Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Bánová v derby rozstrieľala Stráňavy

IV. LIGA Námestovo - Dolný Hričov 7:0 (2:0), 47., 54. a 85. Michaliga, 13. Kormaňák, 43. Stašiniak 65. Gerek, 70. P. Vrábel.

IV. LIGA
Námestovo - Dolný Hričov 7:0 (2:0),
47., 54. a 85. Michaliga, 13. Kormaňák, 43. Stašiniak 65. Gerek, 70. P. Vrábel.
Prvý polčas sa hral prevažne na strane hostí. Skóre otvoril po rohovom kope Kormaňák, keď Stašiniakovu strelu Kurota iba vyrazil pred seba a domáci hráč ju pohodlne trafil do siete. Gól do šatne v závere polčasu z kopačky Stašiniaka domácim pomohol, a keď sa krátko po zmene strán trafil kuriózne hlavou Michaliga, domáci stroj sa rozbehol naplno. V závere mali hostia dve šance na zmenu skóre, ale domácich podržal bravúrnymi zákrokmi brankár a Hričovci si tak z Oravy odniesli zahanbujúci debakel. R Mikula, 250. DOLNÝ HRIČOV: Kurota - Ďuratný, Kahát, Bandúr, Zaduban, Červenec, Sobola, R. Capanda, Vančík, Sabo, J. Capanda.
Bánová - Stráňavy 5:0 (5:0), Podmanický 2, Frátrik 2 (jeden z 11m), Sluka. V Bánovej oslavovali 75. výročie futbalu a podľa toho to vyzeralo aj na ihrisku. Stráňavci sa ukázali ako dobrí partneri a ako darček ponúkli domácim 5 gólov vo vlastnej sieti. O všetkom bolo prakticky rozhodnuté už do polčasu, keď po dva góly zaznamenali tradiční strelci Podmanický s Frátrikom a jeden presný zásah pridal aj ďalší rýchlonohý útočník Branislav Sluka. R Ligas, 250.
BÁNOVÁ: Adamčík - Do. Pecko, Kubovich, Stalmašek, Gruhling, Bohyník, Da. Pecko, Frátrik, Sluka, Valášek, Podmanický. STRÁŇAVY: Tatranský - A. Barošinec, Podhradský, Mahút, R. Vacek, Bukovčan, Belko, Čuraj, R. Barošinec, Turanec, Kello.
Lisková - Lietavská Lúčka 0:2
(0:1), 18. Kudla, 88. Šupina. R Forgon, 200. L. LÚČKA: Tavač - Mikunda, Košša, Benko, Štaffen, Kaštan (75. Hulin), Čupka, Dančík, Polaček, Kudla (86. Belan), Šupina.
Prvý polčas mohol skončiť výraznejšie. Po rýchlom protiútoku Kudla dorazil strelu Šupinu po ľavej strane, domáci s Hýravým ešte viac otvorili hru a do polčasu mohli hostia ešte 3x zvýšiť, ale Poláček mieril len do tyče, Štaffen nespracoval sám pred brankárom domácich loptu a Čupka z bezprostrednej blízkosti prehlavičkoval bránu. V druhom dejstve domáci ožili, ale hostia neustále hrozili brejkami, dva nájazdy Kudlu skončili bez gólu, zákrok na Šupinu rozhodca nepostrehol a potom Šupina v závere na dvakrát prekonal domáceho brankára.
Nižná - Rudinská 3:0 (0:0), 65. Barčák, 75. Martoň, 85. Koleják. Priebeh zápasu bol dlho vyrovnaný, domáci nakopávali lopty dopredu. V prvom polčase boli šance na oboch stranách. V druhom polčase sa v 20. min. obraz hry nezmenil. Nižná sa z hranice 16-kly ujala vedenia. Hostia otvorili hru, čo sa im vypomstilo. Súkeník v 35. min. mieril tesne nad bránu. V 75. min. Martoň nezávahal a prekonal Malíka. Za stavu 2:0 Závodník strieľal do náručia bránkara. Tri minúty pred koncom, po neodpískaní faulu domáci zvýšili na konečných 3:0.
Akcie sa striedali na obidvoch stranách. R Perašín, 500, ŽK: Žák, Šiška - Kravec, Závodník, Kotrč
RUDINSKÁ: R. Malík - Kravec, P. Malík, Jančiga (30. V. Kotrč), O. Kotrč, Záhradník, Brodňan (65. Zuziak), Závodník, Ryboň - Šajnoha, Súkeník.
Turčianska Štiavnička - Krásno nad Kysucou 2:0 (0:0), 61. Chalúpka (11m), 83. Petrák. Hostia nastupovali na zápas oslabení o troch hráčov základnej zostavy, čomu prispôsobili aj hru. V prvom polčase sa im táto zmena darila. Hostia svojim behavým spôsobom hry úplne rozleptali domácu koncepciu a boli lepším mužstvom na ihrisku. Domáci mali jedinú vážnejšiu šancu, ale ich strela skončila na hornom brvne brány. Druhý polčas začali hostia s tou istou taktikou, avšak v 51. min. rozhodca priklonil píšťalku na stranu domácich a odpískal faul na brankára. Vylúčením Labáka hostia aj v oslabení držali krok s domácimi avšak prišla 61. min. a znova zaúradoval hlavný rozhodca, keď vymyslel pokutový kop. Domáci sa ujali vedia 1:0. Hostia sa nevzdávali, bojovali, avšak ďalšie vylúčenie znamenalo presilu domácich o dvoch hráčov, čo domáci využili na zvýšenie v 83. min. na 2:0. Tento zápas zjavne ovplyvnil hlavný rozhodca a preto hostia podali námietky. Chlapci si zaslúžia pochvalu. R Kuzma, 200, ŽK: Struhár - Kasaj, Chlebek, ČK: Labák, Novotný.
KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek - Šadlák, Gábor, Špita, Zjavka, Timek (90. Ganišin), Chlebek (83. Švaňo), Novotný, Švábik (79. Pagáč), Kasaj, Labák.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Trebostovo - Tvrdošín 3:1(1:0), J. Lukášik, Brath, Rutkay - Paučo. Martin - Valča 0:0.
1. Rudinská 13 9 2 2 32:14 29
2. T.Štiavnička 13 9 1 3 34:12 28
3. Nižná 13 8 2 3 25:9 26
4. L.Lúčka 12 7 2 3 16:12 23
5. Valča 12 6 4 2 21:11 22
6. Bánová 13 6 2 5 30:21 20
7. Krásno 13 5 3 5 20:20 18
8. Stráňavy 13 5 3 5 14:18 18