Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Oščadnica i Makov svorne remizovali

V. LIGA Rajec - Skalité 4:1 (2:0), 26. a 62. Petráš, 2. Paulíny, 79. Kalina - 93. Gavlas. Domáci boli od úvodu pánmi na ihrisku. 1. gól strelili už v 2. min., keď po prihrávke Veselého pred bránku Paulíny otvoril skóre. V 26. min. zaváhanie obrany hostí

V. LIGA
Rajec - Skalité 4:1 (2:0), 26. a 62. Petráš, 2. Paulíny, 79. Kalina - 93. Gavlas. Domáci boli od úvodu pánmi na ihrisku. 1. gól strelili už v 2. min., keď po prihrávke Veselého pred bránku Paulíny otvoril skóre. V 26. min. zaváhanie obrany hostí trestal Petráš na 2:0. Do konca 1. polčasu sa neudialo už nič zaujímavé. V druhom polčase aj naďalej dominovali domáci futbalisti. V 62. min. po hrúbke obrany Petráš zvýšil na 3:0. Domáci futbalisti aj naďalej hrali aktívne a snažili sa pridať ešte nejaký gól. V 79. min. sa po peknej akcii presadil Kalina a zvýšil už na 4:0. V 93. min. sa dočkali aj hostia zo Skalitého zásluhou Gavlasa a upravil tak gólový účet stretnutia. R Jakubjak, 100. RAJEC: Kmeť - Vojtek, Ďurajka, Šupka, Marián Pekara, J. Pekara (83. Bujný), Kalina, Paulíny, Jakubes, Petráš (71. Strhár), Veselý (81. Krajčoviech). SKALITÉ: Tatarka - Voška, Ramšák (85. Gavlas), Sojka, Baroniak, Ondrušek, Čanecký, Serafín, R. Mikula, Časnocha (83. Bury), L. Mikula.
Predmier - Kysucké Nové Mesto B 2:0 (0:0). 66. Kučera, 74. Brezničan. Prvý polčas bol vyrovnaný hralo sa v strede poľa bez väčších príležitostí. Za povšimnutie stojí iba Čičková príležitosť z 35. min. V druhom polčase nastúpili domáci s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 66. min. vypracoval Sluka prvý gól, keď sa po jeho centri hlavou presadil Kučera. O osem minút, po peknej akcii Danížka so Slukom, Brezničan zvyšoval na 2:0. Domácich futbalistov podržal spoľahlivo chytajúci Uríček. R Tutura, 120. PREDMIER: Uríček - D. Danížek (62. Kučera), Čička, Tomaník, J. danížek, Nedeliak (46. Klus), Kopásek, Chlebek (70. Brezničan), Š. Sluka, Šimoník. KNM B: Briš - Rajtek, Horváth, Židek, Pavol Janec, Valiaček, Vlček, Lisko (62. Šarlina), Holáň (81. Mindek), Patrik Janec, Toka.
Trnové - Stará Bystrica 1:0 (0:0). 70. J. Filo. V prvom polčase hráči divákom neukázali príliš oslnivý futbal. Viac z hry mali domáci futbalisti z Trnového, no svoje príležitosti nevyužili. Hostia sa snažili hrať na brejky, ktoré stroskotávali na dobre organizovanej obrane Trnového. Druhý polčas sa odohrával v podobnom tempe ako prvý. Domáci hráči aj naďalej útočili, ale nevedeli sa presadiť. Vytúžený gól dosiahli domáci futbalisti v 70. min. po strele Jozefa Fila. Hostia po inkasovanom góle otvorili hru, snažili sa ešte vyrovnať, ale do konca stretnutia bolo už málo času a tak domáci zaslúžene zvíťazili. R M. Poliak, 150. TRNOVÉ: Turčan - Tlacháč, Šindelár, Pirošík, J. Filo, Hidec, Danížek (70. Vrabec), Tavač (84. Holeša), Kuba, M. Filo, Machyna. STARÁ BYSTRICA: Šmiko - Kolembus (73. Králik), Praženica, Šimčák, Griga, Šumský, Štrba, Prišč, Ľ. Faktor, Matejčík.
Belá - Rosina 2:2 (2:1). 36. a 38. Laštiak - 24. Ondák, 83. Kudla. Domáci začali aktívne a už v 2. min. musel brankár Holiš kryť strelu Ondáka. V 19. min. strela Vrábla len tesne minula hosťujúcu bránku. V 24. min sa hostia dostali do prvej šance, ktorú premenili na úvodný gól stretnutia. V 36. min po rohu Šebíka, Laštiak hlavou vyrovnal. O dve minúty po úniku Vrábla sa hlavou opäť presadil Laštiak. Do konca 1. polčasu si domáci vypracovali šance, ktoré ostali nepremenené. