Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Bytčania prekvapujúco vyhrali v Ružomberku, Čadca sa pochlapila v Rakytovciach

III. FUTBALOVÁ LIGA LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – KYSUCKÝ LIESKOVEC 2:2 (0:1) Góly: 48. Kašpar, 70. Pitoňák (11m) - 3. Juriga (vlastný), 90. Ceniga. Už v 3. min. zahrával rohový kop Kekely, Hablák loptu podbehol a Juriga si strelil nešťastný vlastný gól. Domá

III. FUTBALOVÁ LIGA
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
– KYSUCKÝ LIESKOVEC 2:2 (0:1)
Góly: 48. Kašpar, 70. Pitoňák (11m) - 3. Juriga (vlastný), 90. Ceniga.
Už v 3. min. zahrával rohový kop Kekely, Hablák loptu podbehol a Juriga si strelil nešťastný vlastný gól. Domáci sa hneď nato dostali do šancí Kašparom i Lacom, ich strely Jurčík chytil na bránkovej čiare. V 19. min. pohrozil nebezpečnou strelou Matúš a Vojvoda. Liptáci mali najväčšiu príležitosť v 23. min., keď sa Kašpar dostal cez troch hráčov a z 5m zakončil strelou nad bránu. U domácich viazla kombinácia a často i presná prihrávka. Kysučania využívali rýchle protiútoky, ktoré končili pred šestnástkou domácich. Tatran kopal v 40. min. trestný kop, Kašpar našiel Pitoňáka a jeho strela hlavou skončila na žrdi Jurčíka. V druhom polčase Tatranci začali z ostra. Do šance sa dostal Juriga, trafil iba brankára. V 48. min. prihral Blaščík v šestnástke Kašparovi, ten prestrelil brankára a vyrovnal na 1:1. V 50. min. po druhej žltej karte bol vylúčený Laco a domáci dohrávali oslabení. V priebehu 15-tich minút sa dostali do šancí Kašpar, Bezák i Balluch, gól nepadol. V 64. min. po rohovom kope zakončoval Kandera strelou vedľa brány. V 70. min. najlepší hráč na ihrisku Kašpar v šestnástke obišiel piatich hráčov, bol nedovolene atakovaný a nariadený pokutový kop premenil Pitoňák vo vedúci gól domácich. Sólo Jurigu cez celé ihrisko skončilo vedľa brány. Hostia zakončovali strelami Cenigu a Gállika. V 83. min. sa opäť Kašpar pohral v šestnástke hostí, jeho strelu obrana zblokovala. V nadstavenom čase prišla chvíľková nesústredenosť domácich a Ceniga strelou po zemi vyrovnal na 2:2. Slabší treťoligový zápas skončil pre domácich nešťastne. ŽK: Laco, Kašpar, Bezák, Kováč - Matúš, Hoferica, Gállik, Dančík, Sedliačik. ČK: Laco, rozhodoval Ambróz, 250 divákov.
K. LIESKOVEC: Jurčík - Michalda, Cemiga, Matúš, Dančík, Vojvoda, Hoferica (85. Trnovec), Sedliačik, Gállik, Sýkora, Kekely (90. Tatarčiek). Tréner: J. Fábry.Zdenko Šenkyřík

RAKYTOVCE - ČADCA 0:3 (0:0)
Góly: 61. Šutý, 85. Krištofík, 89. Šulgan.
Úvodné minúty priniesli dynamický futbal obidvoch mužstiev, no bez šancí. Až v 13. min. domáci zahrávali priamy kop, ale hostia ho odvrátili a Šutý išiel sám na Vyskoča. Zbytočne kombinoval a stratil loptu. V 17. min. prešiel obranou hostí Štelcl, sám pred Krišíkom trafil len ľavú žrď brány. V 22. min. domáci zaútočili po osi Fojtík - Hurík a Jobko, no ten zakončil prudkou strelou vedľa brány hostí. V 24. min. po nahrávke Fojtíka pred bránu Hurík trafil len Krišíka. Domáci si vypracovali v prvom polčase ešte dve vyložené príležitosti, ktoré ale nedokázali zakončiť gólom. V 56. min. Gavlákovu prudkú strelu z 25m Vyskoč ešte vytlačil na roh, no v 60. min. nechali domáci opäť vystreliť Gavláka, jeho prudká strela Vyskočovi vypadla a Šutý dorážkou otvoril skóre. Od tejto chvíle prebrali iniciatívu hostia a po hrubých chybách v obrane v 85. a 89. min. zvýšili gólmi Krištofíka a Šulgana. ŽK: Vigaš - Šulgan. Rozhodoval Szabo, 100 divákov.
ČADCA: Krišika - Pavlík, Gančár, Gábriš, Kavuliak, Šulgan, Jaroš, Časnocha, Gavlák, Šutý, Škorík (46. Krištofík). Tréner: Strapáč.Jozef Kvasna

