Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Sedemgólova úroda v Skalitom

Rajec – Raková 2:1 (1:0), 26. J. Pekara, 47. Strhár – 68. Golis. Zápas sa začal nervózne pričom mali domáci navrch. V 17. min. sa pekne uvoľnil Petráš, ale mieril nad bránu. V 26. min. po ľavej strane unikol Šupka, loptu naservíroval pred bránku na nohu J

. Pekaru a ten otvoril skóre zápasu. Hostia sa dostávali do šancí len sporadicky. Rajčanom vyšiel vstup do druhého polčasu, keď už v 47. min. po prihrávke Petráša Strhár zvýšil na 2:0. Po druhom vsietenom góle sa domáci futbalisti uspokojili, čo dokázali hostia z Rakovej využiť. V 68. min. po fatálnej chybe v obrane Golis znížil na 1:2 s pohľadu hostí. Hostia aj po znížení prebrali iniciatívu, ale vyrovnania sa nedočkali. R: Tomčík, 120. RAJEC: Kmeť – Vojtek, šimkulič, Šupka, M. Pekara (24. Strhár), J. Pekara, Kalina, Paulíny, Jakubes, Petráš (90. Bujný), Veselý (69. Krajčoviech). RAKOVÁ: Nekoranec – Jarábek, Poliak, Golis, Majerík, Broš (62. Šperka), Kotula (84. Repák), Šupolík, Olšiak, Badžgoň, Čačurák.

Stará Bystrica – Strečno 0:0. Zápas sa začal vo veľkom tempe. Hra postupom času upadala. Domáci futbalisti sa mohli dostať 26. min. do vedenia, ale svoju šancu nevyužili. Záver polčasu sa dohrával v strede ihriska. Futbalisti sa nepredviedli ani v druhom polčase. Hostia sa snažili hrať na brejky, ale cez dobre zorganizovanú obranu domácich sa nepresadili. Svoje emócie si neudržali na uzde Ľ. Faktor a Melo a museli ísť predčasne pod sprchy. R: Sitár, 100. STARÁ BYSTRICA: Šmiko – Kolembus (73. Králik), Praženica, Šimčák, Griga, Šumský, Štrba, Prišč, Ľ. Faktor, Matejčík. STREČNO: Tavač – Fraško, Trhančík, Žigmund, Kadaši, Muráň (70. Gašper), Fraták, Melo, Oberta, Sokolovský (90. Novák), Bičan.

Kysucké Nové Mesto B – Trnové 4:1
(1:0), 30. a 60. Kačerík, 71. a 79. Lisko (jeden z 11m) - 65. Machyna. V prvom polčase domáci produkovali dobrý futbal. Kysučania sa ujali vedenia v 30. min. gólom Kačeríka zo štandardnej situácie po chybe obrany. Celý prvý polčas sa hralo na súperovej polovici, domáci si vypracovali veľa štandardných situácii, ktoré ale nevyužili. Zvýšenie prišlo v 60. min. technickou strelou strelca úvodného gólu Kačeríka. Súper vládal s domácimi len necelý prvý polčas. Hostia zvýšili aktivitu a dočkali sa znižujúceho gólu zásluhou Machynu. O 6 min. neskôr domáci zvýšili vedenie na rozdiel dvoch gólov. Peknú strelu Vlčeka dorazil do opustenej brány Lisko. Kysuckí futbalisti hrali, koľko potrebovali a rozhodnutie prišlo po rohovom kope. V 79. min. bol v pokutovom území domáci hráč faulovaný a Lisko penaltu bezpečne premenil. Trnovčania v druhom polčase prakticky neohrozili bránu. Víťazstvo domácich mohlo byť aj výraznejšie, keby premenili všetky šance. R: Švec, 100. KNM B: Andel – Rajtek, Mindek, Židek, Frolo, M. Lisko, Vlček, Ondrušek, Špiriak, Kačerík, S. Lisko (60. Šarlina). TRNOVÉ: Turčan – Tlacháč, Šindelár, Pirošík, J. Filo, Hidec, Danížek (70. Vrabec), Tavač (84. Holeša), Kuba, M: Filo, Machyna.

