Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Bytčania zdolali Žilinu, v kysuckom derby si Lieskovania poradil s adanmi

III. LIGA BYTA – ŽILINA B 2:0 (0:0) Góly: 67. Beneš, 85. Šelmek. Bytianskym futbalistom zápas po hernej stránke vemi nevyšiel a víazstvo doslova vydreli. Zaali lepšie a už v druhej minúte vyrazil Šelmekovu hlaviku na roh Kuciak. Z úvodného tlaku vyaž

III. LIGA
BYTA – ŽILINA B 2:0 (0:0)
Góly: 67. Beneš, 85. Šelmek.
Bytianskym futbalistom zápas po hernej stránke vemi nevyšiel a víazstvo doslova vydreli. Zaali lepšie a už v druhej minúte vyrazil Šelmekovu hlaviku na roh Kuciak. Z úvodného tlaku vyažili len sériu rohových kopov. Hostia hru postupne vyrovnali, ani oni si nevytvorili výraznejšiu gólovú šancu. Hra oboch mužstiev bola nepresná, takže diváci vea pekného futbalu nevideli a polas sa dohral bez vyloženej gólovej šance. Druhý polas domáci zabojovali a vytvorili si výraznú územnú prevahu. Do šancí sa dostávali len vemi ažko. Chýbala im najmä väšia presnos finálnej prihrávky. V 60. a v 62. min. ešte hostí podržal brankár, ke kryl dve gólové strely Bezáka. V 67. min. bol však krátky na presnú hlaviku Beneša. Pä minút pred koncom stanovil konený výsledok po samostatnej akcii prízemnou strelou Šelmek. ŽK: Raždík, Zátek, ikota - Móres, Šimek. Rozhodoval Sýkora, 300 divákov.
BYTA: Klec - Raždík, Zátek, urdík, Klimík, Bezák, ikota, Šelmek, Chrenko, Beneš, Gajdošík (35. Trnovec).
ŽILINA B: Kuciak - Klapík, Móres (84. Vilinský), Hajík, Tabak, Pecko, Trhaník, R. Janiš, I. Janiš (87. Miiak), Repá, Šimek.
Dušan Beníek

KYSUCKÝ LIESKOVEC - ADCA 1:0 (0:0)
Gól: 66. Vojvoda.
Hostia výkonom sklamali. Za celý zápas si vytvorili len jednu šancu a väšinou sa hralo na polovici adce. Domáci si v prvej polhodinke vytvorili tri gólové šance, ktoré Sedliaek, Baláž a ani Matúš nevyužili. adania až po polhodine hry ohrozili domácu bránku Gavlákom, hlavika smerovala len do brankára Juríka. Aj v alších minútach mali domáci prevahu, ale Sýkora nemieril presne a v 41. min. sa Matúš prekukoval obranou adce. Hostia v poslednej chvíli odvrátili za brankovú iaru. Hne po prestávke sa Sedliaek ocitol sám pred Vancelom, jeho strela bola slabá. V 51. min. Baláž po rýchlej akcii trafil len brvno Vancelovej brány. V 66. min. domáci kopali trestný kop tesne za hranicou šestnástky. Vojvoda strelou po zemi strelil jediný gól zápasu. Ani alšie šance domáci nevyužili a tak zápas skonil chudobným víazstvom. ŽK: Blahuta, Sýkora, Tekely - Šutý, Gábriš. K: Gábriš. Rozhodoval Špila, 550 divákov.
K. LIESKOVEC: Jurík - Blahuta, Hornák, Matúš, Daník, Vojvoda, Mihalda (86. Trnovec), Sedliaek, Gállik, Sýkora, Baláž (65. Tekely). Tréner: J. Fábry.
ADCA: Vancel - Pavlík, Gonár (78. Kolembus), Gábriš, Šulgan, Kavuliak, Jaroš (52. Krištofík), Kanalik, Gavlák, Šutý, Škorik (76. asnocha). Tréner: P. Strapá.Milan imbora

RAKYTOVCE - K. N. MESTO 1:0 (0:0)
Gól: 85. Jobko.
V prvom polase sa hra pohybovala medzi šestnástkami. isté gólové príležitosti si mužstvá nevypracovali a zdalo sa, že ktoré mužstvo strelí gól, vyhrá. Domáci sa mohli teši z gólu, ke po priuknutí hlavou Huríka sa Jobko v rozhodujúcej chvíli pošmykol sám pred bránou. V druhom polase si domáci v 50. min vypracovali istú šancu, no osamotený Jobko trafil len Kuciaka. V 52. min. Hurík obišiel aj brankára, ale pred bránou zabránil gólu hrá hostí. V 58. min po centri Turana zrazil Jobkovu gólovú strelu obranca hostí. Domáce mužstvo až do 85. min nemohlo prelomi obranu hostí, až ke Štelcl vyviezol loptu, prihral Fojtíkovi a po jeho prízemnom centri Jobko po zemi skóroval. V 91. min. mohli domáci hostí dorazi, ale Štelcl trafil tesne veda Kuciakovej avej žrde, a tak domáci tesne vydreté víazstvo už nepustili z rúk. ŽK: Špirka, Hric, Turan - Molnár. Rozhodoval Kubaka, 170 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Vlek, Gapa, Paulus, epela, Vlek, Púala, Holá (88. Toka), Molnár, Genúr, Chovanec. Tréner: J. Staškovan.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Dolný Kubín - Podbrezová B 2:0 (0:0), 48. Baa, 71. Callo. L. Mikuláš - Revúca 4:0 (2:0), 7. Kašpar, 31. Laco, 61. Bezák, 64. Juriga. Ružomberok B - Dukla B. Bystrica B 0:2 (0:0), 47. Rusnák, 77. Chrenovský. Turianske Teplice - Zvolen 1:0 (1:0), Letrik. Žiar nad Hronom - Luenec 0:0.

1. T. Teplice 10 8 0 2 18:7 24
2. Dukla B 11 6 4 1 19:6 22
3. Zvolen 11 7 1 3 19:7 22
4. Luenec 11 5 5 1 19:6 20
5. Rakytovce 10 6 1 3 22:12 19
6. D. Kubín 11 5 2 4 23:16 17
7. Ružomberok B 11 5 2 4 16:12 17
8. Žiar n/H 11 4 4 3 17:15 16