Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Basketbalová extraliga mužov

Chemosvit Svit – BK Váhostav – SK Žilina 83:49 (26:13, 38:25, 65:40). Body: Znanec 18, Gavran 18, Stojanovič 12, Holúbek 11, Miloševič 6, Krajčo 5, Čeman 5, Suja 3, Kováčik 2, Bílik 2, Sedmák 1, resp. Orolín 15, Tucakovič 12, Pribanovič 8, Minovski 6, Zá

Chemosvit Svit – BK Váhostav – SK Žilina 83:49 (26:13, 38:25, 65:40).
Body: Znanec 18, Gavran 18, Stojanovič 12, Holúbek 11, Miloševič 6, Krajčo 5, Čeman 5, Suja 3, Kováčik 2, Bílik 2, Sedmák 1, resp. Orolín 15, Tucakovič 12, Pribanovič 8, Minovski 6, Závodný 4, Miš 4. Fauly: 19 – 16. Trestné hody: 10/7 – 8/5. Päť faulov: Suja – Miš. Trojky: 4 – 2. Rozhodovali T. Lukáč a V. Černušák. 500 divákov.
Žilinčanom sa vo Svite nezvyklo dariť ani v časoch, keď mali silnejší tím ako v súčasnosti, preto v sobotu necestovali pod Tatry s veľkými očami. Tréner Muhlberger mal k dispozícii iba osem hráčov, opäť mu chýbali „Považskobystričania“ Lukáč a Futo. Základná pätica Tucakovič, Orolín, Pribanovič, Minovski a Miš síce začala dobre (v 4. min. 6:7, o minútu neskôr 8:11), ale v závere úvodnej štvrtiny už bolo vidieť, že bez druhého podkošového hráča dlho nevydrží odolávať tlaku súpera. Kým v domácom tíme sa na bodovom prírastku podieľali všetci hráči, Žilinčanov „zachraňovala“ trojica Tucakovč, Orolín, Minovski, toho od druhej štvrtiny „vystriedal“ Pribanovič. Miša Podtatranci dokonale prikryli a trénerovi Muhlbergerovi zostávali prakticky na striedanie iba Paľov a Závodný… V druhej štvrtine aj preto postavil taktiku na využívaní 24 sekúnd, čo sa mužstvu darilo, táto časť zápasu skončila nerozhodne 12:12. Po prestávke to už neplatilo. Svit pritvrdil v obrane, zrýchlil hru, Žilinčanov dostal pod tlak a tí začali strácať, keď im, obrazne povedané, ešte aj vykypelo z hrnca, v 25. minúte sa vyfauloval Miš, dovtedy platný najmä v obrane, a s hosťami to išlo rýchlo dolu kopcom. V spomínanej 25. minúte prehrávali 48:36, no po tretej štvrtine už 65:40, po desaťbodovej šnúre medzi 32. - 36. min. 77:44. Záverečný klaksón bol pre Váhostav – SK vyslobodením z trápenia. Po trojzápasovej neúspešnej súre na ihriskách súperov privíta na svojej palubovke v najbližšom kole Handlovú, ktorá je ambíciami i silným a širokým kádrom jasným favoritom. Domáce prostredie dokáže niekedy zázraky, na ten sa však Váhostav – SK spoliehať nemôže. Víťazstvá preň v tomto ročníku visia poriadne vysoko, ale pokúšať sa o ne musí predovšetkým doma.
Výsledky ostatných zápasov 6. kola: Nitra – Košice 77:91, Handlová – Lučenec 69:74, Levice – Komárno 81:72, Spišská Nová Ves – Inter Bratislava 88:65.
10. Žilina 6 1 5 354:487 7
Siedme extraligové kolo sa hrá v sobotu 13. novembra. Žilinský Váhostav – SK sa stretne doma s Handlovou, začiatok zápasu v ŠH na Bôriku je už o 14.30 hod.! Ostatné dvojice tvoria: Lučenec – Levice, Inter – Svit, Košice – Spišská Nová Ves a Komárno – Nitra.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Stavby budúcnosti s úctou k minulosti pozdvihnú úroveň architektúry mesta

Zaujímavé koncepty prináša dynamická developerská spoločnosť LICITOR.

Mesto Žilina zháňa dobrovoľníkov na celoplošné testovanie

Záujemcovia by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov.

Nadšení pamiatkari. Známy komín z bytčianskeho kaštieľa existuje

V rámci komplexnej obnovy kaštieľa chcú komín vrátiť späť na jeho pôvodné miesto.