Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

V derby úspešnejšia L . Lúčka

IV. LIGA Dolný Hričov – Nižná 1:1 (1:0), 28. Ďuratný – 72. Kubolek. Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný, domáci sa však zásluhou obrancu Ďuratného predsa len dostali do jednogólového vedenia.

IV. LIGA
Dolný Hričov – Nižná 1:1 (1:0), 28. Ďuratný – 72. Kubolek.
Prvý polčas bol obojstranne vyrovnaný, domáci sa však zásluhou obrancu Ďuratného predsa len dostali do jednogólového vedenia. Po zmene strán hosťujúci Kubolek síce vyrovnal, ale domáci mohli svojho súpera vo viacerých šanciach gólovo potrestať. Keďže v poslednej minúte Paták nezakončil svoj sólový únik gólom, zrodila sa v Hričove zaslúžená remíza. R Matoš, 400. DOLNÝ HRIČOV: Kurota – Ďuratný, Rakučák, Bandúr, Zaduban (86. Sabada), Červenec, Širo, R. Capanda, Vančík (49. Sobola) Paták, J. Capanda.
Stráňavy – Trebostovo 2:0 (1:0), 5. R. Vacek, 88. Čuraj. Domáci začali náporom a už v 4. min. likvidoval brankár hostí Kolár na dvakrát ich šancu. O minútu neskôr Vacek umiestnil krížnu prihrávku od R. Barošinca nechytateľne k žrdi. Tlak domácich silnel, už v 11. min. nevyužil Bukovčan samostatný nájazd a v 18. min. zblokoval odkop brankára Kolára R. Vacek, ale lopta iba tesne minula prázdnu bránu. Trebostovo po 20 min. hru vyrovnalo, ale hráči Baníka mali územnú prevahu. V 38. min. nezakončil sólový únik gólom Kello. V druhom dejstve hostia pritvrdili v osobných súbojoch a Stráňavám sa prestalo dariť. Nervozitu do zápasu priniesla 59. min., keď Smutný atakoval gólmana Tatranského a po vzájomnom strkaní šli obaja pod sprchy. O päť minút neskôr doplatil na svoju tvrdú hru vylúčením aj ďalší Trebostovčan Marguš. Hostia sa aj v oslabení snažili o vyrovnanie, domáci však v závere zápasu potvrdili svoje víťazstvo, keď peknú prihrávku Ceteru premenil v upokojujúci gól Čuraj. R Kratochvíla, 100. ŽK: A. Barošinec, Belko, Martinec, Bukovčan – Thomka, R. Lukašík, Marguš. ČK: Tatranský – Smutný, Marguš po 2. žltej. STRÁŇAVY: Tatranský – A. Barošinec, Podhradský, Mahút, R. Vacek (59. Hvostík), Bukovčan, Belko, Čuraj, R. Barošinec, Turanec (46. Martinec), Kello (78. Cetera).
Lietavská Lúčka – Bánová 2:1 (0:1),
48. Kodaj, 60. Kaštan – 32. Podmanický.
V prvom polčase spálil najväčšiu šancu domácich v 18. min. Šupina, keď po protiútoku trafil iba Adamčíkove nohy. Po polhodine hry a priamom kope poslal hlavou Podmanický hostí do vedenia, no vzápätí mohol vyrovnať Kodaj, jeho hlavička zblízka však skončila vedľa brány. V druhom dejstve domáci pritlačili a už tri minúty po zmene strán vyrovnali, keď sa po priamom kope najlepšie zorientoval pred bránkou hostí Kodaj a hlavou preloboval Adamčíka. Víťazstvo zabezpečil domácim z priameho kopu zo 17-tich metrov Kaštan, keď technickou strelou ponad múr nedal gólmanovi hostí šancu. V závere mali domáci viacero príležitostí na zvýšenie skóre, ale brejky Kudlu a Šupinu ostali nevyužité. R Cimprich, 250. L. LÚČKA: Tavač – Mikunda, Košša, Benko, Štaffen, Kaštan, Kodaj (75. Čupka), Dančík, Polaček (83. Hulin), Kudla (90. Belan), Šupina. BÁNOVÁ: Adamčík - Do. Pecko, Kubovich, Stalmašek, Gruhling, Bohyník (70. Ďurica), Da. Pecko (55. Charbuliak), Frátrik, Sluka, Valášek Podmanický.
Rudinská – Martin 2:0 (0:0), 60. Ryboň, 80. Súkeník. V 20. min. vylúčil rozhodca najlepšieho hráča Rudinskej Seducha bez akéhokoľvek vysvetlenia. Hra sa potom vyrovnala, hostia však nedokázali svoje šance zúročiť. V druhom polčase sa po zvýšenom nasadení domácich hráčov a po nevyužitých šanciach konečne prebudila futbalová šťastena, ktorá sa spravodlivo priklonila k Rudinčanom. Domácim sa podarilo prevziať vedenie, čo upokojilo mužstvo a po druhom góle sa už hralo, ako sa na lídra patrí. R Krško, 200, ČK: Seduch, ŽK: Kotrč – Rakyta. RUDINSKÁ: R. Malík – Kravec, P. Malík, Gašinec (20. Závodník) – Záhrádník (61. Lisko), Seduch, Zuziak, Ryboň – Šajnoha, Súkeník.
Krásno nad Kysucou – Námestovo 2:1
(1:0), 24. Kopásek, 80. Kasaj – 85. Vrábeľ. Domáci nastupovali na zápas potvrdiť dva predošlé výsledky, kde bodovali. Úvod tomu nasvedčoval, keď Kopásek spálil dve tutové šance. Od 28. min. domáci hrali presilovku o dvoch hráčov, čo využili na strieľanie vedúceho gólu Kopáskom. Po polčase sa priebeh hry nezmenil domáci hrali na polovici súpera avšak vyložené šance spálili Kopásek, Kasaj i Švábik. Napokon sa to podarilo v 80. min., keď hlavičkoval Kasaj a získal vedenie na 2:0. Hostia sa nevzdávali a z ojedinelého protiútoku znížili Vrábeľom na 2:1. R M. Gondák, 150, ČK: Jašica, Habiňák, ŽK: Kopásek, Chlebek, Vaňovec, Švábik – Kormaňák, Michalica, Stašiniak, Habiňák. KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek – Vaňovec (65. Timek), Chlebek, Švábik (73. Švaňa), Šadlák, Kubica, Gábor, Špitá, Zjavka, Kasaj, Kopásek (90. Šurina).
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Valča – Lisková 1:1, Tvrdošín – Turčianska Štiavnička 0:1.
1. Rudinská 12 9 2 1 32:11 29
2. T. Štiavnička 12 8 1 3 32:12 25
3. Nižná 12 7 2 3 22:9 23
4. Valča 11 6 3 2 21:11 21
5. L. Lúčka 11 6 2 3 14:12 20
6. Krásno 12 5 3 4 20:18 18
7. Stráňavy 12 5 3 4 14:13 18