Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Kysucký Lieskovec rozstrieľal Revúcu, Čadca remizovala v Turčianskych Tepliciach

III. LIGA KYSUCKÝ LIESKOVEC - REVÚCA 6:1 (2:1) Góly: 3., 50. a 59. Matúš, 45. Baláž, 61. Sedliaček, 89. Vojvoda (11m) - 36. Gömöri.

III. LIGA
KYSUCKÝ LIESKOVEC - REVÚCA 6:1 (2:1)
Góly: 3., 50. a 59. Matúš, 45. Baláž, 61. Sedliaček, 89. Vojvoda (11m) - 36. Gömöri.
Hostia výkonom potvrdili postavenie treťoligovej tabuľky a Kysučanov príliš nepreverili. Domáci sa už v 3. min. ujali vedenia Matúšovov hlavičkou. Domáci nepremenili množstvo šancí. V 7. min. Baláž, v 11. min. strieľal Sýkora vedľa brány a v 15. min. Gálik nastrelil brvno. Podobne v 26. min. aj Gálik nastrelil brvno. Nepremenenie viacerých šancí domácich využili hostia v 36. min., keď Gömöriho slabá strela letiaca na bránu prekvapujúco skončila v sieti. Ofenzíva domácich pokračovala. V 45. min. Mihalda ideálne odcentroval na Baláža a ten strelil druhý gól domácich. Po polčase to bola jednoznačná záležitosť domáceho celku. V 50. min. Matúš zvýšil. O deväť minút opäť skóroval Matúš. V 61. min. Sedliaček zvýšil na 5:1.
Hostia v 89. min. faulovali domáceho útočníka a Vojvoda z pokutového kopu zvýšil na 6:1. ŽK: Mihalda - Krajňák, Gömöri, Hutka, Hrbáľ. Rozhodoval Sýkora, 200 divákov. K. LIESKOVEC: Slíž - Blahuta, Hornák, Matúš (86. Magerčiak), Dančík, Vojvoda, Mihalda (72. Trnovec), Sedliaček, Gállik, Sýkora, Baláž (65. Panáček). Tréner: J. Fábry.Milan Čimbora

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – BYTČA
3:2 (1:0)
Góly: 37. Kašpar, 46. Bezák, 72. Juriga - 60. Zábavčík, 84. Šelmek.
Na Liptove videli diváci priemerný futbal s dramatickým záverom. Súperi vyčkávali, kto urobí prvú chybu. Bytčania vychádzali zo zabezpečenej obrany, ktorá robila domácim veľké starosti. Liptákom viazla kombinácia i presná prihrávka. V 37. min. Kašpar zahrával trestný kop z 18m a skóroval. Druhý polčas začali lepšie domáci. Už v 46. min. získal Kandera na polovici ihriska loptu, našiel dlhou prihrávkou Bezáka, ktorý skóroval. Hostia pridali na dôraze. Tatranci ale začali viac behať. V 60. min. hostia kopali rohový kop. Obrana i brankár túto situáciu podcenili, z prázdnej brány vykopával Kováč, ale trafil len Zábavčíka, od ktorého sa lopta odrazila do siete. V 72. min. prišla pekná akcia Juriga - Mudrík - Juriga a posledný menovaný zvýšil na 3:1. Bytčania sa nevzdávali a v 84. min. Chrenkovu strelu Kubáň vyrazil pred seba a Šelmek loptu vrátil do siete. Záver stretnutia bol poznačený nervozitou, ale domáci veľkou bojovnosťou výsledok ubránili. ŽK: Gajdošík, Zátek, Klimík, Čikota. Rozhodoval Poláček, 200 divákov. BYTČA: Klec - Gajdošík (73. Trnovec), Zátek, Durdík, Klimík, Bezák, Čikota, Šelmek, Chrenko, Beneš, Bujný (57. Zábavčík). Tréner: I. Kostelný.
Zdenko Šenkyřík

PODBREZOVÁ B – K. N. MESTO
0:1 (0:1)
Gól: 44. Toka.
Domáce mužstvo nepodalo očakávaný výkon. Nedarila sa mu hlavne kombinačná hra, ktorú rýchlejším štartom na loptu marili obetaví hostia. Rýchlymi brejkmi nebezpečne ohrozili domácu bránu strelami Genčúr, Horváth a Toka. Rozhodnutie prišlo v 44. min. stretnutia, keď Toka po krížnom prízemnom centri Kohúta zblízka dorazil loptu do domácej brány. V druhom polčase sa hostia viac zamerali na obranu, ale i napriek tomu mal dobré strelecké príležitosti. Genčúr v 74. a 80. min. obe zahodil. Domáce mužstvo zahrávalo množstvo rohových kopov, z ktorých však nič nevyťažilo aj zásluhou dobre chytajúceho brankára hostí. Ten zlikvidoval i dobré gólové príležitosti Patráša, Hauera a pri strele Turňu ho zachránilo brvno. V 84. min. Špulica obohral obrancu aj brankára, ale jeho strela skončila tesne vedľa pravej tyče. Hostia si odviezli nečakane z Valaskej tri body. ŽK: Belko, Patráš, Pančík Pišoja - Bočej, Chovanec. Rozhodoval Ihring, 210 divákov. K. N. MESTO: Kuciak - Horváth, Gapa, Pavlus, Kohút, Vlček, Bočej, Toka (86. Mičiak), Molnár, Genčúr (90. Valjašek), Chovanec. Tréner: Staškovan.Juraj Cibula

