Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Kolo mimoriadne bohaté na góly

II. trieda Posledné kolo jesennej časti II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina prinieslo mnoho prekvapení a poriadne premiešalo tabuľku. Do čela sa dostal Štiavnik, ktorý v sobotu porazil Súľov 8:3. Posunula sa aj Divinka, ktorá si z Lietavy dovi

II. trieda
Posledné kolo jesennej časti II. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina prinieslo mnoho prekvapení a poriadne premiešalo tabuľku. Do čela sa dostal Štiavnik, ktorý v sobotu porazil Súľov 8:3. Posunula sa aj Divinka, ktorá si z Lietavy doviezla tri body.
Lietava - Divinka 0:1 (0:1). 10. Hložný. Hostia udreli hneď na začiatku, celý prvý polčas mali miernu prevahu. V 25. minúte odpískal rozhodca pokutový kop proti Divinke, ktorý však domáci nepremenili. R Sklenár, 200. LIETAVA: Kudla - Gaňa, Sedliak Súkeník, J. Brezáni, P. Belan, Stenchlák, J. Gašpierik, Ďurajka, A. Belan, R. Bellan. DIVINKA: Pika - Lokaj, Korista, Buček, Slovák, Mourtada, D. Kubáň (46. Škorík), A. Kubáň (80. Matejčík), Lalík, Holeša, Hložný.
Krasňany - Podhorie 3:3 (2:1). 15., 40., 91. Mariáš (všetky z pok. kopu) - 2., 48. Danech, 50. Chobot. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom hostia nastúpili s veľkým tlakom, dostali sa do vedenia 2:3, kedy im rozhodca neuznal čistý gól. O nerozhodnom výsledku rozhodli tri pokutové kopy. R R. Martinec, 40. KRASŇANY: Špankovič - Vrábel (85. Trnka), M. Berešík, Pallo, Šmehýl (70. Kubala), Martinický, Bielka, Mariáš, J. Berešík, Bella, Hlávka. PODHORIE: Nižný - M. Ondrejka (65. Ľ. Makuka st.) , M. Šupej, Borák, I. Ondrejka, Ľ. Makuka ml., K. Šupej (46. Bukový), Chobot, Chládek, Danech, Štefánik.
Fačkov - Kotrčina Lúčka 3:3 (0:2).
75. B. Bielik, 79. R. Galia, 85. D. Hollý (z pok. kopu) - za domácich. Mužstvo hostí bolo v prvom polčase jasne lepšie, góly padli po chybách domácej obrany. V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, zatlačili súpera, ale po ojedinelej akcii hostia zvýšili z priameho kopu na 0:3. Tento gól domácich prebral k heroickému výkonu. Okrem troch gólov nastrelili dve tyče. R Hôrecký, 150. FAČKOV: P. Galia - Juraj Mikula, R. Galia, Jozef Mikula, Ďureček (45. Rajčan), D. Hollý, B. Bielik, T. Hollý, J. Bielik, Ľ. Galia, Ligas (45. Záň). KOTRČINA LÚČKA: Trnovec - Škorvánek, Jašurek, J. Bielik, Káčerík, Ďurnek, Orieščík, Mikolaj, Pecko, Žabka, Martinček.
Hričovské Podhradie - Považský Chlmec 2:2 (2:0). 5., 10. Červenec - za domácich. Prvý polčas boli domáci jasne lepší, vypracovali si gólové šance a mohli viesť aj vyšším rozdielom. Druhý polčas domáci poľavili, hosťom sa trochu pomohol postaviť na nohy aj rozhodca. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. R Papík, 100. HRIČOVSKÉ PODHRADIE: Vančík - Marián Lasička, J. Lasička, Puchoň, Kahát, Rašovec, Š. Vančík, Škvaridlo, T. Lasička, Marián Lasička, Červenec. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík - M. Kubány, M. Kozlík, J. Čejka, Peter Čejka, Pavol Čejka, Vaňovič, Stenchlák, Holboj, Badušek.
Horný Hričov - Stránske 2:3 (1:2). 25. Eichler, 82. Ďuriník - 15., 40., 75. Ladislav Gabčík. Domáci prehrali po najslabšom výkone v sezóne. R Melo, 50. HORNÝ HRIČOV: Slosarčík - Marián Vydra, Ľ. Koštek, Eichler, Barták, M. Koštek (45. Ďuriník), Káčer, I. Šumichrast (45. Potomský), Novisedlák, Bodis, Jahvodka. STRÁNSKE: P. Vdovičík - Ľ. Gabčík, Štrba, Hodás (50. M. Vdovičík), Ľ. Fašanok, Dubeň (80. M. Fašanok), Milan Kasman, Strhár, Krajči, L. Gabčík, Štadáni.
Kamenná Poruba - Terchová 3:0
(1:0). 15., 76. Kavecký, 68. Vereš. Domáci hrali toľko, čo potrebovali, hlavne v prvom polčase zahodili viacero vyložených šancí. R Kristlbauer, 40. KAMENNÁ PORUBA: Kmetík - L. Kasman, J. Hodás, Podkopčan, Tretina, Vereš, Mičech (68. R. Kasman), Jasenovský, Štrba (68. Chovančík), Stupňan (68. Sádecký), Kavecký. TERCHOVÁ: J. Rybár - P. Hanuliak, Meško, Sotolár, Zajac, Bobáň, Mažgút (Holec), Struhárňanský, M. Hanuliak, Vantúch, Kováč.
Štiavnik - Súľov 8:3 (4:1). 2. J. Podolan, 11., 74. R. Gajdoš, 19. D. Frolo, 34. J. Pobiják, 52. Sedala, 65. P. Pobjak, 80. F. Podolan - 3., 69. O. Danížek, 85. M. Hrehor. V zaujímavom sobotňajšom zápase, keď už v 3. minúte bolo 1:1, domáci jednoznačne prehrali súpera a vyhrali rozdielom triedy. Hostia si zaslúžia pochvalu za otvorený a korektný futbal. R Oravec, 150. ŠTIAVNIK: Parčiš - Frolo, Machciník, Kuciak (65. F. Podolan), J. Podolan, L. Mišutka (85. Šutara), Hraboš (75. Belko), J. Pobijak, Sedala, P. Pobjak, Gajdoš. SÚĽOV: Hartiník - M. Hrehor, Ďurec (65. I. Hudek), Bušovský, R. Hudek, M. Danížek (85. Ďurkovský), O. Danížek, Bušfy (75. Marek Ďurajka), Ľ. Hrehor, Marián Ďurajka, R. Hrehor.

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 325

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.