RUŽOMBEROK B - BYTČA
1:2 (0:1)
Góly: 71. Sedlák - 20. Beneš, 62. Šelmek.
Skúseným hosťom sa už tradične v Ľubochni darí. Nebolo tomu inak ani v tomto zápase. Domáci mali celý zápas jasnú prevahu. V 10. min po Jurčovej prihrávke Pilár strieľal tesne vedľa. V 15. min. Bielakovu prihrávku Jurčo zakončil strelou do brankára Hájeka. Baranovu zadovku brankár hostí chytil. Hostia udreli v 20. min., keď Beneš zahrával trestný kop z 30m a prekvapil Šavola. V 40. min. sa Jurčo dostal pred Hájeka, ale z dobrej pozície strelil tesne vedľa. Domáci mohli vyrovnať v 42. min., ale zrazenie Pilára v šestnástke hostí rozhodcovia nevideli. Druhý polčas domáci pokračovali v tlaku, ale Kapláň po Bielakovej prihrávke trafil len bočnú sieť. Latiakov trestný kop letel vysoko nad. V 60. min. Dzuriakovu bombu vyrazil Hájek nad brvno. Trest prišiel v 62. min., keď Šelmek sám pred brankárom nezaváhal a zvýšil na 0:2. Domáci sa zmohli už len na skorigovanie výsledku, keď agilný Sedlák v 71. min. zblízka znížil. Hostia v závere odolali tlaku domácich a taktickým zdržovaním a diskusiami s rozhodcom im znemožnili vyrovnať. ŽK: Sedlák, Dzuriak - Raždík, Bezák. Rozhodoval Čiernik, 100 divákov.
BYTČA: Hájek - Trnovec, Zátek, Ďurdík (46. Zábavčík), Kliník, Bezák (88. Bujný), Čikota, Šelmek, Chreko, Beneš, Raždík. Tréner: Feješ.
Vojtech Žihlavník

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO
- LUČENEC 0:1 (0:1)
Gól: 13. Gibala. ŽK: Bočej, Molnár, Paulus - Drugda.
Zápas začal vo svižnom tempe, keď sa obe mužstvá snažili presadiť už v začiatku stretnutia. Hra sa pohybovala medzi šestnástkami a strely na brány končili v rukách brankárov. V 13. min. sa dosatal do šestnástky Gibala, ocitol sa sám pred brankárom Kuciakom, ktorého prekonal a dostal Lučenec do vedenia. V 22. min. prudkú strelu Berkyho Kuciak vyrazil. Snaha hostí po víťazstve sa zvyšovala a tu sa vyznamenal Kuciak, keď dokázal ich strely kryť. Od 40. min. sa Kysučania dostali do tempa a vážnejšie ohrozovali Michalíkovu bránku, keď Gapova strela letela tesne nad brvno. Vzápätí Káčerík v gólovej pozícii hlavičkoval tesne vedľa. Začiatok druhého polčasu patril domácim, ale nedokázali prekonať Michálika. V 61. min. Bočej sa dostal sám pred bránu, ale jeho strelu brankár zneškodnil pri pravej tyči a vzápätí v 62. min. i Chovancovu. V týchto fázach Kysučania boli sústavne v šestnástke hostí a Paulusovu strelu len s námahou brankár kryl. Snaha Kysučanov dosiahnúť gól vychádzala naprázdno alebo končila v rukách brankára Michálika. Záver stretnutia opäť patril hosťom. Rozhodoval Vorel, 320 divákov.
K. N. MESTO: Kuciak - Káčerík, Gapa, Paulus, Kohút, Vlček, Bočej, Holáň (75. Špriak), Molnár, Genčúr, Chovanec. Tréner: Saškovan.
Vladimír Psotný

ŽIAR NAD HRONOM – ŽILINA B 3:0 (1:0)
Góly: 42. Flašík, 69. Hric, 75. Trhančík (vlastný).
Žilina sa od začiatku stretnutia zamerala na obranu a domáci sa len ťažko presadzovali. V 7. min. z 25m vystrelil Michalík a jeho strelu s bravúrou zlikvidoval Kuciak. V 23. min. nebezpečne vystrelil Janiš, jeho pokus reflexívne vyrazil Gašpír. Domácim absentovala hra zálohy a do vážnejších šancí sa nedostávali. Keď sa už zdalo, že polčas skončí bez gólov, v 42. min. zahrával Flašík rohový kop a priamo z jeho kopačky skončila lopta v sieti prekvapeného Kuciaka. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, ale v bráne Žiliny stál vynikajúci Kuciak. Postupne likvidoval čisté šance Kurica, trikrát sa nepresadil Páleník a raz Hric. Nemohol však zabrániť v 69. min. gólu Hrica a v 75. min., keď center Kečkeša usmernil do vlastnej brány Trhančík. ŽK: Flašík - Šimček. Rozhodoval Medveď, 320 divákov.
ŽILINA B: Kuciak - Klapík, Janiš I. (68. Klago), Mičiak (80. Špener), Tabak, Janiš R. Trhančík, Brnický, Pecko, Móres, Šimček.

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Turčianske Teplice Revúca 3:0 (1:0), M. Jeťko 2, Šavol. Dolný Kubín - Dukla Banská Bystrica B 3:1 (1:1), 41. Kubáni, 55. Callo, 72. Dzúrik - 43. Tužinský. Podbrezová B - Zvolen 0:0.
1. Lučenec 15 9 5 1 30:8 32
2. T. Teplice 15 10 1 4 26:12 31
3. Zvolen 15 9 3 3 23:8 30
4. Dukla B 15 8 4 3 26:15 28
5. Ružomberok B 15 8 2 5 27:14 26
6. Žiar n/H 15 7 4 4 29:19 25
7. D. Kubín 15 7 3 5 29:20 24
8. K. Lieskovec 15 6 4 5 30:25 22