim na rozdiel dvoch gólov. Toka dokonale využil chybu a pridal svoj druhý gól. V samotnom závere ešte z nariadeného pokutového kopu už len prikrášlil výsledok z pohľadu hostí Kačerík. R:Kutel, 100. RAJEC: Lietavec – Jakubes, Pekara, Šupka, Bujný, Kalina, Veselý, Vojtek, Strhár, Petráš, Paulíny. K.N.M: Briš – Valiašek, Vlček, Židek, Rajtek, Lisko Mi. (45. Lisko Ma.), Kohút (80. Mindek), Toka, Holáň, Lisko S., Kačerík.
Predmier – Makov 0:0. Domáci futbalisti sa od úvodných minút snažili dostať súpera pod tlak. Za povšimnutia stojí iba prudká Chlebekova strela, ktorá však nemierila medzi žrde. Hostia z Makova prehustili stred poľa a ťažili z rýchlych protiútokov. Zo svojho úsilia si vybojovali viacero štandardných príležitostí, ale Mlakyta ich nedokázal zahrať presne. V 2. polčase sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Zo strany hostí nedokázali svoje dobré príležitosti využiť Mihajlov a ani Planeta. Pomer striel na bránu bol 2:2, takže deľba bodov je zaslúžená. Rozhodoval: Sitár, 220. PREDMIER: Uríček – Brezinčan (66. Kodásek), Čička, I. Sluka, Klus, Tomaník, Kučera (62. D. Danížek), J. Danížek, Nedeljak, Šimoník, Chlebek (43. Minárik). MAKOV: Toman – Maďari,, Pavelka, Banetka, Sojčák, Kubošný, Mlakyta, Kubošný, Barčák, Baláž (77. Jantoš), Mihajlov.
Strečno – Rosina 4:1 (3:1), 4. Melo, 6. Mahút, 12. Kadáši, 90. Sokolovský – 26. Ciba. Od začiatku stretnutia Strečno v prevahe. Už v 4. min. sa domáci ujali vedenia. Po peknom úniku po pravej strane odcentroval Praták a Melo nemal problém hlavou prekonať hosťujúceho brankára Holiša. O dve min. neskôr sa Strečno dostalo do dvoj gólového úniku. Zásluhou efektného lobu Mahúta. V 12. min. si domáci rozložili hosťujúcu obranu a Kadáši krížnou strelou zvýšil na rozdiel triedy. Hráči Strečna mali zápas pevne v rukách a nepustili Rosinčanov takmer do žiadnej šance. V 26. min. prišlo menšie zaváhanie domácej obrany. Ondák napálil krížnu strelu, ktorú s námahou Oberta vyrazil len k Cibovi a ten nemal problém doraziť loptu do siete. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a domáci pokračovali v dobrom výkone. V 46. min. sa dostal do úniku Mahút, ale jeho úmysel vystihol Holiš. V 83. min. sa dostal k slovu hosťujúci Lisík a sám zoči voči Domácemu brankárovi neuspel. V 90. min. prišla bodka k stretnutiu. Po nedorozumení Rosinskej obrany poistil hladké víťazstvo Sokolovský. R: Chudý, 250. STREČNO: Oberta – Fraško, Kadáši, Žigmund, Bičan, Trhančík, Sokolovský Pe.(85. Muráň), Melo (76. Gašper), Sokolovský Ro., Praták, Mahút (68. Židek). ROSINA: Holiš – Timkanič, Jacko (67. Petuštin), Lisík, Turský, Smieško, Hodas, Varinčiak (75. Múčka), Ondák, Ciba (51. Kudla), Rác.
Teplička – Belá 2:0 (0:0), 60. Králik (11m), 68. Kysela. V susedskom derby sa hral obojstranne vlažný futbal bez väčších príležitostí na jednej či druhej strane čoho výsledkom bol bezgólový 1. polčas. V 2. polčase pridali domáci futbalisti na obrátkach, čo sa odzrkadlilo na vývoji hry. V 60. po nedovolenom zákroku v šestnástke mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý Králik premenil. O osem minút neskôr po chybe brankára Franeka pridal druhý gól domácich Kysela. Hráči Belej po druhom inkasovanom góle vrhli všetky sily do útoku, ale nemali ani kúsok futbalového šťastia a tak prehrali 2:0. Rozhodoval: Chovanec, 105. TEPLIČKA: Majerčík – Hruška, Králik, Smida, Lisko, Adamus (80. Poliak), Vydra, Mintál, Kysela (75. Krutý), Valášek Bielik (83. Slota). BELÁ: Franek (70. Mariáš) – Martin Sedúch, Kaňa (46. Šmehyľ), Ševčík, Boháč, Laščiak, Hazda, Ľ. Sedúch, Marián Sedúch, Vrábel, Ťažký, Kurcin (63. Peťko.).