RUŽOMBEROK B - ŽILINA B
2:0 (1:0)
Góly: 33. Tomko, 81. Sedlák.
Zápas ligových rezerv za ideálneho futbalového počasia začali domáci v tempe a už v 2. min. Tomkovu bombu Kuciak vyrazil. Z protiútoku strelu Trhančíka z trestného kopu Šavol chytil. Domáci mali iniciatívu na svojich kopačkách, ale strelecky sa im nedarilo. Palubov trestný kop Tomko nezužitkoval. Hostia ohrozili Šavola Trhančíkom a Móresom, ale ich strely boli nepresné. Gól prišiel v 33. min., keď po peknej akcii trojice Latiak - Kapláň - Baran Tomko hlavou získal domácim vedenie. Trhančíkova hlavička po rohovom kope v 35. min. bola nepresná. Zvýšiť mohli domáci v závere polčasu Pavlom Jurčom a Latiakom, ale ich strely išli tesne vedľa. Druhý polčas bol obrazom prvého. Baranova strela v 51. min. letela vedľa, Palubovu delovku Kuciak vyrazil. V 81. min. padlo rozhodnutie, keď Sedlák z 30m nádherne trafil bránu a prekvapil Kuciaka. Hostia sa ďalej snažili, ale v tomto zápase gól nedali, a tak body zostali zaslúžene doma. ŽK: Kapláň, Jurčo Pavol, Paluba - Janiš Radoslav, Masár, Hubočan. Rozhodoval Krahulec, 130 divákov. ŽILINA B: Kuciak - Hubočan, Móres, Tabak, Masár, Špener (73. Mičiak), Trhančík, Janiš Radoslav, Janiš Igor, Repáň, Virčinský. Tréner: J. Biely.
Vojtech Žihlavník

TURČIANSKE TEPLICE - ČADCA
1:1 (1:0)
Góly: 18. Jeťko M. - 80. Gavlák.
Prvú šancu mali hostia v 4. min., keď Húska trafil vedľa Vreštiakovej brány. Potom však prišiel koncert Teplíc. V 6. min. Kempného center našiel Privitzera, no ten strieľal tesne vedľa. V 18. min. však prišla akcia Ždimera, ktorý kolmo vysunul Mareka Jeťka, ten obstrelil brankára Vancela a poslal domácich do vedenia. V 31. min. Letrikovu strelu Vancel vyrazil a o dve minúty neskôr sa ocitol sám pred súperovou bránou Šavol, ktorý poslal loptu mimo. Následne hlavičkoval tesne vedľa Marek Jeťko a pred polčasovým hvizdom prešiel neúspešne obranou hostí najlepší hráč Teplíc Ždimera. Obraz hry sa zmenil v druhej časti hry. Čadčania začali vyhrávať osobné súboje, dobre si prihrávali a tvorili hru. Darilo sa im a v 80. min. Strapáčov kolektív po prudkej strele Gavláka vyrovnal a odviezol si z horúcej pôdy cenný bod. Domáci okrem šancí dvakrát nastrelili žrď, ale ani to im nestačilo na vybojovanie si troch bodov. ŽK: Ždimera - 60. Pavlík, 76. Škorík. Rozhodoval Glončák, 400 divákov. ČADCA: Vancel - Jaroš, Pavlík, Gábriš, Časnocha, Húska, Gavlák, Gončár, Škorník, Krištofík (89. Trizuliak), Šutý. Tréner: P. Strapáč.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Dolný Kubín - Lučenec 1:2 (1:2), 33. Callo - 4. Gibala, 39. Lupták. Rakytovce - Zvolen 0:1 (0:1), 45. Bohuš. Žiar nad Hronom - Banská Bystrica B 5:2 (3:1), 7., 22., 80., 88. Páleník, 43. Michalík - 38. a 90. Chrenovský (druhý z 11m).
1. Zvolen 13 9 1 3 22:7 28
2. Lučenec 13 7 5 1 24:7 26
3. Dukla B 13 7 4 2 23:12 25
4. T. Teplice 12 8 1 3 20:10 25
5. Ružomberok B 13 7 2 4 20:12 23
6. D. Kubín 13 6 2 5 25:18 20
7. K. Lieskovec 13 6 2 5 27:22 20
8. Rakytovce 12 6 1 5 22:16 19