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil. Hneď v úvode mohol Laštiak zvýšiť na 3:1, ale brankár Holiš jeho strelu kryl. V 48. min. po faule na Laštiaka v pokutovom území sa domáci dožadovali pokutového kopu, ktorý rozhodca Holeš neodpískal. V 50. min. po tvrdej strele Šebíka lopta len tesne minula bránku hostí. V 55. min. najlepší hráč na ihrisku Laštiak strieľal len tesne vedľa ľavej žrde. V 62. min. Vrábel zoči voči brankárovi Holišovi neuspel. V 75. min. predviedol zázračný zákrok brankár Holiš, keď zlikvidoval gólu strelu Laštiaka. V 83. min. sa po prvýkrát dostali Rosinčania pred bránu domácich a svoju šancu využili na vyrovnávajúci gól. Domáci futbalisti by sa predvedenú hru zaslúžili zvíťaziť. R Holeša, 100. BELÁ: Franek - Šichčiak, Sedúch, Šebík, Štefánek (56. Ševčík), Boháč, Laštiak, Ondráš, Vrábel, Tažky, Kuťa. ROSINA: Holiš - Timkovič, Kais, Lisík, Turský, Kudla, Hodas, Jacko, Ondák, Ciba (80. Múčka), Rác.
Raková - Varín 2:1 (1:1), 35. Golis, 70. Kotula - 14. Tichák. Domáci si už od prvej minúty vytvorili územnú prevahu, no bez góloveho efektu. Hostia z jediného protiútoku si v 15. min. vynútili rohový kop a strelou z 18m sa ujali vedenia. Domáci vystupňovali tlak, vypracovali si viacero šancí, ktoré však nepremenili. Prišla však 35. min. domáci Golis hlavou vyrovnal. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Po obrátke začali Rakovčania herným tlakom, ktorého ovocím bola 70. min. Kotuľa s prehľadom prekonal hosťujúceho brankára. Varínčania otvorili obranu, snažili sa vyrovnasť ale domáci aj v záverečných minútach tlačili. Štyri tutové šance za sebou zahodili Čačurák Šupolík, Jozef a Martin Badžgoň. Víťazstvo pre domácich je zaslúžené. R Rohoň, 200, ŽK: Tichák, Gazdík, Repkovský. RAKOVÁ: Nekoranec - Š. Jarábek, Poliak, Golis, Majerík, J. Badžgoň, Š. Kotuľa (70. Brošš), Repák (52.Šperká), Olšiak (66. Šúpolík), M. Badžgoň, Čačurák. VARÍN: Fogada - Nemček, Repkovský, Gazdík, M. Tichák, Zimen, Trnovec, Michal, Lopušan, Brežný, T. Tichák (75. Repáň).
Teplička - Oščadnica 2:2 (0:1), 70. Krutý, 46. Adamus - 30. Kučák, 65. Brisuda. Na veľmi ťažkom teréne sa hral pomerne rýchly a dostatočne tvrdý futbal. V prvom polčase sa zápas odohrával medzi 16-tkami. Po chybe v domácej obrane sa v 30. min. ujali hostia vedenia gólom Kučáka. Po zmene strán v 46. min. Adamus vyrovnal na 1:1. Po vyrovnavajúcom góle domáci pridali na dôraze čoho výsledkom bol v 64. min. gól na 2:1 Krutínom. V 70. min. po chybe domáceho brankára vyrovnal na 2:2 Brisuda. Hostia po vyrovnavajúcom góle sa stiahli do obrany z čoho mohli domáci streliť víťazný gól. R Franček, 400, ŽK: Mintál, Adamus - Lušňák, Maják, Brisuda, Krella. TEPLIČKA: Majerčík - Hruška, P. Králik, Vydra, Smida (17. Poliak), Lisko, Bielik, Krutý, Adamus, Valášek, Mintál. OŠČADNICA: Žák - Maják, Zemaník, Minár, Brisuda (83. Straka), Kolembus, Macašek, Krela, J. Kučák, Lušňák (60. Kopera), V. Kučák.
Strečno - Makov 1:1 (0:1), 70. Trhančík - 38. Mlákyta.
Bol to zápas rozdielnych polčasov, solídnej úrovne. V prvom polčase dominovali hostia, ktorí svojou kombinačnou hrou dokázali prečíslovať súpera. Po jednej takejto akcii v 17. min. Myhailov sám pred brankárom trestuhodne zahodil. V 38. min. akcia na jeden dotyk Kubošný, Planeta zakončil Mlákyta zakončil a Makov viedol. V 44. min. Sokolovský išiel sám na brankára, ale ten včasným vybehnutím zabránil istému gólu. V druhom polčase prišiel v podaní domácich na ihrisko uragán a bola len otázka času, kedy vyrovnajú. Dvakrát hosťujúca obrana vykopávala loptu z bankovej čiary a raz im pomohlo brvno. Po veľkom závare v 16-tke hostí v 70. min. Trhančík hlavou vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nepodarilo sa im to, preto je remíza spravodlivá. R Švec, 150, ŽK: Trhančík, Muráň - Sojčák, Barčák, Pavelka. STREČNO: Oberta - Fraško, Kadáši, Žigmund, Bičan, Trhančík, Pe. Sokolovský, Kuba (68. Muráň), R. Sokolovský (40. Beháň), Praták, Melo. MAKOV: Toman - Sojčák, Pavelka, Banetka, Maďari - Baláž, Planeta, Mlákyta, Kubošný - Barčák, Myhailov (88. Nemec).
14. Belá 11 3 1 7 14:29 10

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 152

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.