Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Nezbudská Lúčka vedie zatiaľ o sedem

I. trieda Hoci sme si mysleli, že cez víkend sa už I. aj II. trieda skončia, nie je tomu tak a v nedeľu sa ešte bude s najväčšou pravdepodobnosťou predohrávať aj druhé jarné kolo. V I. triede ObFZ Žilina stále kraľuje Nezbudská Lúčka, a to aj napriek tom

Hoci sme si mysleli, že cez víkend sa už I. aj II. trieda skončia, nie je tomu tak a v nedeľu sa ešte bude s najväčšou pravdepodobnosťou predohrávať aj druhé jarné kolo. V I. triede ObFZ Žilina stále kraľuje Nezbudská Lúčka, a to aj napriek tomu, že ŠTK kontumovala zápas 12. kola Rajecké Teplice-Konská - Nezbudská Lúčka, ktoré na ihrisku skončilo 3:2, po výroku ŠTK 3:0 pre neoprávnený štart hráča hostí.
Zbyňov – Bytčica 2:3 (2:1). 5., 40. Martin Mišiak - 15. Štaffen, 65. Dietrich, 70. Klobucký. Vyrovnané stretnutie, kde v prvom polčase dali domáci dva góly. V druhom však hostia za päť minút otočili na 2:3 a už sa iba dohrávalo. R Taraba, 50. ZBYŇOV: J. Urík - Miškovský (75. J. Jánošík), Bariak, R. Urík, Martinka, P. Jánošík, Gažúr (55. Miloš Mišiak), Sandanus, Martin Mišiak, Dolník, N. Jánošík (30. M. Urík). BYTČICA: Malich - Keblušek, Dubovec, Ľ. Zuziak, Ťažký (20. Klobucký), Štaffen, Ďuriš, Dietrich (85. Kudla), Šeliga, Baleja, M. Zuziak.
Turie – Rajecké Teplice-Konská 3:3
(2:1). 25., 26. Špagľa, 85. Manga - 23. Zigo, 70. Repkovský, 73. Blahušiak. Prvý polčas patril domácim, druhý zasa hosťom, a tak je remíza spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. R Rybárik, 60. TURIE: Mičky - Valíček, Machyna, Brezovský, Kúdelka, Kováč, Manga, Chupáň, Brezáni, Špagľa, Lokaj (80. Smolík). RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Hubočan - Čulík, Šramo, Repkovský, Blahušiak, Piala, L. Baránek, Krkoška, Zigo, O. Baránek, Pleva.
Rašov – Zádubnie 2:0 (0:0). 83. Prášek, 87. R. Kadáček. Domáci sa v prvom polčase snažili o nátlakovú hru, ale kazili prihrávku. Hostia boli pozorní v obrane a pokúšali sa o ojedinelé brejky. Druhý polčas mal podobný obraz, domáci však znervózneli, nakoniec sa im však z priameho kopu podarilo dať prvý gól a o štyri minúty pridali ďalší z pokutového kopu. R Skukálek, 80. RAŠOV: Čupec - Vrábel (63. M. Kadáček), Prášek, Buňo, Križňan, Michálek (70. Butko), Kresáň, Tretinár, P. Baláž, Lacko, R. Kadáček. ZÁDUBNIE: Šašvári – Majer, Januš, Talafa, Sucháň (75. Hulín), Pechočiak, Sýkora, L. Heiser, Frátrik, Jankula, Studník (84. Hošták).
Nezbudská Lúčka – Kotešová 4:0
(2:0). 15. E. Kubo, 25. M. Ondráš (z pok. kopu), 55. R. Kubo, 67. Šipčiak. Domáci v prvom polčase zohrali so svojimi hosťami vyrovnaný súboj, tí však nepremenili šance, ktoré si vypracovali. V druhom polčase svoje víťazstvo potvrdili ďalšími dvoma gólmi. R Krupík, 90. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Hruška – Krivko, M. Ondráš, M. Samec, P. Samec, R. Kubo, E. Kubo (73. Hlávka), M. Kubo (68. V. Samec), Mir. Ondráš, Cigánik, Šipčiak. KOTEŠOVÁ: Frolo – Polák, Václavík, M. Bujný, B. Bujný, Urban, Gašperec, Galovič, Lacek, Šukala, Kendy.
Višňové – Dlhé Pole 2:0 (2:0). 18. Jozef Husárik, 43. Valica. Na mokrom teréne to bol zaujímavý zápas. Útočné akcie sa striedali z jednej strany na druhú. Domáci si vytvorili pár pekných šancí, ale zasa sa predbiehali s ich zahadzovaním. Vedúci gól strelil po peknom priamom kope Jozef Husárik a domáci prvý polčas potvrdili gólom do šatne. V druhom polčase sa hral futbal priemernej úrovne, domáci tlačili súpera, nakoniec im však stačilo aj dvojgólové víťazstvo. R Mikurda, 150. VIŠŇOVÉ: Paprčiak- Šimko, Jozef Husárik, Laš, Michal Husárik, Vojtyla, P. Stromček (75. Gaško), Strelička (85. Sopko), Martin Husárik (89. Kubica), M. Stromček, Valica. DLHÉ POLE: Bohdan – Šušlík, M. Feranec, R. Fuljer, P. Fuljer, K. Feranec, Forbák (46. Dančík), Šimulák, Starych, Hlavoň, Dzúrik.
Hlboké – Závodie 2:0 (0:0). 50. S. Konečný, 70. Puchoň. Nervózny prvý polčas skončil bez gólov. V druhom polčase veľký nápor domácich, pod sprchy odišiel domáci Hoferica. Aj v desiatich sa domácim podarilo zvýšiť na 2:0
a dohrávali v pokoji. Veľa šancí ešte aj zahodili. R Bugala, 180. HLBOKÉ: Zaduban – D. Konečný, Pavlík, S. Konečný, Hvorečný, Adamov, Pinčík, Zátek, Puchoň, Hoferica, Vršanský. ZÁVODIE: Trnka – Sekerka, Štaffen, Mára, Mitringa, Gamboš, Bronček, Židek, Sedliaček, Mišúr, Ftorek.
Hrabové – Bánová B-Brezany
1:3 (1:1). 12. Šimon - 38., 60., 70. Červený. Domáci začali veľmi dobre, ale po prvom góle úplne prestali hrať a hostia ovládli hru i ihrisko a zaslúžene vyhrali. R Daubrava, 100. HRABOVÉ: Bunta - Rybárik, R. Gajdošík, M. Sedliak, Ján Sedlák, Remeš, Šimon (70. V. Hrabovský), J. Sedliak, J. Gajdošík, M. Sedlák (46. Hraboš), Rástočný (46. M. Hrabovský). BÁNOVÁ B-BREZANY: Medveď – Kadík, Pranda, Kokavec, Comorek, Kosa, Mariniak, Štaffen, Červený, Hudec, Zavadzan.

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.