Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Rudinská si vychutnala Trebostovo

IV. LIGA Tvrdošín – Dolný Hričov 2:2 (0:1), 46. Petrek (11m), 85. Medvecký – 27. Ďuratný, 60. J. Capanda. Domáci začali zápas náporom. Hosťom vyšiel v 27. min. protiútok a Ďuratný dostal hostí do vedenia. V 2. polčase sa podarilo domácim vyrovnať hneď v

IV. LIGA
Tvrdošín – Dolný Hričov 2:2 (0:1), 46. Petrek (11m), 85. Medvecký – 27. Ďuratný, 60. J. Capanda. Domáci začali zápas náporom. Hosťom vyšiel v 27. min. protiútok a Ďuratný dostal hostí do vedenia. V 2. polčase sa podarilo domácim vyrovnať hneď v úvode z pokutového kopu. Futbalisti Tvrdošína aj naďalej dobýjali hosťujúcu bránu, ale obrana hostí na čele s Rakučákom odolávala. V 60. min. sa po skrumáži pred bránou domácich najlepšie zorientoval Ján Capanda a dostal hostí po 2. krát v zápase do vedenia. V 62. min. boli vylúčení domáci Novák a hosťujúci Rakučák za nešportové správania. Tvrdošínčania aj naďalej tlačili, ale brankára Kurotu nemohli prestreliť. Domáci futbalisti sa predsa len dočkali zásluhou Medveckého päť minút pred koncom stretnutia. Rozhodoval: M. Gonda, 200. DOLNÝ HRIČOV: Kurota – Ďuratný, Rakučák, Bandúr, Randík Midula (90. Sobola), širo, R. Capanda, Červenec, Paták, J. Capanda (82. Kahát).
Námestovo – Lietavská Lúčka 1:3
(1:1), 3. Vrábel – 1. a 60. Mikunda, 72. Poláček. Hostia sa ujali vedenia hneď v úvode stretnutia, keď Mikunda po krásnej strele z rohu šestnástky otvoril skóre zápasu. Domácim sa podarilo vzápätí kontrovať, keď po chybe celej obrany vyrovnal do prázdnej brány Vrábel. Obrana kopila chybu za chybou, ale hostia to nedokázali využiť. Najskôr Poláček po spätnej prihrávke Šupinu nedokázal doklepnúť loptu do siete a Kudla po rohovom kope v malom vápne dosiahol na loptu. 2. polčas začal tlakom domácich, ale z gólu sa tešili hostia zásluhou presnej strely Mikundu. V 72. min. po krížnom pase Kaštana na Poláčeka druhý menovaný pohodlne rozhodol o víťazstve Lietavskej Lúčky. Rozhodoval: Locsos, 150. L. LÚČKA: Tavač – Dančík, Benko, Košša, Štaffen, Mikunda, Poláček (72. Hulín), Kaštan, Kodaj (60. Čupka), Šupina (83. Belan), Kudla.
Bánová – Nižná 1:2 (1:1), 7. Kubovich – 36. Šiška, 83. Kuboš.
Domáci sa ujali vedenia, keď z ľavej strany odcentroval Ďuratný a po chybe v hosťujúcej obrany sa najlepšie zorientoval Kubovich. Bánovčania mali v ďalších minútach miernu prevahu. Vypracovali si dve dobré gólové šance. Najprv Ďuratný po peknej akcií trafil zo šestnástky do bočnej siete a po ňom sa Daniel Pecko prezentoval peknou strelou do pravej žrde. Postupne sa hra začala viac vyrovnávať a hostia hneď z prvej šance skórovali. V 36. min. Šiška umiestnenou strelou vyrovnal. Do konca 1. polčasu sa už nič vážneho neudialo. V druhom polčase začali lepšie hostia. V 53.min. Kuboš hlavičkou len tesne minul Adamčíkovú bránu. O päť min. neskôr domáci Ďurica mal na kopačke vedúci gól, ale nastrelil len do brvna. V 83.min. prišiel pre domácich nečakaný úder v podobe vedúceho gólu hostí. V skrumáži tiel v šestnástke bol najrýchlejší Kuboš a dal víťazný gól Nižnej. R:Repiský, 160. BÁNOVÁ: Adamčík – Čomorek, Kubovich, Do. Pecko, Gruhling, Bohyník, Da. Pecko, Ďurica, Frátrik, Sluka, Ďuratný.
Trebostovo – Rudinská 0:3 (0:1), 40. Súkeník (11m), 49. Seduch, 80. Závodník. Celý polčas sa hralo prevažne v strede poľa, šance Seducha, resp. Lukašika brankári kontrolovali. Najväčšiu šancu mal Šajnoha, ktorý center Ryboňa hlavičkoval len do tyče. Po faule na Šajnohu sa ale kopala penalta, ktorú premenil Súkeník. V druhom polčase hneď v úvode opäť Súkeník potiahol po pravej strane a Seduch upravil na 0:2. V 80. min. Seduch po individuálnej akcii našiel nikým nekrytého Závodníka, ktorý výhru hostí spečatil tretím gólom. R Kuzma, 300, ŽK: Bizík, Margus – Kotrč, Zuziak, Súkeník, Ryboň, Gašinec. RUDINSKÁ: R. Malík – Kravec, P. Malík, Jančiga, Kotrč (65. Marčan)– Záhrádník (73.Gašinec), Seduch, Zuziak, Ryboň - Šajnoha, Súkeník (68. Závodník).
Krásno nad Kysucou – Stráňavy 1:0
(0:0), 90. Chlebek. Domáci po predchádzajúcich neúspechoch nastúpili konečne v kompletnej zostave. Avšak priebeh prvého polčasu tomu nenasvedčoval. Krasňania hrali veľmi ustráchane a nepomohlo im ani vylúčenie hosťujúceho Belku v 29. min., keď po dvoch žltých kartách musel opustiť hraciu plochu. V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, ale šance Kasaja a Chlebeka zneškodnil dobre chytajúci Tatranský. Už sa zdalo, že body sa budú deliť, no v 90. min. prišla po centri z ľavej strany pre radosť všetkých fanúšikov a mužstva trojbodová prihrávka na Chlebeka, ktorý nezaváhal. R Vrtich, 200, ŽK: Kopásek, Ďurana – Belko, Podhradský. ČK: Belko. KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek – Špita, Chlebek, Švábik, Šadlák, Kubica, Gábor, Labák (83. Timek), Zjavka (77. Novotný), Kasaj, Kopásek (90. Ďurana). STRÁŇAVY: Tatranský – Setera (68. Kelo), Podhradský, Mahút, Vacek, Bukovčan, Belko, Čuraj, Turanec, Labuda (46. Syrovátka), Cetera.
Dohrávka 8. kola: Martin – Bánová 0:0.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Turčianska Štiavnička – Valča 1:0 (1:0). Macko. Lisková – Martin 2:2 (2:1). Švárny 2 – Stano 2. 1. Rudinská 9 6 2 1 23:9 20
2. T. Štiavnička 9 6 1 2 25:10 19
3. Valča 9 6 1 2 18:8 19
4. Bánová 9 5 1 3 22:13 16
5. Nižná 9 5 1 3 16:8 16
6. Tvrdošín 9 5 1 3 11:9 16
7. L. Lúčka 9 4 2 3 10:10 14
8. Stráňavy 9 3 3 3 9:7 12
9. Trebostovo 9 4 0 5 14:23 12