Varín – Skalité 1:1 (0:1), 47. Repkovský - 20. Chovaňák. Od začiatku do 20. min. si hostia vytvorili štyri gólové šance. Do tej doby boli jasne lepším mužstvom a v 20. min. sa po Chovaňákovej strele dostali do vedenia. Od 32. min. nastalo pre hostí ťažké obdobie, lebo vylúčený Chovaňák oslabil mužstvo. Varínčania potom začali tlačiť a v druhom polčase po chybe v obrane hostí aj vyrovnali. Opätovaná akcia Serafín - Ondrušek už nepriniesla nič, opečiatkovaná ostala tyč. Vyrovnaná hra sa odzrkadlila na remízovom výsledku. R Čunderlík, 150, ŽK: Zimen – Baroniak, Sojka, Ondrušek, Serafín. ČK: Chovaňák.VARÍN: Sobola – M. Repkovský (54. Dlhopolček), M. Zimen (64. Zurský), Gazdík, Prekop, R. Zimen, Trnovec, M. Tichák, Lopušan, Brežný, I. Tichák. SKALITÉ: S. Tatarka – Voška, R. Mikula, Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký (R. Časnocha), Serafín (86. Ramšák), Chovaniak, Gavlas, Ľ. Mikula.
Raková – Stará Bystrica 2:1 (1:1),
44. Čačurák, 81. Badžgoň - 28. Dubovický. Kysucké derby sa začalo opatrne, súperi sa zo začiatku iba oťukávali. V 28. min. však prišiel útok hostí, keď Šimášek prudko vystrelil a vyrazenú loptu Dubovický dorazil do prázdnej brány. Domáci však do polčasu vyrovnali Čačurákom na 1:1. V druhom polčase mali Rakovčania väčšiu futbalovú chuť po víťazstve, bojovnosťou a umnou hrou predčili súpera a hostia často len vykopávali z prázdnej brány. Zápas ovplyvnilo aj množstvo faulov a žltých kariet. Hra bola prerušovaná a často kúskovaná. Rozhodnutie priniesla až šťastná 81. min., keď Badžgoň zvýšil na 2:1. R Dobroň, 200, ŽK: Matejčík, Štrba, Šimášek, Šumský, Dubovický. ČK: Šumský. RAKOVÁ: Kajánek – Š. Jarábek, Poliak, Golis, Majerík, Badžgoň, Šúpolík (49. Mravec), Repák (79. Šperka), Olšiak, M. Badžgoň, Čačurák. STARÁ BYSTRICA: Čmiko – Šimášek, P. Dubovický, M. Griga, Matejčík (46. Griga), Praženica (27. Králik), Prišč (87. Šumský), Štrba, M. Šumský, Ľ. Faktor, V. Matejčík.
Trnové – Oščadnica 0:2 (0:1), 25. Kolembus, 90. V. Kučák. V tabuľke jasne silnejší súper pricestoval do Trnového s cieľom získať plný počet bodov, na začiatku ale hostia nevyužili šance. V 25. min. sa však gólom Kolembusa dostali do vedenia a ich herná prevaha na ihrisku sa zdvojnásobila. Po obrátke si domáci na niekoľko minút vytvorili tlak, pritvrdili, z čoho pramenili aj žlté karty. Oščadničania svoju prevahu zúročili až tesne pred koncom zápasu, keď v 90. min. gólom Kučáka uzavreli stretnutie. R Kuska, 100, ŽK: Vrabec, Hleša, J. Filo, M. Filo, Machyna – Kolembus. TRNOVÉ: Turčan – Tlacháč, Šindelář, Pirošík (43. Vrabec), J. Filo, Vrabec, Holeša (56. Martinec), Tavač (80. Hudec), Kuba, M. Filo, Machyna. OŠČADNICA: Žák – Kopera (76. Podbleský), Maják, Minár, Brisuda, Kolembus, Macašek, Krela, J. Kučák, Lušňák (83. Stehel), V. Kučák.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 152

Koronavírus Žilinský kraj: Odberový tím otestovali už včera (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.