Varín – Predmier 0:0. Zápas sa začal vo svižnom tempe. Domáci futbalisti úlohu favorita nepotvrdili. I keď prvý polčas sa hral viac-menej v ich réžii, svoje šance nedokázali premeniť. Po góle volajúca bola strela Turského v 29. min. do brvna. V druhom polčase sa hral aj naďalej vyrovnaný zápas s nepremenenými šancami na oboch stranách. Najväčšiu mali hostia, skončila však na brvne a stretnutie sa tak skončilo bezgólovou remízou. R: Petrák ml., 150. VARÍN: Fogada - Nemček, Repkovský, Gazdík, P. Tichák, Turský (63. Repáň), Trnovec, M. Tichák, Lopušan, Brežný, I. Tichák. PREDMIER: Uríček – Janda, Klus, Čička, Tomaník, Danížek (Chlebek), Brezničan (J. Uríček), Kopásek, Bačík, Š. Sluka, Šimoník.
Skalité – Rosina 4:3 (2:3), 10. Gavlas, 28. Ondruška, 56. Voška, 77. Sojka - 17. Kudla, 19. Varinčiak, 35. Turský. Zápas priemernej úrovne, keď Skaličania už v 10. min. viedli strelou Gavlasa. Hostia však rýchlo vyrovnali a v 19. min. sa dokonca ujali vedenia. Skaličania naďalej hrali, ale hostia ich za každú chybičku trestali gólom. V druhom polčase mali domáci viac z hry. Rosina predvádzala agresívny a nebezpečný futbal a hrozila gólom. Až do konca zápasu bol duel veľmi napínavý. Víťazný gól však padol z kopačky domáceho Jaroslava Sojku, ktorý gólom oslávil svoje 37. narodeniny. a namiesto sladkej torty si vychutnal gól hodný troch bodov. R. Močiliak, 220, ŽK: Voška – Varinčiak, Rác. SKALITÉ: Tatarka – Voška, Ramšák (74. Bury), Sojka, Baroniak (46. Laš), Ondrušek, Čanecký, M. Serafín, R. Časnocha, Gavlas, R. Mikula. ROSINA: Holiš – Timkovič, Kais, Lisík, Turský, Kudla (83. Cibák), Hodas, Jacko, Ondák, Varinčiak, Rác.

Oščadnica – Bela 2:0 (1:0), 20. Kolembus, 89. Lušňák. Zápas z obidvoch strán veľmi slabej úrovne. Líder piatoligovej tabuľky podal výkon, s ktorým nebolo spokojné ani oko diváka. A tých prišlo na Horelicu až 500. Avšak reputáciu domáci napravili v 20. min. gólom Kolembusa. Hráči Oščadnice sa na domácom trávniku snažili, hostia však nehrali vôbec nič. Kysuckým chlapcom akoby nič nešlo od kopačky. Víťazstvo si však zaslúžili a svoje postavenie potvrdili v 98. min., keď Lusňák prekonal hosťujúceho Franeka. R Žbirka, 500, ČK: Seduch, Ondráš. ŽK: Kolembus – Franek, Seduch, Ševčík. OŠČADNICA: Žák – Maják, Zemaník, Minár, Brisuda, Kolembus, Macašek, Krela (77. Podpleský), J. Kučák, P. Lušňák, V. Kučák. BELA: Franek – M. Sedúch, Marián Seduch, Ševčík, Kuťa (78. Kaňa), Hazdá, Šebík (84. Špičiak), Ondráš, Vrábel, Peťko, Ťažký (50. Kurčín).

Makov – Teplička 2:2 (2:0), 19. Planeta (11m), 38. Mlákyta – 63. Bielik, 68. Mintál. V Makove sa hralo dobré stretnutie, ktoré uspokojilo fanúšikov obidvoch mužstiev. Domáci sa od úvodných minút zahryzli do súpera. V 19. min. po faule na Myhailova Planeta otvoril skóre. Makovčania naďalej tlačili na Tepličku a v 38. min. Mlákyta z 35m zahanbil brankára Majerčíka, ktorému ľahká strela prešla pomedzi nohy. V úvodných minútach druhého polčasu sa domáci doslova predbiehali v zahadzovaní vyložených šanci, keď Barčák sám pred brankárom hostí nedokázal vsietiť a hneď na to Myhailov sebecky a zbrklo vystrelili. Ako sa dá nedať gól, predviedol v 62. min. Planeta, keď z dvoch metrov hlavičkoval do brankára Orlana. Vo futbale býva zvykom ak nedáš, tak dostaneš, čo sa aj stalo. Hostia pohodlne znížili a v priebehu piatich minút dokonca vyrovnali. Mintál v 16-tke nikým nekrytí peknou strelou prekonal Tomana. Od tohto momentu sa hralo už len na polovici hostí, ale domácim asi nebolo súdené vyhrať, keď nastrelili dvakrát tyč a raz brvno. R Blahušiak, 300, ŽK: Hruška, Králik, Poliak. MAKOV: Toman – Maďari (71. Bogáň), Pavelka, Banetka, R. Sojčák, – Baláž, Mlákyta, Barčák, Kubošný – Myhailov, Planeta. TEPLIČKA: Majerčík (46. Orlan) – Hruška, P. Králik, Vydra, Smida, Lisko, Bielik (90. Slota), Adamus, Mintál, Valášek, Krutý (88. Poliak).
1. Oščadnica 12 8 2 2 21:7 26
2. Makov 12 7 3 2 27:16 24
3. Varín 12 6 3 3 22:12 21
4. Teplička 12 6 3 3 25:17 21
5. S.Bystrica 12 6 2 4 21:14 20
6. Skalité 12 5 2 5 31:23 17
7. Kys.NM B 12 5 1 6 17:25 16
8. Raková 12 4 3 5 14:18 15