Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Vlci doma rozdrvili Poprad

HC Košice - MsHK Žilina 5:3 (3:0, 1:2, 1:1). Góly: 3. Jenčík (Dravecký, Bulík), 4. Kmiť (Kroták, Nagy), 10. Hvila (Bicek), 31. Jenčík (Dravecký, Topoli), 46. Kledrowetz (Kroták) - 27. Dlouhý (Beran, Lažo), 38. Gálik (Krajči, Petrovický), 50. Búřil (Beran

HC Košice - MsHK Žilina 5:3 (3:0, 1:2, 1:1).
Góly: 3. Jenčík (Dravecký, Bulík), 4. Kmiť (Kroták, Nagy), 10. Hvila (Bicek), 31. Jenčík (Dravecký, Topoli), 46. Kledrowetz (Kroták) - 27. Dlouhý (Beran, Lažo), 38. Gálik (Krajči, Petrovický), 50. Búřil (Beran, Kontšek). Vylúčenia: 5:9, navyše Kledrowetz 10 min. za nešportové správanie. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Turčan, 1800 divákov.
MsHK: M. Laco - Búřil, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Kolba, Rešetka, od 41. Ondrej - Lažo, Beran, Kontšek - Petrovický, Rehák, Král - Oravec, Gálik, Gron - Krajči, Húževka, Fábry - Kazda.
Domáci sa do vlkov pustili s chuťou a už po 10-tich minútach viedli 3:0.
Potom však zvoľnili tempo a pred Petríkom sa častejšie objavovali aj hostia. V 26. min. zastavila Húževkov pokus horná žŕdka, no o minútu znížil pri presilovke Dlouhý. Mladý Jenčík však o chvíľu opäť prekonal Laca a upokojil domácich. Pred druhou prestávkou ešte vykresal iskierku nádeje pre Žilinu Gálik. V tretej tretine ale domáci aj bez zámorských posíl opäť zvýšili na rozdiel troch gólov a hoci sa pri presilovke trafil spomedzi kruhov Búřil, Žilinčania sa už na zvrat v zápase nezmohli.
Anton Tomko, MsHK: Zápas sa rozhodol už v prvej časti, v ktorej domáci získali rozhodujúci náskok. V ďalšom priebehu sme sa snažili vrátiť do zápasu a dvakrát sa nám podarilo znížiť na dvojgólový rozdiel, ale to bolo z našej strany všetko.
Ostatné výsledky 17. kola: Slovan - L. Mikuláš 1:1, Skalica - Zvolen 3:4, Poprad - Nitra 2:2, Trenčín - Dubnica 5:1.

MsHK Žilina - HK Tatravagónka Poprad 5:0 (1:0 2:0,2:0 , ).
Góly: 3. Gálik (Oravec, Rešetka), 24. Beran (Kontšek, Dlouhý), 29. Lažo (Beran, Dlouhý), 41. Kontšek (Lažo), 53. Petrovický (Gálik, Kusovský). Vylúčenia: 7:4. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhoadoval: D. Konc, 2 845 divákov.
MsHK: Šimonovič - Krajči, Dlouhý, Kusovský, Škorvánek, Ondrej, Rešetka - Lažo, Beran, Kontšek - Petrovický, Rehák, Král - Oravec, Gálik, Húževka - Melicherčík, Fábry.
Žilinčania otvorili skóre už po 121 sekundách hry, keď sa presne trafil Gálik, Hosťom zabránil na konci tretiny v góle efektným zákrokom Šimonovič, keď v presilovke zneškodnil Slaninákovu šancu. Zvýšiť sa podarilo nie príliš vydarenej strele Beranovi, keď Kožuch nestihol zareagovať a na rozdiel triedy upravil v 29. min. po brejku Lažo. Osemnásť sekúnd po úvode tretej tretiny využil chybu brankára Kožucha Kontšek, keď do prázdnej brány zvýšil vedenie vlkov. Tí už potom kontrolovali hru a striedajúceho Hurajta ešte tvrdou strelou prekonal Petrovický. Vlci prvý krát v sezóne neinkasovali gól.
Milan Hovorka, MsHK: Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, počas celého zápasu sme boli pánmi na ľade. Do stretnutia sme išli s tým, že nám chýbajú siedmi hráči a prišli sme o ďalších troch. Dúfam, že sa do zápasu s majstrom dáme aspoň sčasti zdravotne do poriadku.
Ostatné výsledky 18. kola: Zvolen - Slovan 3:2, Nitra - Trenčín 2:4, Dubnica - Skalica 0:2, Liptovský Mikuláš - Košice 5:1.
Najbližší program MsHK: Utorok, 2. novembra o 17. h.: Žilina - Trenčín, Piatok 5. novembra o 17. h.: Skalica - Žilina. Nedeľa 7. novembra o 17. h: Žilina - Slovan.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 024

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.