Štvrtok, 15. apríl, 2021 | Meniny má FedorKrížovkyKrížovky

Všetko zariadil kanoniér Šesták

Góly: 77. Vaščák - 55. Šesták. Žilinčania v zápase za bratislavs- kým starým postom skončili úspešnú sériu troch stretnutí na ihriskách súperov v ktorých získali 7 bodov. Rozhodla o tom zaslúžená nedeľná remíza v Petržalke. Prvú šancu zápasu mal domáci

Góly: 77. Vaščák - 55. Šesták.
Žilinčania v zápase za bratislavs-
kým starým postom skončili úspešnú sériu troch stretnutí na ihriskách súperov v ktorých získali 7 bodov. Rozhodla o tom zaslúžená nedeľná remíza v Petržalke. Prvú šancu zápasu mal domáci Mikulič, ale Vomáčka mu loptu v poslednej chvíli vypichol. Reprezentant Šesták sa v prvej šanci ocitol v 9. min., kedy ho domáci brankár Lipčák nešťastne nastrelil a lopta len tesne minula bránu Artmedie. V 18. min. po centri Trabalík loptu podbehol, ale Krejčík tiesnený hlavičkoval vedľa. Šancu mal v 20. min. aj Borbély po prihrávke Kotulu, ale netrafil bránu. Rovnako pochodil v 38. min. aj Žilinčan Bartoš, keď zahodil z 10 metrov stopercentnú šancu. Vzápätí pálil z 30 metrov Fodrek a jeho strelu len s námahou vyrazil Trabalík. Dve minúty pred polčasom ešte pálil nepresne spoza šestnástky Štrba. Žilinský kapitán Vomáčka začal svojou nepremenenou šancou aj druhé dejstvo zápasu, Lipčák však jeho strelu na dvakrát chytil. V 55. min. sa však naplno prejavil rýchlonohý Šesták, keď po dvadsaťmetrovom sóle tiesnený nedal Lipčákovi šancu a otvoril skóre zápasu. O päť minút mohol ten istý hráč pridať poisťovací gól, ale po Štrbovej prihrávke dlho váhal so strelou a akciu nedotiahol. V 69. min. nepresne pálil v dobrej príležitosti bratislavčan Ďurica a v 74. min. opäť z 30 metrov pálil nebezpečne Fodrek. Vyrovnať sa však podarilo domácim o tri minúty, keď po rohu a zmätku v obrane dorazil loptu do siete Vaščák.
Pred 2 822 divákmi rozhodoval Havrilla. ŽK: Čišovský.
MŠK: Trabalík - Čišovský, Krško, Doležaj, Vomáčka, Pečálka (81. Sninský), Bažík (72. Staš), Štrba, Ďurica, Šesták (90. Nemec), Bartoš.
Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Mali sme viac z hry. Súpera sme do šance nepustili, škoda že sme nakoniec dostali gól. Bod z Petržalky je však pre nás dobrý.

5 gólov - Ivan Bartoš.
3 góly - Benjamín Vomáčka, Marián Čišovský.
2 góly - Dušan Sninský, Martin Ďurica.
1 gól - Mário Pečalka, Marek Bažík.

Program 12. kola
Sobota 23. októbra o 14.00 h: MFK Ružomberok - Matador Púchov, AS Trenčín - ZŤS Dubnica, Inter Bratislava - FC Rimavská Sobota, Spartak Trnava - Artmedia Bratislava. Nedeľa 24. októbra o 17.30 h (TV): MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica.
OSTATNÉ VÝSLEDKY 11. KOLA
Matador Púchov - Spartak Trnava 3:2 (3:1). 21. Jambor, 27. Brisuda, 32. Bakoš - 41. Hodúr, 76. Masaryk. FC Rimavská Sobota - AS Trenčín 2:1 (1:0). 19. a 71. Lipovský - 90. Kamenský (11 m). ZŤS Dubnica - MFK Ružomberok 0:3 (0:1). 35. Jelšic, 50. a 77. Števko. Dukla Banská Bystrica - Inter Bratislava 1:2 (0:0), 60. Veselý - 65. Tomčák, 88. Lembakoali.